Kirpik Ekimi Fiyatları

Kirpik Ekimi Fiyatları

Kirpik ekimi fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişmektedir. Ülkemizin son yıllarda saç ekimi sektöründe lider konumda olduğu gerçeği birçok kuruluş ve ülke tarafından onaylanmıştır. Yalnızca saç ekimi değil sakal, kaş ve kirpik ekimi gibi operasyonlarda aynı şekilde yapılmaktadır. Özellikle son zamanlarda kadınlar kirpik ekimine daha çok rağbet göstermektedir. Bundan dolayı kirpik ekimi fiyatları sıklıkla araştırılmaktadır.

Kirpik Ekimi Nasıl Yapılır?

Kirpik Ekimi Nasıl Yapılır?

Kirpikler, insanların sürekli gördüğü, yüzün en önemli bölümlerinden biridir. Gözü çevreler ve göze yabancı maddelerin girmesini engelleyerek büyük önem arz eder. Kirpik ekimi, doğuştan seyrek kirpikli olanlara, kirpiğini yanma veya kemoterapi gibi tedaviler sonucu kaybetmiş olanlara uygulanmaktadır. Ayrıca kirpik ekimi uygulanan diğer bir grup da stres sebebiyle kirpiği dökülen kişilerdir. Yüzün en hassas yeri olan gözün hemen çevresine uygulandığı için birçok kişiyi korkutsa da oldukça kolay bir işlemdir. Tabi ki alanında uzman kişilerle kolaydır.

2000’li senelerin başında diğer ülkelerin gelişen ekim teknolojilerini ülkemize getirmiş olan uzmanlar, 20 yıl içinde saç ekiminde kullanılan temel teknikleri daha da geliştirmişlerdir. Kirpik ekimi cerrahi yöntemlerle yapılmaktadır. Saç ekiminde de kullanılan FUE tekniği kirpik ekiminde de kullanılmaktadır. Bu teknik ile sağlıklı ve normal bir insanın kirpiğinden daha güçlü ve sağlıklı kirpiklere sahip olunabilmektedir.

Kirpik ekimi, saç ekim merkezlerinde uzman kişilerce gerçekleştirilmektedir. Ekim öncesinde uzman kişiyle internet ya da telefon yardımıyla irtibata geçilir ve randevu alınır. İlk randevuda uzman kişi konsültasyon sırasında gerekli ölçümleri ve bilgilendirmeleri yapar; hastaya isteklerini sorar. Uzmanlar, ekim yapılacak kişilerin istekleri doğrultusunda hareket etmeye özen gösterse de elbette ki yapılacak tüm işlemlerde yüz biçimine en uygun olan görüntü elde edilmeye çalışılacaktır.

Her cerrahi müdahalede olduğu gibi kirpik ekiminin de avantajları ve dezavantajları mevcuttur. Kirpik ekiminden bir süre sonra kirpik köklerinde uzama meydana gelmektedir. Anormal bir görüntüye sahip olmamak için kirpikler düzenli olarak kısaltılmalıdır. Bu durum erkekler tarafından hoş karşılanmasa da kadınlar için oldukça güzeldir.

Kirpik Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Kirpik ekimi fiyatları alanında uzman kişilerce, özel mekanlarda, gelişen teknolojilerle ve özel ekipmanlarla yapıldığı için maliyetli işler arasında görülür. Genelde kişiden kişiye değişen fiyatlardan oluşsa da kirpik ekimi fiyatı ortalama olarak 4.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir.

Kirpik ekimi fiyatları, saç ekimi merkezlerinin uyguladığı tekniklere göre de fiyat değişikliğine uygulayabilmektedir. Bundan dolayı sizler de saç ekimi merkezlerinden birebir size uygun tekniği seçerek daha doğru bir fiyat alabilirsiniz.

Ekimden Sonra Kirpik Dökülür Mü?

Ekimden Sonra Kirpik Dökülür Mü?

Kirpik ekimi sırasında uygulanan tek yöntem vardır. Bu yöntem alanında uzman kişi tarafından doğru şekilde uygulandığında ekilen kirpikte normal şartlarda dökülme yaşanmaz. Kıllı deriden toplanan kök örnekleri, dökülmeye sebep olan hormona karşı dirençli olduğundan dolayı ekilen kirpikler dökülmez. Yani bu konuda saç ekimi-saç dökülmesi mantığının aynısı geçerlidir.

Fakat bu duruma ek olarak çevresel etkenler sonucuyla ekilen kirpikler dökülebilir. Stres, çok fazla kirpik makyajı yapma, beslenme alışkanlığındaki yanlışlık gibi çevresel etkenler sebebiyle kirpikler seyrekleşebilir ya da dökülebilir. Bu durumlara ek olarak yaş ilerledikçe de kirpiklerde seyrekleşme ve dökülme olabilir.

Kirpikler, estetik görünümümüzü tamamlayan önemli etkenlerdendir. Seyrek olması, sık sık dökülmesi, kısa olması gibi etkenler kirpiklerin güzel görüntüsünü bozmaktadır. Bu görüntü haliyle estetik görünümü de olumsuz etkiler.

Kirpik Ekiminin Avantajları ve Dezavantajları

Kirpik Ekiminin Avantajları ve Dezavantajları

Vücuda yapılan her işlem gibi kirpik ekiminin de avantajları ve dezavantajları bulunabilir. Bu durumda hangisinin yaşanacağıyla ilgili hem doktorun yaptığı işlemler hem de kişinin vücudu etkilidir. Avantajları arasında artık kirpik makyajı yapmamak, takma kirpiklerle uğraşmamak, estetik olarak güzel görünmek gibi etkiler sayılabilir.

Hastalar üzerinde yapılan araştırmalar sonucu gözlemlenen dezavantajlar ise şu şekildedir.

  • Saç ekiminden ziyade kirpik ekiminde kullanılan greftlerin nasıl gelişeceği tahmin edilemez. Buradaki greftler hayli ince olduğundan ters etki yaratabilir. Bu durumda doktorun dikkat edeceği şey tüylerin tam kirpik boyutuna getirilip ekimi öyle yapmasıdır.
  • Alt kirpik ve üst kirpik ekiminde doktur boyutlara muhakkak dikkat etmelidir.
  • Ekim sırasında hastaya muhakkak lokal anestezi uygulanmalıdır. Aksi durumlarda hem kirpik hem göz kapağı hem de göz oynayabileceğinden zarar görebilir.
  • Son olarak da dezavantaj olarak şunu söyleyebiliriz ki saç ekiminde olduğu gibi kirpik ekiminde de şok dökülme görülebilir. Bu durum sizi korkutmasın. Bu dökülmeden sonra hemen bir ekim uygulaması daha yapılabilir.

Kirpik ekimi yaptıracak kişinin istekleri elbette dikkate alınır fakat unutulmamalıdır ki size en çok yakışan ve size estetik değer katacak olan yöntemi uzmanlar daha iyi bilirler. Bu sebeple kişi, kendini uzmana bıraktığında daha başarılı sonuçlar elde edilir. Ekim işlemlerinin birçok güzel yanı vardır. Bunların içinden en güzeli estetik mükemmellik olabilir fakat muhakkak ki bir diğeri de kişinin hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmemesidir.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....