Erkek Sarı Saç Modelleri

Erkek Sarı Saç Modelleri

Sarışın erkeklerin şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde sarı saçlı erkekler esmerlere kıyasla kızlar tarafından daha çok beğeniliyor. Bu yüzden, ünlü erkek yıldızlardan modellere kadar birçok erkek saçlarını sarıya boyatmak istiyor. Doğal bir sarışınsanız gerçekten avantajlısınız. Çünkü, sarı saçlarınız sayesinde birçok saç modelini kendinize uygulayabilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz takdirde erkek sarı saç modelleri hakkında işinize yarayacak önemli tavsiyeleri öğrenebilirsiniz.

Düz sarı saçlara sahip olanlar kendilerini bazen dezavantajlı hissedebilirler. Bunun nedeni; düz saçların hacim eksikliğidir. Ancak, saçlarınızın hacimsiz olmasından şikayet ediyorsanız yapabileceğiniz bazı şeyler var! Her şeyden önce, saçlarınızın diplerine hacim veren saç spreyini uygulamalısınız. Ardından, parmaklarınızla saçlarınızı yukarı kaldırmalısınız. Bu sayede, saçınıza istediğiniz hacimli şekli vermiş olursunuz.

Sarı Saç Modelleri Listesi

Sarı Saç Modelleri Listesi

Erkek sarı saç modelleri genellikle doğal sarışın erkekler tarafından tercih edilmektedir.

  • Sarı saçlarınız varsa bu durumu istediğiniz her an lehinize çevirebilirsiniz. Bilhassa orta uzunluktaki saçlara yalnızca şekillendirici krem uygulamanız bile yeterli olur. Saçlarınızı parmaklarınızla geriye doğru tarayarak dağınık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bu sayede, birçok kişinin size hayran olmasını sağlayacak havalı bir görünüme erişebilirsiniz.
  • Hipster stilini hiç denediniz mi? Uzun sarı saçlarınızın yanı sıra biraz uzamış sakallar ile ortaya harika bir saç modeli çıkartabilirsiniz. Hipster saç modellerine özellikle son yıllarda daha çok rastlıyoruz. Vikingler gibi yabancı dizileri izleyen gençlerin tercihi bu saç modeli oluyor. Hipster stilini elde etmek istiyorsanız ilk olarak uzun saçlarınızı ortadan ikiye ayırmalısınız. Ardından, şekillendirici krem sürmelisiniz. Son olarak, ince dişli bir tarakla saçlarınızı taradığınız takdirde aradığınız hipster görünümüne erişeceksiniz. Kulağınızın arkasına attığınız saçlarınızla gerçekten de çok cool bir havaya bürüneceksiniz. Bu saç modeli; Z kuşağı gençlerine yakıştığı gibi 35 ve üzeri yaşlardaki erkeklere de yakışıyor.
  • Sarı saç modelleri arasında eski Türk filmlerinden fırlamış gibi gözükmenizi sağlayacak bir model bulunuyor. Cüneyt Arkın saç modeli olarak tanımlayabileceğimiz bu model size oldukça centilmen bir hava katacak. Orta uzunluğa sahip, önleri hafif katlı olan bu saç kesimini sevmemeniz mümkün değil! Saçlarınızı bir de geriye doğru taradığınız takdirde karizmatik ve havalı dış görünüşünüzle ortamların dikkat çeken adamı olacaksınız.

Sarışın Erkeklere En Çok Yakışan Saç Modelleri

Saçlarına önem vermeyen erkeklerin sayısı bir hayli fazla! Ancak, saçlarınız dış görünüş adına bir hayli önemli! Sürekli aynı saç kesimini ve modelini kullanmanız doğru bir tercih olmaz. İnsanlarla sürekli iletişim halinde olduğunuz bir işiniz varsa saç modelinizi devamlı olarak yenilemelisiniz. Bu noktada, dikkat çekici sarı saçlarınız varsa daha önce de söylediğimiz gibi çok şanslısınız! Çünkü, size çok yakışacak bir sürü saç modeli var!

Dağınık Kısa Sarı Saç

Dağınık Kısa Sarı Saç

Hiç şüphesiz en karizmatik saç modelleri arasında bulunuyor. Kirli sakalın yanına eklenen dağınık kısa saçlar ile gerçek anlamda “cool” görünmenin tadını çıkaracaksınız. Ancak, bu saç modelini yaratırken bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Saçlarınızın kulak hizasındaki kısımları kısa olmalı! Bunun yanı sıra, önlerin uzun ve tepe kısmının kısa gözükmesi şart!

Mohawk Kısa Saçlar

Mohawk Kısa Saçlar

2000’li yıllardan aşina olduğumuz bu model; klasik olsa da bir hayli başarılı! Saçın yan kısımlarının tıraşlı olduğunu söylemeliyiz. Yalnızca üst kısımları uzun olan bu modeli severek kullanabilirsiniz. Bilhassa üst kısmın üçgen formunda şekillendirilmesi şart! Jöle veya şekillendirici krem sayesinde siz de Mohawk kısa saçların tadını çıkarabilirsiniz.

Geriye Doğru Saç Stili

Geriye Doğru Saç Stili

Saçların geriye doğru taranmasına özellikle 2000’li yıllarda çok fazla rastlıyorduk. Bu saç modelini gençlerden ziyade orta yaşlı sarışın erkeklerde görebiliriz. Hatta, Açlık Oyunları filminin başrollerinden birisi olan Josh Hutcherson da bu modeli tercih edenlerden birisidir. Sarı ve düz saçlarını geriye doğru tarayan Hutcherson; birçok kadının gözdesi diyebiliriz. Siz de bu modeli tercih ederek kendinize daha olgun bir hava katabilirsiniz. Modelin hem cool hem de şık bir görüntüsünün olacağını ifade etmeliyiz. Ancak, saçlarınızın gün boyu sabit kalmasını istiyorsanız jöle veya saç şekillendiriciden yardım almanız şart!

Undercut Sarı Saç

Undercut Sarı Saç

Sarı saçlı bir erkek olarak undercut adı verilen model size çok yakışabilir. Bu saç modelini bir dönem Justin Bieber da tercih ediyordu. Yanların kısa, ön ve tepe kısmının uzun olduğu bu model; şu sıralar Z kuşağının sarışın erkekleri arasında bir hayli yaygın! Undercut kesimin farklı bir özelliği daha bulunuyor. Bu modelde saç kesimi tek tarafta toplanıyor. Bu sayede, saçın bir kısmı uzun, diğer kısmı ise kısa görünüyor. Bu saç modeli, 2021 yılının en dikkat çeken sarı saç modeli diyebiliriz.

Punk Tarzı Saç Stili

Farklı ve marjinal bir model arayanlara bu stili tavsiye edebiliriz. Saçların yan ayrıldığı ve yana ayrılan kısmın uzun olup alına düştüğü bu model; 2000 sonrası doğan gençler arasında bir hayli popüler! Gençseniz veya kendinizi genç hissediyorsanız siz de şekillendirici krem ile bu saç stilini elde edebilirsiniz.

Uzun Kaküller

Geniş bir alnınız varsa bu durumu telafi edebilirsiniz. Uzun kaküller ile alnınızı gizlemeniz mümkün! Saçınızı bu tarzda kestirdikten sonra istediğiniz şekli vermeniz bir hayli kolay olacak. Yapmanız gereken tek şey saçlarınızı öne doğru tarayarak şekillendirici kullanmanız!

20’li yaşlarının başında bir sarışın erkek olarak yaşınıza uygun bir saç modelini tercih edebilirsiniz. Bilhassa dağınık kaküller size çok yakışacaktır. Bu noktada, saçlarınızın yan ve ense kısımlarının kısa olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca, ön kısmının uzun olması da bir diğer gerekli husustur. Bu saç modelinde kakülleri şekillendirici krem yardımıyla dağıtabilirsiniz. Hayalinizdeki canlı ve enerjik saç modeline erişmek mümkün olacak.

Kıvırcık Sarı Saç

Hem sarışın hem de kıvırcık saçlı iseniz doğuştan şanslısınız! Çünkü, saçlarınıza herhangi bir işlem yapmadan da istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Kıvırcık saç modellerinin erkeklere bir hayli yakıştığını söyleyebiliriz.

Kısa Sarı Saç

Uzun saçlı erkekler kadar kısa saçlı erkeklerin de kadınlar tarafından beğenildiğini ifade etmeliyiz. Bu saç modellerinin en büyük avantajı yüz hatlarını ortaya çıkarmasıdır. Siz de saçlarınızla uğraşmak istemiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Jöle veya saç şekillendirici krem ile saçlarınızı şekillendirmek istemiyorsanız tercihiniz kısa saç olmalı! İki veya üç numara saç kesimiyle bu hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Orta Uzun Sarı Saç

Ne çok uzun ne çok kısa bir saç modeli arıyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Bu modelin özellikle sonbahara uygun olduğunu söylemeliyiz. Buna ek olarak, saçlarınızı yandan ayırmanıza imkan veren bir model! Köpükle veya jöleyle istediğiniz saç modelini yaratabilirsiniz.

Sarı saçlı bir erkek olarak yukarıdaki saç modellerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Erkek Saç Kesim Modelleri adlı yazımızdan farklı saç modelleri için fikirler almayı unutmayın!

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....