Erkek Saç Kesim Modelleri 2021

Erkek Saç Kesim Modelleri

Erkek saç kesim modelleri ne kadar önemli biliyoruz. Dış görünüşün öneminin her geçen gün arttığı günümüz dünyasında iyi bir saç kesimi sayesinde diğer insanları etkileyebilirsiniz. Erkeklerin saç kesimlerinde ne kadar hassas olduğu aşikar! İyi bir saç kesimi elde etmek adına her şeyden önce iyi bir erkek kuaförü bulmalısınız. Kuaförün becerisi ve sizin istekleriniz doğrultusunda ortaya harika bir saç kesimi çıkar. Fakat, bu noktada sizi bir sorun bekliyor. Çünkü, saç kesim stilleri her erkek için uygun olmayabilir. Bilhassa yüz yapısına uygun olmayan bir saç kesim modelinin sorun yaratacağını söyleyebiliriz.

Saç kesim modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunuyor. Her şeyden önce, yüz hattındaki çizgi, kıvrım ve geometrik yapının en iyi şekilde analiz edilmesi şart! Bir başka deyişle, kişinin hangi yüz şekline sahip olduğunun bilinmesi gerekir. Yüz şeklinize uygun olmayan bir saç şekli yüzünden istemediğiniz bir saç kesimi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yazımız sayesinde hem erkek saç kesim modelleri hem de yüze göre saç kesiminin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Saç Kesim Modelleri

Kare ve Dikdörtgen Yüz Şekline Göre Modeller

Kare ve Dikdörtgen Yüz Şekline Göre Modeller

 • Kare yüz şekliniz varsa bu durumu dert etmenize gerek yok! Çünkü, size çok yakışacak saç kesim modelleri mevcut! Kare yüz tipi; keskin ve belirleyici yüz hatlarından meydana gelir. Yüzün uzunluğunun ve genişliğinin neredeyse eşit olduğu bu yüz tipine her saç kesim modeli yakışmaz. Bu noktada, sizin de böyle bir yüzünüz varsa favorilerinizi kısa tutmalısınız. Kare formunu destekleyici saç tiplerine yönelmelisiniz. Fade kesim veya Fransız kesim sizin için en iyi tercihler olabilir. Son dönemlerde çok popüler olan ve Z kuşağında görebileceğiniz yanların kısa ve üstlerin hafif uzun bırakıldığı model size çok yakışacaktır. Bir başka deyişle, böyle bir yüz tipiniz varsa saçlarınızın üst kısmı biraz daha uzun olmalı! Son olarak, üç numara saç tipini seviyorsanız sizin için en doğru seçim olacağını ifade etmeliyiz.
 • Dikdörtgen yüz şekliniz varsa biraz daha avantajlısınız! Çünkü, uzun yüz yapınızdan dolayı size yakışacak çok sayıda saç modeli bulunur. 2000’li yıllarda popüler olan saçların dik konumda olduğu saç modellerinin size fazla yakışmayacağını ifade etmeliyiz. Yana yatırılan saç modelleri ise sizin için uygun olabilir. Ayrıca, alına düşen perçemlerin olduğu saç kesimini de tercih edebilirsiniz. Bu saç modelleri ile yüzünüzü olduğundan daha kısa gösterme şansına erişeceksiniz.

Oval ve Yuvarlak Yüz Şekline Göre Modeller

Oval ve Yuvarlak Yüz Şekline Göre Modeller

 • Oval bir yüz şekliniz varsa bu durumun tadını çıkarabilirsiniz. Çünkü, aklınıza gelebilecek her saç modelinin size yakışacağını ifade etmeliyiz. Alın bölgesinin geniş olduğu, çene ve yanağın keskin hatlardan oluştuğu bu yüz şeklinde olumsuz bir detay bulunmaz. Üstlerin uzun tutularak arkadan toplandığı saç kesimini tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak, saçınızın arka kısmını olabildiğince kısa tutmalısınız. Bu yüz şekline sahip ünlüleri takip ederek onların saç şekillerini uygulayabilirsiniz.
 • Yuvarlak yüz şekli olanlar için de uygun saç modelleri bulunuyor. Brad Pitt’in de bu yüz tipine sahip olduğunu ifade etmeliyiz. Yüz genişliğinizi arttıracak modellerden uzak durmalısınız. Saçlarınızın yan ve üst kısımlarının eşit uzunlukta bırakıldığı bir modeli tercih etmemelisiniz. Saçın üst kısmının dikleştirildiği bir model ise size yakışacaktır. Buna ek olarak, favorilerinizi uzun tutmamalısınız. Saçlarınızı yana doğru kabartmanız hata olabilir. Kakülden de mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

Elmas ve Üçgen Yüz Şekline Göre Modeller

Elmas ve Üçgen Yüz Şekline Göre Modeller

 • Elmas yüz şekliniz varsa önünüzdeki seçenekler biraz daha kısıtlı! Yüksek hacimli saç kesimleri size yakışabilir. Saçınızın üst kısımlarını dağınık bırakarak hayalinizdeki gibi bir dış görünüşe erişebilirsiniz. Bilhassa saçınızın tepelerini sağa veya sola doğru dalgalandırılmış konumda bırakmanız mantıklı bir tercihtir. Buna ek olarak, saçınızın yan taraflarını uzun tutmaktan kaçınmalısınız.
 • Üçgen yüz şekliniz varsa ilk tercihiniz orta uzunluktaki saçlar olmalı! Buna ek olarak, saçlarınızı uzun tutmak gibi bir avantajınız da var! Bir başka deyişle, kısa saçlar dışında neredeyse tüm modellerin size yakışacağını ifade etmeliyiz.

Yüz şekline göre hangi saç kesim modellerini tercih etmeniz gerektiğini açıkladık. Sırada erkek saç kesim modelleri hakkında bilgi vermek var.

En Popüler Erkek Saç Kesim Modelleri

En Popüler Erkek Saç Kesim Modelleri

Yeni bir saç kesimi arıyorsanız, bu yazı çok işinize yarayacak. 2021 yılında olduğumuz şu günlerde saç stilinizi zamanın şartlarına göre belirlemelisiniz. 2005 yılında popüler olan bir saç stiliyle sokağa çıktığınız takdirde insanlar bu durumu yadırgayabilir.

 • Kıvırcık Saç Stili: Bir erkek olarak kıvırcık saçlara sahipseniz bu durumu dert etmenize gerek yok. Çünkü, bu saç stili; 2021 yılının modasını oluşturuyor. Kıvırcık saçlarınız varsa buklelerinizi düzeltmek adına saç şekillendirici köpüklerden faydalanabilirsiniz. Buklelerinizi sabitlediğiniz takdirde doğal ve rahat stilinizle karşı cinsi etkileme şansına erişeceksiniz.
 • Orta Boy Saç Modeli: Gür saçlara sahip olmak bir erkek için büyük şans! Hem gür hem de orta uzunluğa sahip saçlarınızla bu yılın en yakışıklı adamlarından birisi olabilirsiniz. Yanları kısa, orta ve ön kısmı uzun olan bu saç stilinin yakışmayacağı ortam yok! Şekillendirilmesi de kolay olan bu saç stilinin bir diğer avantajı ise yüzü olduğundan uzun göstermesidir. Bu sayede, yüzünüzün kısa olmasından şikayet ediyorsanız bu saç modelini tercih edebilirsiniz.
 • Düz ve Uzun Saç Modeli: Üniversiteye başlayan gençlerde sıklıkla görebileceğiniz bu saç modeline siz de hayran kalacaksınız. Düz ve uzun saç stiliyle kendinizi havalı hissedebilirsiniz. Erkek saç bakımı kremi veya şekillendirici krem sayesinde saçlarınızın bakımını da yapabilirsiniz. Oval yüz hatlarına sahip biriyseniz bu saçların size çok yakışacağını söyleyebiliriz.
 • Erkek Rasta Saç Modeli: 1990’ların en popüler saç modellerinden biri olan rasta saç modeli günümüzde de tercih ediliyor. Bu saç modelini evinizde dahi yapabilirsiniz. Basit bir saç şekillendirici sayesinde rastalı saçlarınızla gezip tozmanın keyfini yaşayabilirsiniz.
 • Dağınık Dalgalı Saç Modeli: Havalı ve asi gözükmek istiyorsanız bu saç modeli tam size göre! Ayrıca, genç ve dinamik görünmenizi de sağlıyor. Buna ek olarak, bu saç modeli için saatlerce ayna karşısında vakit geçirmenize gerek yok.
 • Geriye Doğru Saç Modeli: Ünlü erkeklerde gördüğünüz bu saç modelini siz de deneyebilirsiniz. Özellikle iş hayatında kullanabileceğiniz bir modeldir. Geriye doğru şekillendirdiğiniz undercut stil ile siz de kendinizi çok karizmatik hissedeceksiniz.

 

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....