İnce Telli ve Seyrek Saçlar İçin Saç Modelleri

İnce Telli ve Seyrek Saçlar İçin Saç Modelleri

İnce ve seyrek saçlar her kadın için büyük bir sorun haline dönüşebilmektedir. Özellikle saçların ince telli olması ve seyrek olması saçlara şekil verebilmek için yapılacak her bir işlemin çok daha sınırlı kalmasına neden olabilir. Saçların ince telli olmasının üzerine bir de seyrek olması durumunda saçlara şekil verebilmek oldukça zorlayıcı olabiliyor. Özellikle de saçların bölgesel olarak meydana gelen seyrekleri çok daha fazla göze batar ki bu durumda saçlarında her zaman etkileyici ve kusursuz bir görünüm arzulayan kadınların çok fazla sorun yaşamasına neden olabiliyor. Ancak saçların ince telli olması ve seyrek olması gibi bir durumda saç şekillendirme konusundaki mevcut sınırlılığın önüne geçilebilmesi de mümkündür. Doğru saç şekillendirme yöntem ve müdahaleleri sayesinde ince telli ve seyrek saçlarında kusursuz bir görünüme sahip olmalarını sağlayabilmek mümkündür. Özellikle ince telli ve seyrek saçlar için saç modelleri bu konuda kadınların en önemli yardımcıları oluyor.

İnce Telli ve Seyrek Saçlar İçin Bakım Önerileri
İnce Telli ve Seyrek Saçlar İçin Uygulanabilecek Bakım Örnekleri Vardır.

İnce Telli ve Seyrek Saçlara Bakım Önerileri

İnce telli ve seyrek saçlara bakım önerileri konusunda ilk adım tabii ki kişisel bakım sürecinden başlamaktadır. Saçlar için doğru şekilde bakım uygulanması durumunda ancak arzulanan kusursuz saç görünümünün yakalanabilmesi mümkün olmaktadır. Özellikle ince telli ve seyrek saçlar için tavsiye edilen saç modellerinin yapılabilmesi ancak saç bakımının ince telli ve seyrek saçlara uygun şekilde yapılması gerekmektedir. İnce telli ve seyrek saçlarda şekillendirme gerçekleştirmeden önce bazı işlemlerin hassas bir şekilde uygulanması daha dolgun ve daha etkileyici modellerin ortaya çıkartılabilmesi açısından çok önemlidir.

  • İnce telli ve seyrek saçlar mutlaka hacim kazandıran ve dolgunlaştırıcı özelliğe sahip olan şampuanlar ile yıkanmalıdır. İnce telli saçlara özel olarak geliştirilmiş formüle sahip olan şampuanlar bu konuda son derece etkili olacaktır. Saçların kirden tamamen arınmasını sağlayarak, kirin ağırlaştırarak, saçların sönmesine neden olunması mümkündür.
  • Saç kremi saçları besliyor olsa da ince telli ve seyrek saçlara bakım yaparken saç krem uygulanması ağırlık oluşturacak ve daha hızlı yağlanmasına neden olacaktır. Bu durumda saçların sönmesine neden olacağından mutlaka sadece uç kısımlarına krem uygulanmalıdır.
  • İnce telli ve seyrek saçlar için saç modelleri konusunda şekillendirici uygulamadan evvel hacim kazandırıcı ürünlerin kullanılması önemlidir.
İnce Telli ve Seyrek Saçlar İçin Saç Modeli Önerileri
İnce Telli ve Seyrek Saçlar İçin Kullanabileceğiniz Birden Fazla Model Bulunmaktadır.

İnce Telli ve Seyrek Saçlar İçin Saç Modeli Önerileri

İnce telli ve seyrek saçlar için saç modelleri konusunda düşünülenden çok daha fazla ve çok daha geniş bir seçenek çeşitliliği bulunmaktadır. Bu sayede de kadınların her zaman arzuladıkları gibi dış görünümlerini tamamlayacak ve ışıltı katacak saç şekillerine sahip olabilmeleri de mümkün olmaktadır.

Altta yer alan ince telli ve seyrek saçlar için saç stilleri önerileri ile birlikte ince telli saça sahip olmak saçlarınızda arzuladığınız görünümü elde edebilmeniz açısından artık engel teşkil etmiyor. Saçların ahenkle dans edeceği son derece etkileyici bir dolgunluğa ve hacme sahip olması sağlanabilmektedir. İnce telli ve seyrek saçlar söz konusu olduğu için Kadınlarda Saç Dökülmesi adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Dalgalı Uzun Küt Saç Modeli
Dalgalı Uzun Küt Saç Modeli Örneği

1. Dalgalı Uzun Küt Saç Modeli

Günümüzde güzellik uzmanları ince telli ve seyrek saçlar için saç modelleri konusunda ilk sırada dalgalı uzun küt saç modellerine yer vermektedir. İnce telli saçlarda son zamanların en popüler trendleri arasında yer almaktadır. Hafif dalgalara sahip olan uzun küt saç modellerinde özelikle saçı söndürecek kadar uzun olmama ve yanı sıra dalgalı görünümüyle dolgunluk hissiyatı oluşturur. Ayrıca ince tel yapısını avantaja döndürerek, daha kolay şekilde şekil verilebilir.

Yüksek At Kuyruğu Modeli
Yüksek At Kuyruğu Modeli Örneği

2. Yüksek At Kuyruğu Modeli

İnce telli ve seyrek olan saç üzerine bir de olabildiğince uzun ise tercih edilebilecek en iyi ince telli ve seyrek saçlar için saç modelleri arasında yüksek atkuyruğu modeli öne çıkıyor. Saçların yüksek bir noktada toplandıktan sonra bir kısmını da toplanan yerin çevresinde döndürerek, sabitlemeyle basit bir şekilde de bu şeklin alınması sağlanabilmektedir. Bu şekilde saça dolgun bir görünüm kazandırabilmek mümkün olacaktır.

Kenardan Ayırma Modeli
Kenardan Ayırma Modeli Örneği

3. Kenardan Ayırma Modeli

İnce telli ve seyrek saçlar için saç modelleri konusunda kenardan ayırma şekli oldukça yoğun şekilde uygulanmaktadır. İnce telli saçların tam ortadan ayrılması halinde daha sönük bir görünüm ortaya çıkar. Ancak ince telli saçların kenardan ayrılması durumunda olduğundan kat ve kat daha fazla dolgun ve hacimli bir görünüme sahip olması gibi mucizevi bir etki oluşturur. Bu nedenle çok fazla uzunluğa sahip olmayacak biçimde kestirilen ince telli ve seyrek saçlar için en kenar kısımdan ayrıştırma yapılarak, diğer kısmın üzerine atılmalıdır. Bu sayede hem ayrılan noktada ciddi bir hacim oluşturulabilir hem de saçın diğer tarafta toplandığından dolgunluk kazandırmış da olabilirsiniz.

Dağınık Topuz Modeli
Dağınık Topuz Modeli Örneği

4. Dağınık Topuz Modeli

Her zaman kadın saç modasının en popüler parçalarından birisi konumunda bulunan dağınık topuz modeli en iyi ince telli ve seyrek saçlar için saç stilleri arasında en fazla tercih edilenlerden birisidir. Modası asla geçmeyecek saç modellerinden birisi olan dağınık topuz hem şık hem de sportif bir stil oluşturuyor. Bu şekilde hem gündelik gezintilerde hem de özel davetlerde dahi ince telli saçlara sahip olan kadınlar için kurtarıcı özelliği sağlamaktadır. Klasik şekilde saçlar topuz yapılır gibi toplandıktan sonra hafif şekilde kıvırarak, toka yardımıyla sabitlenmelidir. Saç ikinci defa kıvrıldıktan sonra bir kısmı tokanın içine kalan kısmı ise tokanın dışında kalacak şekilde toplanmalıdır.

 

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....