Beyaz Saç Ekilir Mi? Beyaz Saç Ekime Uygun Mu?

Beyaz Saç Ekilir Mi?

Saç dökülmesi, milyarlarca insanın başına en az bir kere gelmiş olan durumlardan biridir. Gerek genetiğimiz gerek içten gelen etkiler ve gerekse çevresel etkenler saç dökülmesini sağlar. Bu saç dökülmesi problemi yaşa bakmadan herkeste gözükebilir. Kır saçlı insanlarda da saç dökülmesi gözlenmektedir. Bu kişilerin en merak ettiği soru ise beyaz saç ekilir mi olmaktadır. Aynı zamanda içten ya da dıştan gözüken bu etkenler saç dökülmesini sağladıkları gibi elbette dökülme zamanını ve dökülme şiddetini de etkilerler.

Saç Dökülmesinin Temel Sebepleri Nelerdir?

Saç Dökülmesinin Temel Sebepleri

Uzman kişiler saç dökülmesi hakkında araştırma yaptıklarında ortaya çıkan birçok çarpıcı sonuç vardır. Fakat genel itibariyle bakıldığında saç dökülmesi, çevresel etkenlerden güneş ışığı görmeme, yanlış şampuan ve diğer saç ürünleri kullanımı; dahili etkenlerden ise yetersiz beslenme, vitamin ve mineral eksikliği gibi sebeplerle artmakta ya da azalmaktadır. Bunlar, hemen hemen herkes tarafından bilinen etkilerdir ve herhangi bir doktora gittiğinizde de doktor size hemen hemen aynı şeyleri söyleyecek ve bu konular hakkında önerilerde bulunacaktır.

Saç dökülmesi yaşayan kişiler, öncelikle çözümü doğal yollarda ya da ilaçlarda ararlar. Eğer bu yöntemler işe yaramıyorsa çözümü en kesin sonuç veren saç ekiminde bulurlar. Saç ektirecek olan kişilerin de akıllarında birçok soru vardır. Özellikle kırlaşmış saçlara sahip olanlar, bu konu hakkında epeyce düşünüp araştırma yaparlar. Reklamlarda gösterilenlere baktığımızda herkesin siyah saç ekimi yaptığını görürüz. Peki ya beyaz saç ekilir mi? Bu sorunun cevabı beyaz saçı olan herkesi rahatlatacak türden.

Beyaz Saç Ekilir Mi? Normal Saç Ekimi ile Fark Var Mı?

Beyaz Saç Ekilir Mi? Normal Saç Ekimi ile Fark Var Mı?

Beyazlamış saç ekilir evet. Fakat siyah saçlar rengi sebebiyle zamanla ekim alanını kapatacaklar; beyaz saçlar ise bu durumda biraz geri kalacaklardır. Bu sebeple beyaz saç ekiminde oldukça dikkatli olunmalıdır. Beyaz saç ekimi düzgün şekilde yapıldığı takdirde kişinin kafa görünümünde herhangi bir estetik bozukluk olmayacaktır. Ülkemizdeki uzman ekipler ise beyaz saç ekimi alanında oldukça ustadırlar. Fakat bu ustalığa rağmen yine de dikkatli olunmalıdır. Beyaz saçların ekiminde dikkat edilecek hususların başında ekim için alınacak greftlerdeki kök rengi gelir. Bu renk, ekim yapılacak alandaki saçların rengiyle benzerlik göstermelidir. Bu ekim sırasında diğer saçlarla senkronizasyon korunmaya çalışılacağından muhakkak ayrıca özen gösterilmelidir. Bu sebeple beyaz saç ekimi normal saç ekiminden daha uzun saatler sürebilmektedir.

Beyaz Saç Ekimi Nasıl Olur?

Beyaz Saç Ekimi Nasıl Olur?

Saç, sakal, bıyık ekimleri gibi ekimler yapılmadan önce ekim yaptıracak kişinin bu konuda internet üzerinden bilgilendirmelere ulaşması gerekir. Birçok sitede birçok bilgi vardır fakat ekim yapılacak kişi, bu bilgilerin hepsine inanmamalıdır. Ekime gitmeden önce alanında uzman kişilerle telefon ya da internet üzerinden irtibata geçmeli ve en doğru bilgileri uzman kişilerden öğrenmelidir.

Saç ekiminde uzmanların tercih ettiği iki yöntem vardır. Uzman doktor, bu yöntemlerden hangisini tercih ederse etsin ekim yaptıracak kişi ekilen bölgede herhangi bir yapaylık olmayacağını, kıllarının doğuştanmış gibi görüneceğini bilmelidir. Bu sebeple herhangi bir estetik kaygı duyulmamalıdır. Beyaz saç ekiminde de normal saç ekimi teknikleri harici ekstra bir saç ekimi tekniği kullanılmasına ihtiyaç duyulmamaktadır.

Saç Dökülmesi

Bunlara ek olarak konu saç olunca verilmesi gereken bilgilerden biri de şüphesiz ki saç dökülmesinin yaşıdır. Saç dökülmesinin yaşı kesin olarak belli olmamakla birlikte uzmanlar, uzun yıllar yaptıkları araştırmalar sonucunda yaş aralıkları belirlemişlerdir.

Erkeklerde saç dökülmesi genelde 15 yaşında başlar. Çünkü erkeklerin hormonları kadınların hormonlarından daha korunmasızdır; haliyle saç derisi de öyledir. Fakat kadınların sahip olduğu östrojen hormonu, düzgün salgılandığında harikalar yaratabileceği gibi kadınlarda saç dökülmesini geç başlatabilir ya da hiç başlatmayabilir. İlerleyen yaşlarda elbette ki saç dökülmesi görülecektir. Unutmayın ki ne kadar geç olursa o kadar iyi!

Yurt dışında uzun yıllardan beri var olan saç ekimi, ülkemizde uzun zamandır bulunmasına rağmen özellikle son 5 yıldır oldukça revaçta olan bir alandır. Hatta öyle ki saç ekim ve protez saç alanı artık diğer ülkeler gibi bizim ülkemizde de sektör haline gelmiş durumdadır. Bu sektörde yalnızca saç ekimi değil, beyaz saç ekimi, bıyık, sakal ve kaş ekimi de yapılır.

Beyaz Saç Ekilir Mi? Yan Etkileri Var Mı?

Beyaz Saç Ekilir Mi? Yan Etkileri Var Mı?

Vücuda yapılan her müdahalenin yan etkisi olduğu gibi yalnızca beyaz saç ekimi değil genel olarak saç ekiminin de yan etkisi vardır. Ekim sırasında %99 ihtimalle hiçbir problem çıkmamakla birlikte ekim sonrasında kişin kafa derisinde ufak kanamalar olabilir ve bu sebeple ekilen alan kırmızı noktacıklar şeklinde görülebilir. Kanama, ekim yapılan kişinin kanının pıhtılaşma hızıyla doğru orantılıdır. Kanamanın saç ekimi sırasında başlama ihtimali de vardır. Bu sebeple kanama başlamadan önce muhakkak kişiye kan testi yapılmalıdır. Bu test sonucunda eğer kişinin kanı pıhtılaşmada problem yaşıyorsa kişiye pıhtılaştırıcı; kan sıvılaşmada problem yaşıyorsa kan sulandırıcı ilaçlar verilmelidir.

Fut tekniğinde kesim ve dikim işlemleri olduğundan çoğunlukla fut yönteminde enfeksiyon görülür. Fue yönteminde enfeksiyon görülme olasılığı daha azdır. Operasyonun hijyenik koşullarda yapılması ve operasyondan sonra kişinin antibiyotikleri düzenli kullanması enfeksiyon riskini çoğunlukla ortadan kaldırır.

Bu durumlara ek olarak dermoid kist denilen kafa derisi kisti de oluşabilir fakat bu durum çok nadir görülen bir durumdur. Bu durum, saç köklerinin çok derine ekilmesi sonucu ortaya çıkar.

Yani saç ekiminin yan etkileri vardır fakat kişiler bu etkilerden korkup ekimden vazgeçmemelidir. Alanında uzman kişilerde ekim yaptırıldığında yan etkileri görülme olasılığı neredeyse hiç yoktur.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....