Binox Şampuan Gerçekten Saç Çıkartıyor Mu?

Binox Şampuan Saç Çıkarır Mı?

Açıkçası Binox şampuan saç çıkarır mı iddialarına ait dermatolojik bir araştırma ve klinik bir bulgu bulunmamaktadır ve uluslararası çalışan dermatologların ortak görüşü dünya üzerinde geliştirilmiş hiçbir şampuanın bu kadar geliştirilmediği üzerinedir. Şampuanların çıkan saç köklerini onarma, saç diplerine bakım yapma, kafa derisindeki ölü derilerden arınma, kan akışını destekleyici formül uygulama gibi özellikleri bulunmaktadır.  Kabaca belirtmek gerekirse dökülen saçların sebebi hormonal baskı olmasından ötürü saç tedavilerinde şimdilik en iyi yöntem saç ekimi olmaktadır.

Yani tekrar olarak üzerine basarak belirtmek gerekirse şampuan var olan saça destek olabilir ancak tamamen yok olmuş saç köklerini yeniden canlandırmak gibi bir özellikte değildir. Binox adına makaleler yayınlayan bazı sitelerde bilim adamlarının saç köklerini yeniden canlandırdığı şeklinde bilgiler vermiştir ancak ne yazık ki herhangi bilimsel bir araştırma ve bulgu söz konusu değildir.

Binox Şampuan Nedir?

Binox Şampuan Nedir?

Binox losyon ve şampuan şeklinde kadın ve erkeklerde kullanıma sunulan saç dolgunlaştırıcı ve saç çıkarıcı olarak belirtilen bir ürün. Ürün Bingöllü bir girişimcinin kendi buluşu. Hali hazırda satışa sunmuş olan ürün bakanlık tarafından onay alınarak satışa sunulmuş ve patenti alınmış bir formüldür. Ancak bakanlıktan onay alması, saç çıkardığının kanıtı olmadığını bilinmeli.

İnternetteki şampuan sayfasında kendisini Bingöllü Fatih olarak tanışan kişi, sebze ve meyveler için bitki ve bitki kökleri hazırlayıp sosyal medya üzerinden satmış ve daha sonra bu formülü geliştirerek satışa sunmuştur. Ürünü geliştiren kişi formül hakkında bilimsel bir veri paylaşmamış ancak düzenli kullanıldığında “kısır döngü” yaratacak ve saç çıkmasına sebep olacaktır demektedir. Ortalama 12 ay boyunca şampuanını kullanan kişilerde saç çıkacağını garanti etmektedir. Ancak saç dökülmesinin kadında, erkekte ve kişiden kişiye farklı sebeplerden dolayı gerçekleştiğini düşünürsek bu iddia pek mümkün gözükmüyor.

Binox Şampuan İçerisindeki Maddeler Nelerdir?

Binox Şampuan İçerisindeki Maddeler Nelerdir?

Şampuan reklamlarında tamamen doğal ve bitkisel olduğu ibareler üzerine basarak vurgulanıyor ama Binox şampuanın içeriği tamamen bir muamma. Binox şampuan kutusuna baktığımız zaman içindekiler kısmı tamamen doldurulmuş durumda. İçeriğinde karşımıza çıkan Sodium Laureth Sulfat maddesini gelin beraber inceleyelim.

sls

Sodium Laureth Sülfat, binlerce kozmetik ürün içerisinde de kullanılan ve daha çok SLS kısaltması ile bilinen doğal bir kimyasaldır. SLS’deki gerçek sorun ise üretimi yönünde olmaktadır. Aynı zamanda birçok veri tabanında orta tehlikeli madde olarak bildirilmiştir. SLS’in sağlık için etkileri araştırıldığında karşımıza çıkan bir ibare ise saç foliküllerine zarar veren oldukça sert bir aşındırıcı olması yönündedir. Buradan da söyleyebiliriz ki SLS saçları çıkarmakta değil öldürmekte daha etkili bir maddedir. Sls’nin zararları arasında kişilerin en fazla karşılaştığı sorun saç dökülmesidir. Hali hazırda piyasada bulunan birçok şampuanda da etken madde olarak görev almaktadır.

Binox Şampuan Kullanıcı Yorumları

Ürünün resmi Facebook sayfasında yapılan yorumlar olumlu ancak olumsuz yorumlara yer verilmemekte. Bazı sitelerde kullanıcıların olumlu sonuçlar verdiği belirtilmiş makaleler ve forum sitelerde açılmış başlıklar var ancak bu yorumların para karşılığında yazdırıldığını iddia eden bağımsız site kullanıcıları mevcuttur. Türkiye’nin en meşhur şikâyet sitesinde ürün aleyhine birçok yorum yapılmış ancak bunun yanında ürünün etkili olduğunu söyleyenler de yok değil. Bir kısım kullanıcılar da ürünün başlarda etkili olduğunu daha sonra çıkardığı saçları yeniden döktüğünü belirtiyor.

Binox Şampuan Nasıl Kullanılır

Binox Şampuan Nasıl Kullanılır?

Ürünü kullanmadan önce saç diplerinizin ve kafa derinizin arınması için önce suyla durulayın ve daha sonra Binox şampuanı masaj şeklinde yedirerek kafa diplerinize iyice yedirmesini sağlayın ve bu şekilde 10 dakika kadar bekledikten sonra durulayın. Bu işlemi duş sırasında ve lavaboda yapabilirsiniz. Üreticinin tavsiyesi etkili sonuçlar için 12 ay boyunca günde 2 kez kullanılması şeklindedir.

Binox Şampuan Yan Etkileri Nelerdir?

Öncelikle belirtmeliyiz ki fazla kullanımda her şey zararlı. Özellikle cilde doğrudan uygulanan ve kimyasal çözeltiler içeren ürünler çok kullanımda tedavisi zor rahatsızlıklara sebep olabileceğinden aşırıya kaçmaktan kaçınılmalıdır.

Alhocol Denat: Etanol, izopropil alkol, alkol denat ve metanol gibi alkoller, kremleri daha hafif hissettirmek, diğer bileşenlerin cildinize nüfuz etmesine yardımcı olmak ve bir koruyucu olarak kullanılır. Bu alkoller kuruluğa, tahrişe ve kopmalara neden olabilir.

Propilen glikol: formülasyonu doku travmasına ve damarlarda uzun süreli hasara neden olabilir. İlaca bağlı reaksiyonlar ilk uygulamada ateş, karın kolik ağrısı, dermatit alerjiklere sebep olabilir. Polinöropati hastaların yaklaşık %10’unun sebebidir.

Aloe Vera: Çoğu insan aloe vera jeline alerjik olabilir, cilt alerjilerine, gözlerde kızarıklığa, deri döküntülerine, tahrişe ve yanma hissine neden olabilir. Diyabetiklerde elektrolit dengesizliği olasılığını artırabilecek müshil etkilere sahiptir.

Biotin: Fazla kullanımının yan etkileri arasında deri döküntüleri, sindirim bozukluğu, insülin salınımı ile ilgili sorunlar ve böbrek sorunları sayılabilir.

Binox Şampuan Fiyatı ve Nereden Temin Edilir?

Binox saç serumu ve şampuanı olarak satılan bir ürün. Serum fiyatı 150 TL, şampuan fiyatı 60 TL’dir. Toplu alımlarda kampanya şeklinde satışlar da mevcut. Binox şampuan satışı Facebook resmi sayfasından, resmi internet sitesinden ve resmi internet sitesi üzerinde yer alan Whatsapp iletişimi ile yapılmakta.

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Admin sanırım başka bir şampuan markasının destekçisi çünkü burada binox hiç bir işe yaramaz manasına getirmiş ben kendim kullanıyorum 3. Ay oluyor ve saçlar inanılmaz şekilde çıktı ben bu yaşıma kadar böyle etkili ürün görmedim bence admin sende alıp kullan o zaman yazını düzeltirsin

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....