Erkek Uzun Saç Modelleri 2021 Trendleri

Erkek Uzun Saç Trendleri

Uzun saç her erkeğe yakışmayan bir saç stilidir. Ancak uzun saçın hakkını veren birçok erkek vardır. 2020 ve 2021 yılı erkekler için uzun saç modasının hakim olduğu bir yıl oldu. Burada en önemli etken ise elbette pandemidir. Saçlarını berberde kestirmek istemeyen erkekler 2’ye ayrıldı. Evde kendi kesenler ve uzatanlar. Sizler için erkek uzun saç trendlerini araştırdık. Uzun saç ile ilgili bilmeniz gereken tüm detaylara da yazımızda yer verdik.

Bilirsiniz ki saç bir kadın için ne derece önemli ise erkek için de öyledir. Her saç stili her erkekte aynı durmaz. Yüzünüze yakışan saç stiline karar verip uygulamanız gerekir. Elbette olay bu kadar basit değil. Saçınıza gereken özeni gösterip iyi bakmanız da gerekmekte. Aksi takdirde saçlarınızı uzatmak isteseniz bile cansız ve zayıf bir şekilde uzatmış olacaksınız.

Belirttiğimiz gibi pek çok faktöre bağlı olarak erkekler saç uzatmak ister. Hatta birçok erkeğin de en karizmatik özelliği uzun saçlarıdır. Ancak çoğu saç uzatırken nelere dikkat etmesi gerektiklerini bilmemekteler. Dolayısıyla sizlere birbirinden iyi püf noktaları aktararak nasıl sağlıklı bir şekilde saç uzatacağınızı anlatacağız.

Erkekler İçin Saç Uzatma Yöntemleri Neler?

Erkekler İçin Saç Uzatma Yöntemleri Neler?

Erkekler için saç uzatma konusunda birçok yöntem bulunmaktadır. Bugün bunlar içinde en genel ve faydalı olanını sizler için derledik.

Saçlarınız İçin Doğru Ürünler Kullanın!

Bilmeniz gereken ilk şey saçlarınızın köklerden uzadığıdır. Dolayısıyla saç uzatma evresinde kafa derinize ekstra özen göstermeniz gerekecek. Bu noktada saç derinize uygulayabileceğiniz birçok yağ ve yağ karışımı mevcuttur. Belirli periyotlarla saç derinize bu yağlar ile masaj yaparak bakım yaptığınızda saçlarınızın ne kadar sağlıklı uzadıklarını fark edeceksiniz. Bu yağlar içerisinde; hindistancevizi yağı, çam terebentini, tatlı badem yağı, doğal zeytin yağı argan yağı yer almaktadır. Bütün yağların hepsini kullanmanız gerekmez. İçlerinde 2 ya da 3 adetini karıştırarak uygulamanız yerinde olacaktır. Hangi yağın daha saçınız için daha iyi olduğunu bilmiyorsanız, bir uzmana danışmanızı önermekteyiz.

Aşırı fön makinesi ve saç jöleleri kullanımı saçlarınıza zarar verir. Bu zararın önüne geçmek için ise saç tipinize uygun bir saç kremi kullanmalısınız. Bu da sağlıklı saçlar için gereken bakımlar arasında diğer bir püf nokta.

Saç uzatması için bakım kısmında vereceğimiz son püf nokta ise saç maskeleri. Saç maskelerini kozmetik mağazalarından saçlarınıza uygun bir şekilde alabileceğiniz gibi kendiniz evde de hazırlayabilirsiniz.

Uyku Saatiniz Saçlarınız Etkiliyor!

Saçlarınızın hızlı ve aynı zamanda sağlıklı uzamasını istiyorsanız, yaşam tarzınızda da değişiklik yoluna gitmelisiniz. Vücudumuz yediğimiz besinlerden, uyku düzenimize kadar her şeyden etkilenmektedir. Dolayısıyla saçlarınıza yeteri kadar değer veriyorsanız, bazı yeni alışkanlıklar edinmeniz gerekecek.

Yatma saatinizi belli bir düzene oturtmakla işe başlamanızı öneririz. Uyuduğunuzda vücudunuz kendisini dinlemeye alır. Nasıl ki yoğun bir günün ardından yorgun düşüyorsanız, organlarınız da aynı şeyi yaşarlar. Kan dolaşımınız saçlarınızı yakından ilgilendirir. Dolayısıyla kaliteli ve düzenli bir uyku programı saçlarınız için çok iyi gelecek.

Bir diğer önemli nokta ise yemek yeme alışkanlıklarınız. Bizler ne yiyorsak oyuzdur. Hem vücudumuz hem de saçlarımız için sağlıklı beslenme olmazsa olmaz! Sebze, meyve, baklagiller, et ve süt ürünlerinden yeterli miktarda protein ve vitaminleri almalıyız. Ancak aşırıya gitmekten de kaçınmalısınız. Saç uzatma evresinde vitaminler oldukça önemli bir yer işgal eder. Vitaminlere ayrı önem gösterin. Hatta gerekirse biotin ve omega 3 gibi ek vitamin takviyeleri alabilirsiniz. Erkek Saç Uzatma Evreleri yazımızda daha detaylı bilgiler sizleri bekliyor.

Erkek Uzun Saç Modelleri

Sizlere erkek uzun saç için gerekli püf noktaları verdiğimize göre dilerseniz uzun saç modellerine geçelim. Sizler de saç tipinize uygun bir şekilde bu tarzlardan birini uygulayabilirsiniz.

Omuz Hizası Uzunluk

Omuz Hizası Uzunluk

Bazı erkekler saçlarını belli bir hizada uzatmaktadır. Bundan sonra her uzamalarında uçlarından kestirerek saçlarını o düzeyde sabit tutar. İşte bu modellerden biri de omuz hizası uzunluktur. Omuz hizasına kadar uzattığınız saçları birden fazla şekilde kullanmanız mümkün. Dilerseniz ortadan ikiye ayırın ya da bir tarafını olduğundan uzun şekilde diğer tarafa yatırın. Seçim tamamen sizlerin keyfine kalmış.

At Kuyruğu

At Kuyruğu

Uzun saçlarda at kuyruğunu genelde kadınlar tercih etse de, birçok erkeğin de saçlarını at kuyruğu şeklinde topladığına şahit oluyoruz. Özellikle saçlarınız dalgalı ve gürse bu modele bir şans vermeyi düşünün.

Erkek Topuzu

Erkek Topuzu

İngilizcede man bun olarak geçen bu model bildiğimiz topuzdur. Uzun olan saçların saçınıza uygun toka ile topuz yaparak kolayca uygulayabileceğiniz bir modeldir. Topuzu yukarıdan ya da daha geriden yaparak da saçlarınıza farklı şekiller vermeniz mümkün. Ancak saçlarınızı topuz yaparken diplerinden çok fazla çekip sıkı bir topuz yapmayın. Bu saçlarınızın zayıflamasına ve kırılmasına yol açacaktır.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....