Erkek Kıvırcık Saç Modelleri

Erkek Kıvırcık Saç Modelleri

Erkek kıvırcık saç modelleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu yelpaze aralığından size uygun olan saç modelini seçmek çok önemli bir hal alıyor. Çünkü unutmamak gerekir ki araştırmalara göre erkeğin saçı, makyajıdır. Hal böyle olunca erkekler de saçlarına bir hayli özen gösteriyor. Bunun ilk yolu da saçlarınıza size uygun saç modelini uygulamaktan geçiyor. Bu noktada en çok özen göstermemiz gereken uygulayacağımız saç modelini belirlemeden önce saç tipimize ve yüz yapımıza uygun bir saç modeli seçmek. Bugünkü yazımızda sizler için erkek kıvırcık saç modelleri hakkında bilgi vereceğiz.

Genel anlamda bakıldığında kıvırcık saç sahipleri model ve çeşit çokluğu açısından bir tık öndedir. Saç modelleri günden güne değiştiği için modaya ayak uydurmak biraz daha zor oluyor. Bu rehberde sizler için en güncel ve moda erkek kıvırcık saç modellerinden bahsedeceğiz. Sizlerde kendinize uygun olan modeli çok rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Kıvırcık Saçın Özellikleri

Kıvırcık Saçın Özellikleri

Genel görüşün aksine kıvırcık saç modelleri erkeklerde çok estetik duran bir saç tipidir. Bu nedenle saçları kıvırcık olan erkekler genellikle saçlarını uzatıp kullanmayı tercih etmektedirler. Böylelikle farklı modelleri saçlarına uygulayabilirler. Hatta saçları düz olup kıvırcık yaptırıp kullanan erkekler de mevcuttur. Elbette kıvırcık saçlı olmanın avantajları olduğu gibi bir bakıma dezavantajları da vardır.

Avantajlarından bahsedecek olursak, karizmatik, havalı ve güzel bir görünüm elde edilmesi diğer saç tiplerine göre daha kolaydır. Çünkü kıvırcık saç şekil almaz diyenlerin aksine kıvırcık saç doru bakım ürünleri ve şekillendiriciler kullanıldığında gayet şekil alabilen bir saçtır. Aynı zamanda sürekli etrafımızda gördüğümüz ve çağa ayak uydurabilen bir saç tipidir.

Dezavantaj olarak bahsetmek gerekirse kıvırcık saçların bakımı diğer saç tiplerine nazaran daha dikkat gerektirmektedir. Şayet saçlarınız kıvırcık ise ve bakımını yapmakta zorlanmayacaksanız, uzatıp gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ancak yine belirtelim ki saçlarınızın günlük bakımına oldukça özen göstermelisiniz. Bakım ile uğraşamam derseniz saçlarınızı kısa tutmakta fayda var.

Erkek Kıvırcık Saç Modelleri Nelerdir?

Kıvırcık saçlar noktasında bu kadar bilgiden sonra en çok tercih edilen kıvırcık saç modellerini sizler için derledik. İşte en fazla tercih edilen kıvırcık saç modelleri.

Kısa Kıvırcık Saç Modeli

Kısa Kıvırcık Saç Modeli

Kısa kıvırcık saç modelleri erkekler tarafından çokça tercih edilmekte. En temel sebebi saç bakımı ile uğraşmak istememeleri. Birçok erkek ünlük yaşamın yoğun iş temposunda saçlarına yeterince özen gösteremeyeceğini düşündüğü için kısa kıvırcık saç modellerini tercih ediyor. Diğer taraftan bazı erkekler ise uzun saç modellerin yüz yapılarına uygun olmayacağını düşünerek bu modeli tercih ediyor. Sizler de önünüzdeki seçenekleri dikkate alarak saç modeli tercihiniz belirlemelisiniz. Böylelikle size en yakışan saç modelini kullanmış olursunuz.

Doğal Dalgalı Kıvırcık Saç Modeli

Doğal Dalgalı Kıvırcık Saç Modeli

Kıvırcık saçlarda en çok tercih edilen bir diğer model ise doğal dalgalı kıvırcık saç modeli olmaktadır. Bu modelde saçlarınıza ekstra şekillendiriciler kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Bu nedenle saçlarınıza şekil verirken doğal bırakmak sizleri hazırlanma aşamasında fazla uğraştırmayacaktır. Gün içerisinde çok rahat ve salaş bir şekilde kullanabileceğiniz bu saç modeli, sizlere bambaşka bir hava katacaktır. Bu modelde bir püf noktası vermek gerekirse saçlarınızı ne çok uzun ne de çok kısa tutmalısınız. Bu sayede aşırı elektriklenmeler ve dalgalanmaları önleyebilirsiniz.

Yanlardan Kısa Üstlerden Uzun Kıvırcık Saç Modeli

Yanlardan Kısa Üstlerden Uzun Kıvırcık Saç Modeli

2020 yılının en çok tercih edilen kıvırcık saç modelleri arasında yanlardan kısa üstlerden uzun bırakılan kıvırcık saç modelleri yer almıştır. Duruma göre bazı noktalarda biraz daha sert durabilen bu modeli tercih eden birçok erkek bulunmakta. Ancak gayet modern ve şık bir tarz sahibi olmak için bu modeli uygulayabilirsiniz. Bu kıvırcık saç modelinin bu kadar rağbet görmesinin sebeplerinde biri de birçok ünlü tarafından tercih edilmesi olmuştur. Yine de bu modeli uygulamaya karar vermeden önce yüz yapınıza uygun olup olmadığına özen gösterin.

Hafif Dalgalı Kıvırcık Saç Modeli

Hafif Dalgalı Kıvırcık Saç Modeli

Listemizdeki bir sonraki kıvırcık saç modeli ise hafif dalgalı olan modeldir. Doğal dalgalı modelden ufak tefek ayrı noktaları bulunan bu model de erkekler tarafından oldukça tercih edilmektedir.  Son zamanlarda yaygınlaşmış ve popüler saç modelleri arasında yerini almış durumda. Sizler de kıvırcık saçlarınız için bu modeli tercih edebilirsiniz.

Uzun Kıvırcık Saç Modeli

Uzun Kıvırcık Saç Modelleri

Uzun kıvırcık saç modelleri hakkında bilinen şey, bakımlarının zor olduğudur. Gerçekten de bu saç modelleri bakımları zor olan saç modelleri arasında en üst noktadadır diyebiliriz. Ancak saçlara gereken günlük bakım yapıldığı zaman çok rahat kullanabileceğiniz ve vazgeçemeyeceğiniz bir model olacağını söyleyebiliriz. Son derece modern ve güçlü bir stili ortaya çıkaran bir saç modelidir. Saçınızın tipine uygun bakım yağlarını tercih ederek, çok rahat bir şekilde saçlarınızı bu modelde kullanabilir ve daha fazla uzatabilirsiniz.

 

Yanlara Çizik Atılmış Kıvırcık Saç Modeli

Yanlarına Çizik Atılmış Kıvırcık Saç Modeli

Yanlarına çizik atılmış üstü uzun kıvırcık saç modeli genel olarak genç erkeler arasında oldukça tercih edilen bir model olmaktadır. Biraz daha havalı gözükmek isteyen gençler bu modeli tercih ederken yanların çizikleri farklı şekil ve desenlerde de yaptırmaktadırlar. Sizde Kıvırcık saç modelleri arasında yer alan ve en beğenilen modellerden biri olan bu model ile çok daha şık olabilir, her ortamda dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Gençler arasında en popüler olan kıvırcık saç modellerinden biri de yanlarına çizik atılmış saç modelidir diyebiliriz. Bu saç modeli ile daha havalı ve modern bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yanlara yapılan çizikler de dilediğiniz gibi özgün olup, beğendiğiniz bir modeli uygulayabilirsiniz. Ortamlarda gözleri üstünüze çekecek olan bu saç modelini yeni bir tarz uygulamak isteyen erkeklere önermekteyiz. Diğer saç kıvırcık saç modelleri gibi bu modelin de bakımını ihmal etmemelisiniz.

Sizlere erkek kıvırcık saç modelleri hakkında yardımcı olamaya çalıştık. Günümüzün en trend kıvırcık saç modellerinden birkaçını listeledik. Sizler de bu saç modellerinden dilediğinizi uygulayabilir ve yeni bir görünüme kavuşabilirsiniz. Dalgalı Saç Modelleri Erkek yazımızı da henüz okumadıysanız, okumanızı tavsiye ederiz.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....