Anagain Şampuan Saç Çıkarır Mı?

Anagain Şampuan Saç Çıkarır Mı?

Anagain Şampuan son günlerde herkesin merceği altında. Anagain şampuan saç çıkarır mı sorusu birçok kişi tarafından sorulmakta. Anagain şampuan saç çıkarma özelliğinden çok var olan saçlarınızı güçlendirme, daha sağlıklı hale getirme, kafa derisi gözeneklerini saç dökülmesine olanak sağlayacak olumsuzluklardan arındırma gibi sorunlar üzerine üretilmiş bir şampuandır. Bu nedenle Anagain, saç büyümesini teşvik etmek ve saç dökülmesine karşı mücadele etmek amacıyla kullanılır. Organik bezelye filizlerine dayanarak, Anagain saç büyümesini yeniden etkinleştirmek için dermal papilla hücrelerini uyararak saç kaybını azaltmaya yönelik üretilmiş bir üründür. Bu konuda yapılan klinik çalışmalar nispeten başarı göstermiştir.

Anagain, koparılan saç foliküllerinin DNA mikrodizi analizi ile, dermal papillada yeni bir saçın büyümesini başlatmak için gereken spesifik sinyal moleküllerini aktive etme etkileri gözlemlenmiştir. Saç büyümesini yeniden etkinleştiren Anagain, kılların orijinal yoğunluk ve kalınlıklarını korumalarına yardımcı olan besleyici bir formül içerir ancak laboratuvar sonuçlarının herkes için aynı olabileceğini söylemek yanlıştır. Uygulamalar saç dökülmesi ve saç çıkarma formülasyonlarını, yaşlanma karşıtı saç bakım ürünlerini içerir ve toniklerde, serumlarda, saç kremlerinde, maskelerde ve şampuanlarda kullanılabilir.

Anagain Şampuan Nedir?

Anagain Şampuan Nedir?

Sadece üç ay içinde size daha kalın, dolgun ve daha uzun saç vermeyi vaat eden ve formülü için devrim niteliğinde yeni bir saç bakım sistemi olduğunu iddia eden, sağlıklı saç ve dökülme karşıtı kullanılan bir şampuandır.

Anagain, saç büyümesini teşvik ederken saç dökülmesine karşı mücadele etme kabiliyeti nedeniyle birçok etkili saç ürününde bulunan bir bileşendir. CBD’nin rejeneratif özelliklere sahip olduğu bulunmuştur ve saç köklerinin güçlendirilmesinde etkili olduğunu iddia etmektedir. Bu iki bileşenin kombinasyonu, parlak ve sağlıklı saçları teşvik edebilecek güçlü ve tamamen doğal bir formül oluşturur.

Anagain Şampuan İçerisindeki Maddeler

Anagain Şampuan İçerisindeki Maddeler

Anagain şampuan içerisinde bulunan bazı organik bileşenler ve formüller siz değerli okurlarımız için listeledik.

 • Anagain: Saç dökülmesine karşı savaşmak ve sağlı saç oluşumuna destek sağlamak amacıyla bezelye filizlerinden oluşan organik bir bileşendir.
 • Organic CBD: CBD, esrar ve kenevirde bulunan doğal olarak oluşan bir bileşendir. Kannabidiol veya CBD’nin,son birkaç on yılda birçok bilimsel çalışmaya göre fayda sağladığı söylenmektedir.
 • Aloe: Genel olarak kuru cilt bakımı, kremler ve losyonlar, güneş bakımı ve güneş sonrası ürünler, kuru saçlar için şampuanlar ve saç kremleri için kullanılır. Binlerce yıldır, insanlar cildi iyileştirmek ve yumuşatmak için aloe vera yapraklarından jeli kullandılar.
 • Argan Yağı: Kozmetik sınıfı bir argan yağı saç, cilt, tırnaklar, dudaklar ve kafa derisi için güzellik ve terapötik tedavi olarak kullanılır.
 • Jojoba Yağı: Yağ ayrıca kafa derisini nemlendirebilir ve kepek ilacı olabilir. Jojoba, C vitamini, B vitaminleri, E vitamini, bakır ve çinko dahil saçları besleyen vitaminler ve mineraller bakımından zengindir. Saçları güçlendirdiği için, jojoba yağının saç dökülmesini önleyebileceği ve saç kalınlığını artırabileceği düşünülmektedir.
 • D-Biyotin: D-biyotin, B vitamini biyotininin doğal olarak oluşan, biyolojik olarak aktif formudur. Lipid, protein ve karbonhidrat metabolizmasında rol oynar.
 • Buğday Proteini: Hidrolize buğday proteinleri incelmiş saçlar için hacim kazandırır, parlaklık ve yönetilebilirlik ekler ve hasarlı saçları onarır. Hidrolize buğday proteini, buğday tohumundan elde edilen kehribar renkli bir sıvıdır. Düşük moleküler ağırlığı nedeniyle saç şaftına kolayca nüfuz eder ve saçın iç liflerine emer.
 • Shea Yağı: Shea yağı, Afrika shea ağacının fındıklarından elde edilen bir yağdır. Ham olduğunda fildişi rengindedir, daha çok işlenmiş versiyonlar beyaz renktedir. Kozmetiklerde nemlendirici, merhem veya losyon olarak yaygın olarak kullanılır.
 • Kollajen: Vücudunuzun saçı oluşturan protein olan keratin oluşturmak için ihtiyaç duyduğu amino asitler bakımından zengindir. Saç büyümesini hızlandırmak ve hacim kazandırmak için kullanılır.
 • Pantenol: Pantenol, pantotenik asidin alkol analoğudur. Organizmalarda hızla pantotenik aside oksitlenir. Oda sıcaklığında yapışkan, şeffaf bir sıvıdır. Pantenol, nemlendirici olarak ve farmasötik ve kozmetik ürünlerde yara iyileşmesini iyileştirmek için kullanılır.
 • Safran: Saç derisine kesar uygulamak, saç dökülmesi olarak da adlandırılan kellik tedavisinde yardımcı olur. kafa derisine uygulayın. Bu aynı zamanda saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olur.

Aynı zamanda içerisinde amino asitler, biberiye yaprağı, Saw palmetto, Meyve Özü ve papatya çiçeği özütü bulundurmaktadır.

Anagain Şampuan Kullanıcı Yorumları

Anagain Şampuan Kullanıcı Yorumları

Anagain şampuan saç oluşumundan ziyade dökülmekte olan saçların hızını yavaşlatmakta etkili olduğu yönünde satılan bir ürün olduğundan, kullanıcılar satın almadan önce ne için aldıklarını biliyorlar. Bu sebepten ötürü, internet sitesinde bu yönden olumsuz yorumlar almıyor. Aslına bakarsanız ürün hakkında olumlu yorum da bulmak pek mümkün değil.

Türkiye’nin en büyük şikâyet platformunda markaya dair herhangi olumsuz bir şikâyet bulunmamaktadır.

Anagain Şampuan Nasıl Kullanılır?

Anagain şampuan duş sırasında kafa derinize hafif masajlar yaparak uygulayın. Yalnız şampuanı kafanızda 2 ya da 3 dakika bekletmeniz önerilmektedir. Duş alırken ya da banyo yaparken birden fazla kullanabilirsiniz.  Bu arada saçlarınızı yatmadan önce gece ıslak bırakmayın, çünkü bu kafa derisinin sağlığı için çok kötü olan ve saç büyümesini engelleyebilecek bakteri ve mantar üretmektedir.

Anagain Şampuan Yan Etkileri

Anagain Şampuan Yan Etkileri

Anagain şampuanın doğrudan bir yan etkisi saptanamamıştır ancak içerisinde bulunan bazı bileşenler alerjik ve dezenformasyona neden olan etkilere sahip olabilecek özelliklere sahiptir. Şampuan içerisinde bulunan en belirgin alerjik bileşenler:

 • Aloe Vera: Aloe veranın faydaları üzerine günümüzde yapılan araştırmalar karışıktır ve laboratuvar hayvanlarında kansere neden olabileceğini gösteren bazı kanıtlar vardır.
 • Jojoba Yağı: Jojoba yağı ve balmumu tropikal kullanım için güvenli kabul edilir. Bununla birlikte, bazı insanlar jojoba kullandıktan sonra alerjik reaksiyon yaşayabilir. Kızarıklık, kaşıntı veya cilt kızarıklığı gelişirse, kullanmayı derhal bırakın. Anafilaksi dahil jojoba’ya şiddetli alerjik reaksiyonlar nadir olarak rastlanır.
 • Pantenol Yağı: Pantenol genellikle çoğu insan tarafından iyi tolere edilir ancak bazı insanlarda alerjik reaksiyon göstermesi her zaman mümkündür.

Anagain Şampuan Fiyatı ve Nereden Temin Edilir?

Anagain Şampuan Fiyatı ve Nereden Temin Edilir?

Anagain şampuanın fiyatları da diğer ürünler gibi serbest ticaret kapsamında farklı sitelerde değişkenlik göstermektedir. Aynı online satış mağazasında iki farklı satıcı ve farklı mağazalarda 69 TL’den 99 TL’ye kadar değişik fiyatlarda satılmakta.

Anagain şampuan, Anagain resmi web sitesi satış noktalarından ve Türkiye’de hizmet veren Akakce, Gittigidiyor ve Hepsiburada gibi online satış mağazalarından temin edilebilmektedir.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....