Kadınlarda Saç Ekimi Yaptıranlar ve Sonuçları

Kadınlarda Saç Ekimi Yaptıranlar

Kadınlarda saç ekimi yaptıranlar günden güne artmaktadır. Bildiğiniz üzere saç dökülmesi sorunu sadece erkeklerde yaşanmıyor. Birçok kadın da gerek genetik gerek diğer faktörlerden kaynaklı saç dökülmesine maruz kalmakta. Bu nedenlerden biri olan Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi adlı yazımızdan daha fazla bilgi almanız mümkün. Saç ekimi teknolojilerinin gelişmesi sayesinde kadınlar çok daha rahat saç ekimi yaptırabiliyor. Özellikle tıraşsız saç ekimi birçok kadın hastanın ilk tercihi oluyor.

Kadınlarda Saç Ekimi Yaptırmak Mantıklı Mı?

Kadınlarda Saç Ekimi Yaptırmak Mantıklı Mı?

Çağımızın en büyük problemlerinden biri olan saç dökülmesi problemini günümüzde yaşayamayan yok denecek kadar az. Saç dökülmesi için ilk tercih edilecek tedavi yöntemi saç ekimi değildir. Öncelikle dökülmenin ana sebebini öğrenmeniz gerekmektedir. Ardından dökülmenin şiddeti ve saçsız alanın genişliği de saç ekimi yaptırıp yaptırmamanızda etkili bir rol oynayacaktır.

Her şeyden önce alanında uzman bir dermatoloğa ya da saç ekimi merkezine danışın. Yaptıracağınız tahliller ve ön analizler sonucu saç dökülmesi problemini hangi ölçüde yaşayacağınızı öğreneceksiniz. Ardından doktorunuz sizlere bir tedavi programı uygulamayı tercih edebilir. Tedavi süresi sonrasında dökülmelerinizde bir durma söz konusu değilse saç ekimi sizler için en etkili tedavi yöntemidir. Ayrıca saç dökülmesi problemini çok senelerdir yaşamış ve saçlarınızda büyük bir açıklıkta söz konusu ise saç ekimi tedavisi en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Kadınlarda Saç Ekimi Yaptırdıktan Sonra Dökülme Devam Eder Mi?

Birçok kadın ve erkek hastanın merak ettiği bir konuda ekim sonrası saç dökülmesi devam eder mi konusudur. Temelde bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişmektedir. Dolayısıyla saç ekimi yaptırmayı düşünenler bir önceki başlıkta değindiğimiz üzere önce dökülmenin sebebini öğrenmelidir. Örnek olarak saç dökülmesini vitamin eksikliğinden kaynaklı yaşıyorsanız, gerekli tedavi yöntemiyle dökülmenin önüne geçebilirsiniz. Bu sayede daha fazla saç dökülmesi yaşamayacağınız için ekim sonrasında da saçlarınız dökülmeyecektir.

Bir başka şekilde saç dökülmesi probleminiz geçmişte yaşadığınız bir rahatsızlıktan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda şu an için dökülme yaşamıyor ancak saçınızdan memnun değilseniz saç ekimi sizler için uygun olacaktır. Ayrıca ekim sonrasında saç dökülmesi problemi yaşamıyor olacaksınız. Elbette saç ekimi sonrasında sağlığınıza dikkat edip gerekli doktor tavsiyelerini uygulamanız çok önemlidir.

Kadınlarda Saç Ekimi Yaptıran Ünlüler

Bazı durumlarda insanlar saç ekimi konusunda biraz cesarete ihtiyaç duyabilmekteler. Bu durum elbette sadece kadınlar için söz konusu değildir. Erkeklerin de böyle bir karar vermeden önce bolca araştırmalar yaptıklarını görmekteyiz. Bizler de bugün siz kadınlar için kadınlarda saç ekimi yaptıran ünlüleri araştırdık. Onların saç ekimi operasyonları sayesinde değişimleri de sizlere bu yolda kolaylık sağlayacaktır.

Stephanie Davis

Stephanie Davis

2019 yılında taçlandırılan Hollyoaks yıldızı Stephanie Davis saç ekimi yaptıran ünlüler arasında yerini almış durumda. Stephanie’nin belirttiği üzere en büyük problemi yüksek bir alına sahip olmasıymış. Ayrıca son zamanlarda saçlarında dökülme ve incelme problemi ile de karşı karşıya kalan bir ünlü. Kendisi saç ekimi yaptırmadan önce çareyi başka yöntemlerde aramış. Stephanie bu dönemde tercihini peruk ve postişlerden yana yapmayı tercih etmiş. Alnının hayatını bu kadar büyük etkilemesi ise söylediğine göre okul yıllarına dayanıyor. Arkadaşları Stephanie’ye pek çok farklı lakap takmış. Ayrıca onlar tarafından zorbalığa da uğramış. Saç ekimini araştırıp yaptırdıktan sonra en çok da kendi saçlarına ve özgüvenine geri kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını söylüyor.

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey’i duymayan yoktur. Kendisi Amerikalı medya yöneticisi, oyuncu, yapımcı ve aynı zamanda hayırseverdir. Oprah’ın dünyanın her bir yerinde hayran kitlesi var ve popülaritesi de oldukça fazla. Yıllar boyunca kamera önünde farklı saç stillerini benimsemiş birisidir. Ancak kendisi de saç ekimi yaptıran kadın ünlülerden birisidir. Kendisi uzun zaman boyunca pek çok kozmetik ürün kullanmış. Dolayısıyla saçlarında incelme ve dökülme görmüş. Hal böyle olunca saç ekimi yaptırmaya karar veren ünlülerden biri olmuş. Birçok insan Oprah’ın saç ekimi yaptırdığının dedikodu olduğunu savunuyordu. Ancak kendisi de yakın zamanda bunun doğru olduğunu açıkladı. Hatta dünyaca ünlü Dr. Öz ile Oprah Winfrey Show’da saç ekimi ile alakalı bir yayın da yaptı.

Chanelle Hayes

Chanelle Hayes

Chanelle Hayes Big Brother’dan tanıdığımız ünlü isim. 2016’da Chanelle, yıllarca yo-yo diyetinin saçlarını ‘ince ve korkunç’ bıraktığını açıkladı. Kendisi yıllarca kilo vermeye çalışırken bunun saçlarına kalıcı hasar verdiğini itiraf etti. Vermiş olduğu röportajlarda yıllarca dengesiz ve yetersiz beslenmeden ötürü saç dökülmesine maruz kaldığını söylüyor. Hatta ünlü oyuncu tırnaklarının dahi pul pul olup döküldüğünü belirtiyor. Dolayısıyla saç dökülmesi problemi için saç ekimini tercih etmiş. Cesur bir şekilde kameralara poz vermekten de vazgeçmiyor.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....