Erkek Kısa Saç Modelleri

Erkek Kısa Saç Modelleri

Erkeklerin kullandığı ve tercih ettiği saç stilleri önceden daha kısıtlıydı. Bundan dolayı erkeklerde genellikle hep aynı saç stiline rastlıyorduk. Fakat son zamanlarda modanın gelişmesi ve stilistlerin çoğalması ile erkeklerde kısa saç stillerinde oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Sadece kısa saç stili değil, uzun saç bakımından da birçok model günümüzde çok rahatlıkla tercih edilmektedir. Yalnız kısa saçların modanın son trendlerine uyması uzun saçlara göre oldukça kolaydır. Temelde bu sebepten ötürü birçok erkek kısa saç modellerini tercih etmektedir. Bir diğer önemli sebebi ise kısa saçların bakımının uzun saçlara nazaran oldukça rahat ve kolay olmasıdır. Erkek kısa saç modelleri hakkında daha fazlası yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Erkeklerde Kısa Saç ve Uzun Saç

Erkeklerde Kısa Saç ve Uzun Saç

Günümüzün moda anlayışına göre kısa saçlarda daha düzgün kesimler oldukça popüler ve dikkat çekicidir. Dağınık kısa saçlar maalesef bu dönemde pek tercih edilmeyen modeller arasına giriyor. Elbette konu saçlarınızı şekillendirmek ya da kestirmek olunca bir diğer önemli etken yüz şeklinizdir. Yüz şekline uygun bir kısa saç modeli hem yüz hatlarınızdaki karakteristik yapıyı da ortaya çıkaracaktır. Aynı zamanda daha estetik bir görünüme sahip olacaksınız. Birçok erkek uzun olan saçlarını kestirmek istemese de en risksiz saç modelleri kısa saç modelleridir. Şekil vermesi ve bakımı daha kolay olacaktır. Uzun saçların bakımı aksatıldığı zaman anında dağınık bir görüntü ortaya koyduğu için erkeklerde kısa saç burada bir adım öne çıkmaktadır.

Bir diğer belirtilmesi gerek unsur ise kısa saç kullanımının fön makinesi vb. araçlara ihtiyaç duymamasıdır. Tercihinize göre kullanacağınız wax ve jöle benzeri ürünler ile saniyeler içerisinde saçlarınıza elinizle şekil verebilir ve gün için hazır olabilirsiniz. Sizde saç modelinizden sıkıldıysanız ve de kısa saç stillerinden birini tercih edip denemek istiyorsanız bu yazımızdaki erkeler için kısa saç modelleri ve bilgiler sizlere yardımcı olacaktır.

Erkekler İçin Kısa Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Erkekler için kısa saç kesimi söz konusu olduğunda kafa yapısına uygun bir kesim çok şık olacaktır. Kısa saç kesimi için İtalyan kesim tarzında bir saç kesimi birçok erkek tarafından tercih edilen bir model olmaktadır. Bu modelde yanlar biraz kısa önler ise uzun bırakılmaktadır. Bu sayede fön yardımı ile rahatça saça şekil verilebilmektedir. Bu saç modeli yanında kirli bir sakal ya da hafif bir bıyık bırakılarak daha da uyumlu bir görünüm elde edilebilir. Kısa saç kesimlerinde alnın geniş olma durumu da çok önemlidir. Alın bölgesi daha geniş olan erkeklerde ön saçlar biraz daha uzun bırakıldığında daha hoş bir görüntü elde edilmektedir.

Kısa Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır

Erkeklerde Kısa Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle ister kısa saç ister uzun saç olsun, erkekler de kadınlar gibi saçlarına özen göstermelidir. Bu gerçekleştirilen bakımlar saç sağlığı açısından da oldukça önemlidir. Saç kaybı, saç dökülmesi ya da saç yıpranması gibi problemler yaşamamak için saç bakımı düzenli olarak uygulanmalıdır.

Saç bakımı konusunda en önemli maddelerden birisi saçınızı yıkadığınızı suyun sıcaklığıdır. Sıcak su ile saçları yıkamak saçlarınızın kurumasına sebep olacaktır. Bundan dolayı saç yıkama esnasında ılık ya da soğuk su tercih etmenizi öneririz. Bir diğer önemli madde ise duş sonrası ya da saç yıkama işlemi sonrası ıslak saçların havlu ile kurulama şeklidir. Saçlarınızı havlu ile kurularken sert hareketlerde bulunmayıp yumuşak ve narin bir şekilde kurulamalısınız. Sert hareketler ile saçlarınızı kurutmanız saç köklerinizin yıpranmasına ve doğal olarak saç dökülmesi sorununa yol açmaktadır.

Saç bakımında saçlarınız için kullandığınız, tercih ettiğiniz şampuan da çok önemlidir. Şampuan kullanırken saç yapınıza uygun maddeler içeren şampuanlar daha sağlıklı ve doğru bir tercih olacaktır. Saç losyonları ve kremleri ile yapacağınız bakımlar ise saçlarınızın sağlığını korumada yardımcı olacak ve saçlarınızı daha da güçlendirecektir.

Erkeklerde Kısa Saç Modelleri

Üç Numara

3 Numara Saç Modeli

Kısa saç kesimlerinin birçoğu adlarını tıraş makinelerinin üzerindeki numaralardan almaktadır. Bu numaralar aslında tıraş makinesinde kullanılan tarağın uzunluğunu belirtmektedir. 3 numara saç kesimi modeli de oldukça kısa kesim bir modeldir. Her yüz tipine yakışmasa da birçok erkeğin favori modeli 3 numaradır. Saçlarını 3 numara kullanan erkekler saç bakımı konusunda da daha avantajlı konumdadır. Bundan dolayı birçok erkek 3 numaralı saça bir kez alıştı mı, kolay kolay saç uzatmamaktadır.

Kısa Dağınık

Kısa Dağınık Saç Modeli

Kısa dağınık saçlar rahatına düşkün birçok erkeğin vazgeçemediği bir saç modelidir. Kültür açısından da bakıldığında kısa dağınık saç modeli özellikle genç ve özgür kelimeleri ile anılmaktadır. Birçok erkeğe fazlasıyla tarz katan bu modeli uygulamak için saçlarınız düz, dalgalı ya da kıvırcık olabilir. Bu model birçok saç modeline nazaran daha az bakım gerektirmektedir. Saçı her zaman kısa tutup dağınık bırakmak bu model için oldukça önemlidir.

Yanlar Kısa Üstler Uzun Saç

Yanlar Kısa Üstler Uzun Saç Modeli

90lara baktığımızda erkekler için çok moda bir saç tıraşı modeli vardı. Amerikan tıraşı bu yıllarda oldukça modaydı ve birçok erkeğin tercihi bu yöndeydi. Günümüzde ona en yakın diyebileceğimiz saç modeli yanlar kısa üstler uzun saç modeli diyebiliriz. Bugün birçok erkek tarafından tercih edilen bu saç modelinde yanlar kısa tutulup üstler bir bukle edasında uzun bırakılır. Bu sayede uzun olan saçlar fön, wax ya da jöle yardımı ile şekillendirilebilmektedir. Bu saç modelini kullanmak isteyenler saçlarına oldukça özen göstermeli ve uzun kısımlar için bakımlarını aksatmamalıdır.

Örneklerini verdiğimiz kısa saç modellerini tercih ederken aynı zamanda kirli sakal bırakmak saç modeliniz ile bir bütün oluşturabilir. Estetik bir görünüm için uygulayacağınız saç modeline uygun bir sakal ya da bıyık kombinasyonu her zaman sizi bir adım öne taşıyacaktır. Aynı zamanda giyim tarzınız ile tamamen bir bütünü yakalamak çok daha önemli bir noktadır.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....