FUT Tekniği Nedir ve Nasıl Uygulanmaktadır?

FUT Tekniği Nedir ve Nasıl Uygulanmaktadır?

Estetik görünüm birçok kişi için oldukça önemlidir. Ülkemizde çoğu kişinin artık sosyal alanı oldukça gelişmiştir. Bu sosyal alan içerisine iş, okul, aile yaşamları gibi hayatlar girmektedir. Aynı zamanda online görüntülü her türlü çalışma da girmektedir. Malum günümüz dijitalleşme çağı. Birçok insan dijital ortamdaki işlerde çalışıyor ve gün içerisinde birçok online görüşme yapıyor. Bu görüşmelerde, toplantılarda, okul ve iş hayatındaki sunumlarda vs. gibi birçok toplu alanda insanlara şık görünmek için estetik görünümün güzel ve özenli olması oldukça önemlidir. Bu sebeple insanlar saç, sakal, bıyık, kaş gibi ekimleri tercih etmektedirler. Sizler için bugün FUT Tekniği nedir inceledik.

FUT tekniği, klasik teknik olarak bilinen şerit yöntemidir. Bu teknik ile ekim yapılacak kişinin kafa derisi üzerindeki herhangi bir saçlı kısımdan saçlı deri örneği alınır. Bu örnek, laboratuar ortamında büyültülür ve genişletilir. Bu büyütülme, ekim yapılacak bölgenin ebatına göre değişmektedir. Bu örnek şeritler halinde geliştirilir ve kişinin saç olmayan kafa derisine tek tek ekilir. Bu yöntem uzun sürse de etkili ve eski bir saç ekimi yöntemidir.

Saç ekimi olduktan sonra saçlar çıkmaya başlayana kadar ekim olan bölgede şeritler halinde iz kalmaktadır. Uzun olan bu ekim yönteminde tek seansta en fazla 6 bin saç teli ekilebilir. Bir seans sonunda ise eğer kişinin kafa derisinde saç ekimi yapılacak alan geniş değilse, alan tamamen kapatılır. Alan geniş ise de ikinci seans için kişinin kafası bir bere ya da bandaj yardımıyla kapatılır. Bu ekim en fazla iki seans sürmekle birlikte seans süresi saatler sürebilir. Bu fut tekniği ile ekim 6 ay aralıkla 2 ya da ekim yapılacak alana göre 3 seans sürer.

FUT Tekniğinden Sonra Saç Dökülür Mü?

FUT Tekniğinden Sonra Saç Dökülür Mü?

Saç ekimi sırasında uygulanan FUT harici farklı farklı birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden hangisi uygulanırsa uygulansın normal şartlar altında dökülme yaşanmaz. Saçlı deriden toplanan kök örnekleri, kelliğe sebep olan hormona karşı dirençli olduğundan dolayı ekilen saçlar dökülmez.

Fakat bu duruma ek olarak çevresel etkenler sonucuyla ekilen saçlar dökülebilir. Stres, düzensiz saç bakımı, beslenme alışkanlığındaki yanlışlık gibi çevresel etkenler sebebiyle saçlar seyrekleşebilir ya da dökülebilir. Bu durumlara ek olarak yaş ilerledikçe de saçlarda seyrekleşme ve dökülme olabilir.

Saç Ekiminin Ülkemizdeki Etkileri

Saç Ekiminin Ülkemizdeki Etkileri

Saç, sakal, bıyık ekimi konusunda Türkiye oldukça gelişmiş bir ülkedir. Yurtdışından birçok kişi saç ekimi sektöründeki tecrübemiz sayesinde estetik görünüme kavuşmak için ülkemize gelir. Bu kişiler, ekim sırasında hiçbir acı veya ağrı çekmeden, kısa sürede istediği görünüme kavuşur.

Saç, sakal ve bıyık ekiminden önce doktorla telefon ya da internet yoluyla görüşün. Daha sonra doktordan randevu alın. İlk seansta hasta, alanında uzman olan doktora isteklerini belirtir. Doktor gerekli kafa ve yüz ölçümlerini yapar. Hastanın da istekleri doğrultusunda ekimde uygulanacak teknik de konuşulur. Her ne kadar hastanın isteği yönünde ilerlenilmeye çalışılsa da hastanın ten rengi ve kafa-yüz yapısına göre karar vermek en sağlıklısı olacaktır. Hem bu şekilde hasta, ekim tamamlandıktan sonraki süreç içerisinde hiçbir mağduriyet yaşamayacaktır.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....