Dalgalı Saç Modelleri Erkek Saç Stilleri

Dalgalı Saç Modelleri Erkek

Günümüzde artık erkekler de kadınlar kadar saçlarına ve saç modellerine özen göstermektedir. Estetik ve güzel görünümün ilk aşaması tabi ki doğal olarak saçlarımızdır. Erkek dalgalı saç modelleri en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Ünlü saç tasarım uzmanları, dalgalı saç modellerini istemeleri halinde düz saçlı erkeklerinde çok rahat bir şekilde bu modeli kullanabileceklerini ifade etmektedirler.  Bunu elde etmek için ise saç uzmanları özel bir yöntem uygulamakta olup, bu yöntem ile dalga saç görüntüsü sanki erkeklerin daha özgün ve rahat hareket etmesini sağlar gibi duracaklarını izah etmektedirler.

Erkekler tarzlarını ve karakteristik özelliklerini ön plana çıkartacak saç stillerini kadınlar gibi seçmekte olup bu saç stilleri için tıpkı kadınlar gibi kendine has, özel bakımlar yaptırmaktadırlar. Düz saçlara dalga yaptırmak isterseniz sizlere özel uygulama ile dalgalı görünüme kavuşabilecek ve saç spreyi ile dalgalı saçlarınız uzun süre kullanılabilecektir.

Erkeklerde Dalgalı Saçların Özellikleri

Erkeklerde Dalgalı Saçların Özellikleri

Eğer sizde dalgalı saçlara sahip olmak istiyor iseniz öncelikli olarak kuaförünüzden yardım istemeniz yerinde olacaktır. Kuaförünüz sizler için özel bakım yaparken, saçlarınızın dalgalı ve hacimli gözükmesini sağlayacak olan spreyler ve losyonlar gibi saç için özel olan ürünler kullanacaktır. Bu losyonları kuaförünüz saçınızın dip kısmından başlayarak uç kısmına kadar itina ve sabırla uygulayarak, daha dolgun, hacimli görünüme sahip dalgalı saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır.

Dalgalı erkek saç modelleri farklı tarzını ortaya koyarken sizlerin de daha rahat kullanacağı tarz saç şekilleri olacaktır. Dağınık saç modelleri arasında yer alan modellerde sizlerin her zaman dikkatini çeken modeller arasında yer almaya devam edecektir. Şunu unutmamakta fayda vardır, dalgalı saç modelleri her zamankinden daha fazla bakım ve özen gerektirir. Tabi ki estetik ve güzel bir görünüm için bu da normal olarak karşılanmaktadır.

Erkek Dalgalı Saçlar Nasıl Yapılır?

Son günlerde en revaçta olan saç kesim stilleri arasında olan erkek dalgalı saç modelleri, artık beylerin günlük hayatta çok rahat kullandığı ve talep ettiği modellerden olmaktadır. Özellikle kıvırcık saçlı erkeklerin daha rahat kullanacağı modellerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Düz saça nazaran, dalgalı saç kullanımı her zaman bakımı en zor saçlardan biri iken bu yılın trend modelleri arasında yer alması ile bir adım öne çıkmaktadır. Bu model de üst kısım dalgalı kesilirken yan kısımlar ise her zaman daha kısa tutulur.

Dalgalı saç modellerinin kullanımında en önemli noktalardan birisi, yüz ve kafa yapınızın modele uygunluk göstermesidir. Örneğin yuvarlak yüz hatlarında dalgalı saç modelinin pek kullanıldığı görülmez. Erkek dalgalı saç modellerinde her zaman özel bakıma ihtiyaçları olduğunu sakın unutmayın. Tercihinizi yaparken bu konuyu da ciddiye alarak sizler de hemen saç stilinizi kendiniz yaratabilirsiniz. En göz alıcı modellerden kendinize yakışanı uygulamak sizlere çok daha iyi hissettirecek. Sizler için en özel dalgalı saç modelleri resimlerini galeri halinde hazırladık ve sizlerin beğenisine sunduk.

Erkek Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı erkek saç modellerinin genel olarak en beğenilen yanı her zaman daha hacimli bir görünüme sahip olmasıdır. Düz saçlar ile kıyaslandığında hacimli görünümden ötürü bir tık daha avantajlıdır. Erkek dalgalı saç modelleri kullanılırken uzun kullanımı tercih edilenidir. Dalgalı saçlar kısa saçlar, uzun dalgalı saçlar ile aynı etkiyi bırakmamaktadır. Bundan ötürü dalgalı saç tercih edecek erkeklerin öncelikle saçlarını uzatmaları gerekmektedir. Eğer saçlarınız uzun ve dalgalıysa ama hangi modelin size uygun olduğuna karar veremiyorsanız, gelin modelleri beraber inceleyelim.

Altlar Kesimli Dalgalı Saç Modeli

Altlar Kesimli Dalgalı Saç Modeli

Bu dalgalı saç modelinde yanlar tek kesimli olarak bırakılmaktadır. Kat kat kesim şekli burada terk edilmiştir. Üst taraflarda herhangi bir kesim işlemi olmadan toplu bir şekilde bırakılır. Dağınıklık bu saç modelinde gözükmez ve bundan dolayı daha sade, şık ve hacimli bir görünüm elde edilir. Bu saç modeli ile birlikte sık ve düzgün bir sakal tıraşı daha uygun ve modern bir görüntü ortaya koymaktadır.

Dağınık Saç Modeli

Dağınık Dalgalı Saç Modeli

Dağınık dalgalı saç modeli uzun saçlı erkekler tarafından çokça tercih edilen bir modeldir. Bu saç modelinin farklı bir versiyonunda ise saçların toplanılarak kullanılması ya da taç ile kullanılması görülür. Resmi olmayan bu modern saç modeli için kirli sakal da tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda bir saç kremi ya da kullanacağınız losyon sayesinde kirli bir görünümden uzak modern ve hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Üstler Uzun Yanlar Kat Kesim Saç Modeli

Üstler Uzun Yanlar Kat Kesim Dalgalı Saç Modeli

Üstler uzun yanlar kat kesim dalgalı saç modelinde en önemli unsur yanların düz bir kesim ile kesilmemesidir. İlk modelimizden farklı olarak bu modelde yanlar daha yukarıdan kesilmeye başlanır. Bundan dolayı alt kesimden ayrılan en büyük farklardan birisidir. Üstler uzun bırakıldığında toplu bir görünüm yakalanmasına gerek duyulmadan dağınık olarak kullanılabilmektedir. Kirli sakal ile kullanımı son derece moda olan bu saç modeli birçok erkek tarafından tercih edilmektedir.

Saçaklı Saç Modeli

Saçaklı Dalgalı Saç Modeli

Saçaklı dalgalı saç modelinin en büyük avantajlarından birisi, kısa saçlı kullanıldığı halde saçların uzun olduğu görünümünü vermesidir. Genelde dalgalı saç modellerini geniş alınlı erkekler tercih etse de bu modelde alınların geniş olmasına ihtiyaç bulunmamaktadır. Saçların gayet hacimli göründüğü bu model kirli sakal ile çok uyumludur.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....