Erkek Saç Uzatma Evreleri

Erkek Saç Uzatma Evreleri

Saçlarımız olmadan iyi bir dış görünüş elde edemeyiz. İnsanlar dış görünüşümüz sayesinde hakkımızda belirli bir yargıya varır. Bu yargının olumlu olmasını istiyorsanız dış görünüşünüze özen göstermelisiniz. İyi bir dış görünüşün anahtarını saçlar oluşturur. Buna ek olarak, karşı cinsin erkeklerde dikkat ettiği noktaların başında saçlar gelir. Uzun ve sağlıklı saçlar; erkeklerin etkileyici özelliklerinin başındadır. Siz de saçlarınızı uzatmak istiyor ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımız sayesinde bu konuda bilgi alabilirsiniz. Yazımızdan erkek saç uzatma evreleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Erkekler Saçlarını Nasıl Uzatır?

Erkekler Saçlarını Nasıl Uzatır?

Saçlarınızı en kısa sürede uzatmak istiyorsanız saçlarınıza en doğru bakım işlemlerini uygulamalısınız. Ayrıca, saç büyümesini hızlandırmak adına yaşam tarzınızda birtakım değişiklikler yapmanız şart. Saçlarınızı çok kısa kestirdiyseniz ve nasıl uzatacağınızı bilmiyorsanız yazımızdaki tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

Saç kremi sayesinde belki de hayal ettiğiniz gibi saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınız çeşitli sebeplerden dolayı zarar görmüşse iyi bir şekilde uzayacağını söyleyemeyiz. Bu noktada, saç foliküllerini onarmak adına yoğun bir nemlendirici kullanmalısınız. Siz de saç tipinize uygun bir saç kremi satın aldığınız takdirde saçlarınızın uzamasını hızlandırabilirsiniz.

Saç uzamasını hızlandırmak adına yumurta beyazından ve aloe veradan faydalanabilirsiniz. Saça nem ve hacim kazandıran, uzamayı kolaylaştıran bu tür karışımlar sayesinde siz de hayal ettiğiniz saçlara sahip olabilirsiniz. Bu noktada, bir yumurtanın beyazını aloe vera ile karıştırmalısınız. Bu karışımı saçlarınıza ve kafa derinize sürmelisiniz. Bu maskeyi 15-20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla duruladığınız takdirde süreç sonlanacaktır.

Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Saç bakımı için ilk olarak sıcak yağ masajı yapmaya ne dersiniz? Saçlarınız tahmin edebileceğiniz üzere köklerinden uzamaya başlar. Bir başka deyişle, saç uzamasını hızlandırmak istiyorsanız kafa derinize en iyi bakım işlemlerini yapmalısınız. Yağı ısıtıp kafa derinize sürdüğünüz takdirde saç uzaması hızlanacaktır. Bu noktada, ilk olarak, zeytinyağı, Argan yağı veya Hindistan cevizi yağını elinizi yakmayacak kadar ısıtmalısınız. Isınan yağı; kafa derinize 5-10 dakika boyunca nazikçe sürmelisiniz. Ardından, yağın saçınıza işlemesi için yarım saat kadar beklemelisiniz. Sürenin tamamlanmasının ardından saçlarınızı duruladığınız takdirde herhangi bir sorun kalmaz.

Saç bakımı için ikinci olarak elma sirkesini deneyebilirsiniz. Elma sirkesinin saç uzatma gibi önemli bir işlevi daha bulunuyor. Bu noktada, üç ölçek elma sirkesini bir ölçek suyla karıştırmalısınız. Karışımı bir sprey şişesine koymalısınız. Duş aldığınız zamanlarda şampuan ile saçlarınızı yıkamanızın hemen ardından saçlarınıza sirke karışımını püskürtmelisiniz. Bir iki dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulamalısınız. Elma sirkesini birkaç hafta kullandıktan sonra saçlarınızdaki belirgin değişimi siz de fark edeceksiniz.

Son olarak, saçınızı soğan ile yıkamayı denemelisiniz. Bunun için ilk olarak soğan suyu elde etmeniz gerekir. Soğan suyunu 15-20 dakika kaynatmalısınız. Ardından, soğumasını beklemelisiniz. Soğan suyunun soğumasının ardından saçlarınıza ve kafa derinize iyice sürmelisiniz. Soğanın içerisinde saçların uzamasına yardımcı olan besin maddeleri bulunur. Soğan suyu kokusundan dolayı sizi biraz rahatsız etse de evden çıkmak zorunda kalmadığınız günlerde bu yöntemden faydalanabilirsiniz.

Saç Uzatmak İsteyenler Yaşam Tarzında Ne Gibi Değişiklikler Yapmalı?

Saç Uzatmak İsteyenler Yaşam Tarzında Ne Gibi Değişiklikler Yapmalı?

Saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatmak istiyorsanız yalnızca saç bakımı ile yetinmemelisiniz. Çünkü, yaşam tarzınızda da birtakım değişiklikler yapmanız gerekiyor. Bu noktada, neler yapmanız gerektiğine yakından bakalım.

Saçlarınızı ne zaman fırçalamanız gerektiği son derece önemlidir. Çünkü, saçlarınızı düzenli olarak fırçaladığınız takdirde saçlarınızın en kısa sürede uzamasını sağlarsınız. Kafa derisini canlandıran bu işlem; saça ait olan doğal yağları her bir saç telinin gövdesine yayar. Bu noktada, saçlarınızı günde bir veya iki kere fırçalamayı denemelisiniz. Ancak, bu sayıyı arttırmamalısınız. Buna ek olarak, saçlarınızı ıslakken taramamaya özen göstermelisiniz.

Saçlarınıza zarar verecek türden aletlerden uzak durmalısınız. Saç kurutma makinesi başta olmak üzere saç düzleştirici kullandığınız takdirde saçlarınız yıpranır. Buna ek olarak, saç boyaları ve saç açıcılar kimyasal ürünlerdir. Bu tür ürünler de saçlara zannettiğinizden daha çok zarar verir. Saçlarınızın cansız ve kabarık görünmesine neden olan etkenlerdir. Ayrıca, saçların uzamasını da yavaşlatan etkilere sahiptir. Bir başka deyişle, saçlarınızın kendi kendisine uzamasına izin vermelisiniz.

Duş almak ile saç uzatmak arasında ilişki olabilir. Kafa derisinin ürettiği doğal yağ; saçların uzaması noktasında öneme sahiptir. Daha iyi bir saç sağlığı ve hızlı uzayan saçlar hedefliyorsanız bu yağdan faydalanmanız şarttır. Bu noktada, saçlarınızı her gün yıkamaktan kaçınmalısınız. İki günde bir yıkamanız doğru olur. Her gün yıkadığınız takdirde doğal yağdan mahrum kalırsınız.

Kullanmış olduğunuz şampuanın özellikleri de son derece önemli! Piyasada farklı saç tipleri için özel olarak üretilmiş çok sayıda şampuan bulunur. Ancak, şampuanların içeriğine dikkat etmeniz gerekiyor. Bilhassa içeriğinde silikon olan şampuanlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Silikon; nemi ve besin maddelerini bloke eder. Bir başka deyişle, saçın uzamasının önüne geçer. Doğal içeriklere sahip ve silikon içermeyen türden şampuanları tercih etmelisiniz.

Şampuan kadar önemli olan bir diğer ürün ise saç kremi! İçeriğinde silikon olmayan bir saç kremi tercih etmelisiniz. Tamamen doğal içeriklerden meydana gelen bir saç kremi ile saçlarınızı en kısa sürede uzatabilirsiniz.

Saç Uzatma İçin Yapılacaklar?

Saç Uzatmak İçin Yapılacaklar

Saç uzaması için her şeyi yapsanız da fayda etmeyebilir. Erkek saç uzatma evreleri bazen zorlu olabilmektedir. Bu noktada, takviye almayı denemelisiniz. Kozmetik sektörünün gelişmesine paralel olarak saç uzamasını hızlandıran ürünlerin sayısı da artıyor. Bu vitaminleri ve takviyeleri düzenli olarak aldığınız takdirde saçlarınızın bir anda daha çok uzadığını siz de fark edeceksiniz. Biotin ve balık yağı; sizin için en doğru seçimler olacaktır. Bu iki takviye de saç ve tırnak sağlığını iyileştiren etkiye sahiptir. Ayrıca, saçların hızlı uzamasını sağlarlar. Buna ek olarak, gerekli gördüğünüz takdirde multivitamin de kullanabilirsiniz.

Çoğu kişi sıcak duş almayı sever. Sıcak duşların rahatlatıcı etkisinin olduğu doğrudur. Ancak, sıcak su yüzünden saçların hassasiyetinin artacağını söylemeliyiz. Bir başka deyişle, saçlarınızda kırılmalara yol açabilir. Bu noktada, sizi zorlayacak olsa da saçlarınızı soğuk suyla yıkamaya gayret etmelisiniz. Soğuk su; saç yuvasını kapatan özelliğe sahiptir. Ayrıca, dışarı kaçacak nemin hapsolmasına da yardımcı olur.

Tüm bunların yaptığınız halde saçlarınız bir türlü uzamıyorsa stresi hayatınızdan çıkarmalısınız. Stres kadar kötü beslenmenin, spor yapmamanın da saç üzerinde olumsuz etkileri bulunur. Bu etmenler yüzünden saçın seyrelmesi ve uzamasının yavaşlaması söz konusu olur. Bu noktada, daha iyi beslenmeye çalışmalısınız. Ayrıca, düzenli egzersizler ile formda kalmaya gayret etmelisiniz.

Bol bol su içmenin hem vücuda hem de saçlara çok sayıda faydası var. Bu faydalardan birisi de saç uzamasını olumlu anlamda etkilemesidir. Kafa derisinin ve saç foliküllerinin saç uzaması için ihtiyacı olan neme kavuşması için bol bol su içmelisiniz. Bir başka deyişle, vücudunuza gerekli olan nemi sağlamak adına günde 8-10 bardak su içmelisiniz.

Saçlarınızı ne zaman kestireceğinizi bilmeniz de bir diğer önemli husustur. Bu noktada, uç kırıklarını aldırmak adına saçınızı belirli zamanlarda düzelttirmelisiniz. Saçlarınızın iyi gözükmesini istiyorsanız yılda 1-3 defa kestirmeniz gerekir.

Son olarak, kullanmış olduğunuz yastık kılıflarına da dikkat etmelisiniz. Tercihiniz saten yastık kılıfları olmalı. Siz de bu tavsiyelere uyduğunuz takdirde saçlarınızı kısa sürede uzatabilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....