Hacimsiz Saçlara Nasıl Bakım Yapılmalı?

Hacimsiz Saçlara Nasıl Bakım Yapılmalı?

Birçok kadının saçlarından şikayet ettiği biliniyor. Her ne kadar saç bakım ürünlerinin sayısı ve niteliği hızla artsa da yine de kendi problemine çözüm bulamayan kadınlar mevcut! Hacimsiz saçlara sahip kadınlar tam olarak bu grupta yer alıyor. Hacimsiz saçlara nasıl bakım yapılmalı sorusu bu noktada çok büyük önem taşıyor.

İnce telli ve hacimsiz saçlar yüzünden birçok kadının hayatı kabusa dönüşebilir. Yıkamanın ardından ikinci günde saçlarının söndüğüne şahit olan ve saç diplerinde birtakım yağlanmalar ile karşılaşan kişilerin bu durumu kendisine dert ettiği biliniyor. Buna ek olarak, birçok kişi, saç bakımı yaptığı takdirde saçlarının ağırlaşacağını düşünüyor. Bir başka deyişle, nem ile hacim arasında kararsız kalıyor. Fakat, hacimsiz saçlara bakım yapılması mümkündür. Gelin, bu konuyla ilgili çok işinize yarayacak tavsiyeler verelim!

Hacimsiz Saçlara Sahip Olanlar Hangi Yöntemleri Kullanmalılar?

Hacimsiz Saçlara Sahip Olanlar Hangi Yöntemleri Uygulamalılar?

İnce telli saçlar; diğer saç tiplerine kıyasla bakımı en zor saç tipi olarak dikkat çeker. Her şeyden önce, kolay kolay şekil almayan bir saç tipidir. Bunun yanı sıra, dökülmeye çok müsait olmasıyla da insanların hayat kalitesini düşürür. Bu tür saçların bakımı için ciddi bir emek harcanmalıdır. İnce telli ve hacimsiz saçlara sahip kişiler bakım konusunda ne yapacaklarını bilemezler. Ancak, aşağıdaki yöntemlerden faydalandıkları takdirde bu sorunu çözme şansına erişeceklerdir.

  • Birçok kişi saçlarını olması gerekenden daha sıcak suyla yıkar. Fakat, sıcak su; zannedildiği gibi iyi temizlenmenin tek formülü değildir. Hatta, saç dipleri ve gövdesinde bulunan doğal yağ asitlerini eritmesi söz konusu olabilir. Buna ek olarak, saç telinin dış katmanlarında yer alan pul dokuya zarar vermesi ve saç telini korumasız bırakması da gündeme gelebilir. Ayrıca, saç diplerindeki doğal yağın çok sayıda faydası vardır. Bu yağ; saçların taranması sırasında tüm saç tellerine dağılır. Saçlara koruma ve parlaklık sağlar. Sonuç olarak, saçların doğal yapısını ve faaliyetlerini bozmamak adına saçların sıcak suyla yıkanmasından kaçınılmalıdır. En iyi tercih saçları ılık suyla yıkamak olacaktır. Buna ek olarak, saçları yıkadıktan sonra saç uçlarındaki ıslaklığı almak ve saçları havluya sarmak gereklidir.
  • Bu saç tipine sahip kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise saçlarını nasıl kuruttuklarıdır. Çünkü, bu tür saçların hassas bir yapısı vardır. Kurutma işlemleri dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Saç kurutma makinesinin yüksek ısıdan ziyade orta ayarda çalıştırılması gerekir. Ayrıca, kurutma işlemi sırasında saçların geniş dişli bir fırça veya tarakla öne doğru atılması doğru olacaktır. Saçlar hafif nemli kalacak şekilde kurutulduğu takdirde herhangi bir sorun yaşanmaz.

Hacimsiz Saçlarda Şampuan ve Saç Kreminin Yeri

Hacimsiz saçlara nasıl bakım yapılmalı konusunda kullandığınız şampuan ve saç kremlerinin yeri çok büyük.

  • Bu tarz hacimsiz saçları dolgun göstermek adına saç tipine uygun ürün seçimi yapılmalıdır. Bu sayede, saçların hacmini gün boyu koruması mümkün hale gelir. Birçok kadın; saç şampuanı tercihinde hacim ile nem arasında tercih yapmak zorunda kalır. Fakat, insanları bu ikilimde bırakmayan gelişmiş formüle sahip ürünler vardır. Bu noktada, ince telli saçlara sahip birçok kadın kendisine uygun bir ürün bulabilir. Piyasadaki en kaliteli saç bakım ürünleri arasında yer alan hacimsiz saçlara özel şampuanlar; hava kadar hafif bir formüle sahiptir. Saçları tam da istenildiği gibi pürüzsüz hale getirmesi, nemlendirmesi ve saça doğal bir canlılık katması söz konusudur. İstenilen hacme ek olarak nemi de kazandıran bir yapısı vardır.
  • Saç bakım kremi hayat kurtarır! Saçların ilk olarak şampuan ile kirinden arındırılması gerekir. Bu işlemin ardından saça ihtiyacı olan bakımı sunan, ağırlaşmasına engel olan saç bakım kremi kullanılmalıdır. Hatta, saç bakım kreminin düzenli olarak kullanılması gerekir. Birçok kadın; ince ve cansız saçlara sahip olmasından mütevellit saç bakım kremi kullanmak istemez. Ancak, saç bakım kreminin hiçbir saç tipine zararı yoktur. İnce saçların kopmaya müsait bir yapısı vardır. Bu yüzden, bu tür saçlar için saç bakım kreminin kullanılması daha gerekli hale gelir. İnce telli ve hacimsiz saçlara sahip kadınlar için özel olarak üretilmiş saç bakım kremleri mevcuttur.

Bu tür ürünler arasında bilhassa kaliteli markaların ürünleri tercih edilmelidir. Saçları hiçbir şekilde ağırlaştırmayan bu ürünler; dolgun ve hacimli saçlara sahip olmak isteyenlerin hayallerini gerçeğe dönüştürür. Ancak, saç kreminin nasıl uygulanacağı da önemli! Bu noktada, ilk olarak, saçların şampuanlanması gerekiyor. Ardından, saç bakım kremi; saçların boylarına ve uçlarına doğru uygulanmalıdır. Saç diplerine uygulanmasından kaçınılmalıdır. Bu hususa dikkat edildiği takdirde bakımlı ve hacimli saçlara sahip olunur.

Hacimsiz Saçlar İçin Hangi Bakım Teknikleri Faydalı Olur?

Hacimsiz Saçlar İçin Hangi Bakım Teknikleri Faydalı Olur?

İnce telli ve hacimsiz saçlar bir kader değildir. Gerekli bakım teknikleri uygulandığı takdirde bu saç tipinin yaratmış olduğu olumsuz durumlar bertaraf edilir. Fakat, saç bakımı dışında farklı alternatifler de vardır. Örneğin, bu saç tipine sahip kişilerin hangi saç model kesimine sahip olduğu da önem taşır. Birçok kadında görülen katlı ve omuzlarda biten saç modeli; çok daha dolgun ve hacimli bir saç görünümünü sağlar. Ayrıca, kısa ve küt kesimler de ince telli saçların dolgun gözükmesine katkıda bulunur. Son olarak, saçın ayrıldığı yönün değiştirilmesi de işe yarayabilir.

  • Kadınlar arasında popüler olan bakım yöntemlerinin başında saç bakım maskesi geliyor. Her saç tipi için var olduğu gibi ince telli ve hacimsiz saçlar için de uygun saç bakım maskeleri vardır. Bu noktada, doğru saç bakım ürününün kullanılması önem taşır. Düzenli aralıklarla yapılacak bir bakım saçların her zamankinden çok daha dolgun ve parlak gözükmesini sağlar. Saç bakım maskesi ile saçları ağırlaştırmadan nemlendirmenin keyfi yaşanabilir. Birçok markanın ince telli ve cansız saçlar için özel olarak üretmiş olduğu saç bakım maskeleri vardır. Bu tür ürünler sayesinde saçlar ağırlaşmadan nemlendirilir. Saçlar tam da hayal edildiği gibi doğal bir hacme kavuşur. Ayrıca, yumuşak bir görünüm kazanır. Saç bakım maskesi; ıslak saçların bilhassa uçlarına uygulanmalıdır. Uygulanmasının ardından 3-5 dakika beklenmelidir. Bir sonraki aşamada, iyice durulanmalıdır. Saçlara istenilen şekil verilerek işlem tamamlanır.

 

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....