Bio Hira Mavi Su Gerçekten Faydalı Mı?

Bio Hira Mavi Su Saç Çıkarır Mı?

Bio hira Mavi Su kullanıcıları için daha sağlıklı saçlara sahip olmak amacıyla piyasaya sürülmüş bitkisel formüllü bir losyon. Bio hira mavi suyun saç çıkarma ihtimali olasılıkları ve sonuçları kişiden kişiye göre farklılık gözlemlenebilmekte. Bio hira Mavi Su Saç Çıkarır mı? Sorusuna kesin olarak yanıt vermek zor ancak bunun düşük bir ihtimal olduğu söylenebilir. Kişiden kişiye değişkenlik de gösterebileceğinden bu konuda kullanıcı yorumlarına göz atmak daha yararlı olacaktır. Bu tür mavi su saç losyonlarını kullanmadan önce mutlaka içerisindeki maddeleri iyi okumalısınız. Alerjik reaksiyonu gösterebileceğiniz ya da sağlığınız açısından zararlı olabilecek maddelerin olmadığından emin olduktan sonra kullanabilirsiniz.

Bio Hira Mavi Su Nedir?

Bio Hira Mavi Su Nedir?

Bio hira Mavi Su kullanan kişilerde yeni saç kökleri oluşmasına yardım eden, zamanla yıpranan ve dökülen saçların köklerini besleyerek yeniden saç çıkmasına yardımcı olması için üretilmiş bir serumdur. Bio hira Mavi Su Türkiye’de bazı kuaförler tarafından da tavsiye ediliyor ancak etkileri kesin değil. Zamanla stres ve bunun gibi durumlardan zayıflamış, dökülmüş ya da genetik sebeplerden ötürü dökülmüş saçların yeniden oluşumuna yardımcı olarak saç tellerinin daha kuvvetli ve yeniden oluşmasına yardımcı olmak amacıyla hizmet veren Bio hira’yı sizin için detaylı olarak ele alacağız.

Saç dökülmesine neden olan birçok faktör bulunur. Bunlar psikolojik, ırsi ya da kullanılan kimyasal ürünler sebebiyle gerçekleşebilir. Bunların yanı sıra dönemsel olarak da kişilerin üzerinde saç dökülmeleri görülebiliyor. Bio hira Mavi Su da bu ve bu gibi sebeplerden saçları dökülen kişilerin daha güçlü ve sağlıklı saçlara kavuşmaları sağlamak adına hizmet vermekte.

BioHira İçerisindeki Maddeler Nelerdir?

Bio Hira Mavi Su İçerisindeki Maddeler Nelerdir?

Diğer saç solüsyonlarına nispeten daha masum sayılan Bio hira Mavi Su içerisinde insan sağlığını tehlikeye atacak ya da risk oluşturacak herhangi bir madde bulunmuyor. Bu maddeler:

  • Keratin: Saçları besleyerek, onaran, güçlenmesine yardımcı olan en büyük yardımcılardan biri Keratindir. Bunun yanı sıra saçlara parlak bir görünüm kavuşmasına destek olan nemlendiren ve pürüzleri yok eden maddenin birçok faydası bulunuyor.
  • Atkuyruğu Bitkisi Ekstraktı: Saç dökülmesini yavaşlattığı bilinen ve atkuyruğunda bulunan silika ile yeni saç köklerinin büyümesine faydası olur. Bu aynı zamanda kan dolaşımını da arttırarak, saç uzamasına yardımvı olur ve saçı besler. Atkuyruğu bitkisinde bulunan fitosteroller ve amino asitler kafa derisindeki yağ birikimini azaltmaya yardımcı olurken, saç köklerini de kuvvetlendirme görevini üstlenir.
  • Organik Beyaz Acı Bakla: Bitkisel formdaki beyaz acı bakla zengin tohumlarındaki yüksek proteinli özleriyle saçın daha kuvvetli, parlak görünüm kazanmasına neden olurken, saç dökülmelerini de engeller.
  • Centiyan Kökü Özü: Centiyan kökü özü saç diplerinin nefes almasına katkı sağlayan maddelerden biri olarak, saç dökülmelerine neden olan sebum adlı salgının da azalmasında önemli rol oynar.

BioHira Kullanıcı Yorumları

Bio Hira Mavi Su Kullanıcı Yorumları

Bio hira mavi su saç kullanımı ülkemizde oldukça yaygın bir losyondur. Bugünlerde bazı kullanıcıların Sağlık Bakanlığı tarafından onay almış ürünlerde konusunda çok hassaslar. Bu yüzden bio hira mavi su saç bakım losyonu tercih sebebi olabiliyor. Çünkü bio hira sağlık bakanlığı onaylı bir losyondur. Ancak kullanıcıların yorumları birbirinden farklılık gösterebiliyor. Çünkü bu tür ürünlerde kişiden kişiye farklı sonuçlar gözlemlendiği olmuştur. Bu sebeple mavi su saç losyonu kullanmadan önce cildiniz ve sağlığınız açısından olumsuz sonuçlar oluşturmaması adına uzmanlardan yardım almayı unutmayın.

Bir kullanıcı kullanımının üçüncü haftasında kafasında saç çıktığını belirtirken, ekşisözlük yazarlarından birisinin de kafasındaki saç sayısında fazlalık görülmediğini ancak en azından saç dökülmelerini neredeyse tamamının durdurduğunu yazmış.

Birtakım yorumlar ise tümünden daha olumsuz sonuçlar verdiği yazmış. Şikayetvar’da yapılan bazı yorumlarda ürünün kafasındaki olan saçları da döküldüğünü yazan bir kullanıcıya bir başka kullanıcı kafasındaki deride tahriş olduğunu yazmış. Yine aynı sitede bir kullanıcı cildinde sivilcelere neden olduğunu yazmış.

Hepsiburada, N11, Gittigidiyor gibi kurumsal alışveriş sitelerinden ürün hakkında çoğunlukta olumlu olmak üzere birçok yorum bulunuyor. Ancak bu tür yerlerde satıcılar kendi ürünlerine sahte yorumlar yaptırabiliyor. Bu sebeple en iyisi şikayetvar ve sözlükte yazılan yazıları dikkate almakta fayda var

Biohira Mavi Su Nasıl Kullanılır?

Bio hira Mavi Su Kullanımı oldukça basittir. Losyonu avucunuzun içerisini dolacak şekilde dökün. İki elinizle mavi suyu saç diplerinize yavaşça masaj yaparak yedirin. Bu şekilde 10 ila 15 dakika arasında masaj yaptıktan sonra saçınızı dileğe göre yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı gün içerisinde 2 kere yapılması yeterlidir. Saçınızın bu aşamada kuru olmasına önem gösterin. Avucunuza alacağınız losyonun ölçüsü ortalama 0,7 ila 0,5 CC olması yeterli olacaktır.

Seyrek ya da saç olmayan bölgeye uyguladığınız masajdan itibaren kafanızı yıkamak zorunluluğu yoktur. Ancak saçınızın mavi suyla en az 2 saat kadar beklemesi tavsiye edilir. Daha sonra dileğinize göre kafanızı yıkayabilirsiniz. Son olarak yatmadan önce saç diplerinizin yeniden hava alması için ılık suyla yıkanmalısınız. Soğuk suyun çok fazla etkisi olmayacaktır, zira insan gözenekleri sıcak ve ılık sularda açılır. Bu süreç içerisinde saç kremi kullanmayabilirsiniz.

BioHira Yan Etkileri Nelerdir?

Biohira Mavi Su Yan Etkileri Nelerdir?

Saç çıkardığı formül ile piyasada yer alan mavi sulardan biri olan Bio hira Mavi Suyun alerjik reaksiyona sahip olan kişilerin kullanılmaması önemle belirtiliyor. Ayrıca bu tür losyonları kullanmadan önce bir dermatoloğa başvurmayı ihmal etmeyin. Bazı durumlarda sivilce, saç dökülmesi, tahriş ve kızarıklık görüldüğü biliniyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan yazıda bazı mavi su losyonlarının kimi kalp hastası vatandaşların üzerinde kalp krizi riski taşıdığı bilgisi paylaşılmıştı. Ayrıca bu tür losyonları kullanmaya vermenizin ardından bir doktora başvurup kan tahlili eşliğinde yan etkilerini sordurmakta fayda var. Unutmayın ki bir ürünün tamamen bitkisel olması, o ürünün yan etkisi olmayacağı anlamına gelmez.

Biohira Mavi Su Fiyatı ve Nereden Temin Edilir?

Biohira Mavi Su fiyatları internet fiyatlarında ve eczanelerde farklılık gösterebiliyor. Markanın kendi sitesinde mavi losyonun fiyatı 60 milimlik bir şişe 1 alana 1 hediye şeklinde 99 TL iken, 2 alana da 2 hediye olarak 179 TL ve 3 alana 239 TL fiyatlarından satışa sunulmuş durumda. İnternet üzerinden bir kullanıcının yazdığı yorumda ise eczaneden teklisini 90 TL’ye aldığını ve internet ile eczane arasındaki farkın sebebini dile getirmiş.

Kurumsal internet alışveriş siteleri ürün fiyatına dair tek bir fiyat politikası bulunmuyor. Bu sebeple ufak bir araştırma ile en uygun siteyi tercih edebilirsiniz. Bio hira Mavi Su temini ister kendi sitesinden ister gittigidiyor.com, n11.com, hepsiburada.com gibi sitelerde temin edilmesi mümkün iken, beklemek istemeyen kişiler ürünü eczanelerden de temin edebilirler.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....