Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı?

Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır. Fakat kullananlar ve uzmanlar tarafından belirtilenlere göre minoxil sprey saç çıkarır mı sorusunun yanıtı hayır olacaktır.

Minoxil sprey saç dökülmelerine karşı kullanılmaktadır ve hali hazırdaki saç dökülmelerini durdurmak için üretilmiştir. Bu ürünü kullanıp yeni saçlara kavuştuğunu iddia eden kullanıcı neredeyse bulunmamaktadır. Minoxil sprey var olan saç dökülmelerini durdurup saçlarınızın gür olmasını sağlamaya çalışmaktadır. Ancak birçok kullanıcının belirttiğine göre minoxil sprey kullanımını bıraktığınız an eski halinize dönmeniz kaçınılmaz olacaktır. Saç dökülmesinin bilinen en etkili çözümü ise saç ekimidir. Sizler için araştırmış olduğumuz Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezleri arasında seçiminizi yapabilirsiniz.

Minoxil Sprey Nedir?

Minoxil Sprey Nedir?

Minoxil Sprey saç dökülmelerine karşı etkili formülü ile seyrek saçlara sahip olan kişilerin, saç dökülmelerine maruz kalan kişilerin ya da çeşitli sebeplerden ötürü saç dökülmeleri konusunda muzdarip olan kişilerin kullanılması için piyasaya sürülmüş saç spreyidir.

Minoxil saç spreyine karşı alerjiniz varsa kullanmanız önerilmez, saç dökülmelerine karşı etkili bir sprey türü ilaçtır. Minoxil Spreyi, genetik yani kellik tedavisinde kullanılan saç büyümesinin uyaran bir ilaçtır. Kafa derisinde önemli bir iz, tahriş enfeksiyon gibi kalmış kişilere kullanılması önerilmiyor. Bu gibi durumlarda ilaç cilt tarafından daha fazla emileceği için ek alerjik reaksiyon verebilmektedir. Bu gibi durumları olan kişilerin kafa derisindeki izin tamamen geçmesinde fayda var.

Minoxil Sprey yalnızca kafa derisi üzerine kullanılır ve farklı yerlere temas etmesi durumunda bolca suyla yıkamanız önerilir. Minoxil Spreyi hamile kalmadan 1 ay önce kullanmayı kesmeniz gerekmektedir. 65 yaşından büyük ve 18 yaşından küçüklere satış yasak olan bir ilaçtır.

Minoxil Sprey İçerisindeki Maddeler Neler?

 

Minoxil Sprey İçerisindeki Maddeler Nelerdir?

Minoxil Sprey saç dökülmelerine karşı etkili formül içerisinde markanın adındaki gibi minoxil maddesi %2 seviyesinde bulunur. Ayrıca probilen glikol alkol ve 10 gm minoksidil içerir.

Minoksidil adlı ilaç vazodilatör adı verilen ilaç çeşidi arasındadır. Maddenin kişilerin saçlarının büyümesi adına etkili bir ilaçtır. Ayrıca Rogaine ve Regaine olarak kelliği önlemekte kullanılan özellike androjenik alopesi olarak adlandırılan kellik tedavisinde etkili olarak kullanılan ilacında ham maddelerindendir. Bu maddeler kelliğe karşı etkili tedavi yöntemleri de olsa, bazı uzmanlar tarafından yan etkileri ve geçici etkileri bakımından tartışılan bir konumdadır.

Minoxil Sprey Kullanıcı Yorumları

Minoxil Sprey Kullanıcı Yorumları

Minoxil sprey için yapılan yorumlar diğer saç formülü ürünleri için yorumlardan çok farklı. Üstelik bu yorumlar markanın resmi sitesinde yer alan yorumlardan oluşmuyor. Yani bot adı verilen sahte yorumlar değil. Ürünü kullanan kişilerin ortak özellikleri ise hemen hepsinin doktor tarafından önerilmesiyle kullanmasıdır.

 

Minoxil Spreyi bazı dermatoloji sitelerinde ve doktorların sitelerinde görünmesi mümkün. Birçok saç ektiren kişi ilacı doktor tavsiyesi üzerine almış. Ürünü kullanıp da saç çıkarmıyor diyen yok ama ürünü bıraktıktan sonra saçlarım eski haline döndü diyen kişiler bulunuyor. Ürün ülkemizde oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Hatta öylesine yaygın ki birçok doktor ürünün etkili olması ama yanında bazı unsurlara dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarıyor. Yani Minoxil piyasada saç çıkarma sağlamayan ama saç dökülmesini durduran nadir güvenilir markadan biri olduğu söylenilebilir. En azından sağlık bakanlığı onaylı ve hakkında yapılan yorumların hepsi gerçek kişilerden oluşuyor.

 

Minoxil Spreyi ekşisözlük, kadinlarkulubü, kizlarsoruyor, donanimhaber gibi farklı sitelerden kullanıcı yorumlarına sahiptir. Tedaviden sonuç almanız için altı ay geçmesi gerekebilir. Saç dökülmesinin durması 4, 6 ya da en fazla 12 aylık süre zarfında görülebilir.  Bu yüzden yorum yapan kişilerin ne kadar süre ile kullandıkları konusunda vermiş olduğu bilgileri göz önünde bulundurun.

 

Minoxil Sprey Nasıl Kullanılır?

Minoxil Sprey Nasıl Kullanılır?

Minoxil Sprey doktorunuz tavsiyesi üzerine kullanmanız son derece önemlidir. Doktorunuzun önerdiği şekilde kullandığınız zaman bir yan etkinin görülmesi söz konusu olmayacaktır. Bundan dolayı doktorunuzun direktiflerini dikkate alınız.

İlacı kafa derinize sıkmadan önce saçlarınızı güzelce yıkayın ve bol su ile duruladıktan sonra kafanızı ve saçlarınızı tamamen kurulayın. Saç çıkmasını istediğini bölgeye spreyi bir defa püskürtün ve parmaklarınızla güzelce yedirerek masaj yapın. Bu işlemi daha sonra 4 kere daha yapın, toplamda 5 kere olacak şekilde yaptığınız bu işlemi sabah ve akşam olacak şekilde günde iki kere uygulayın. Aynı zamanda ilacı vücudunuzda başka bir bölgeyle temasından kaçının.

Minoxil Sprey Yan Etkileri

Minoxil Sprey içeriğinde birden fazla kimyasal olan saç çıkarmaya yarayan bir üründür. Dolayısıyla ürünü kullanırken bazı yan etkileri de mevcut değil denilemez. Öncelikle ilacın içeriğinden emin olduktan sonra kullanmalısınız. İlaca karşı herhangi bir alerjik reaksiyon gösterebilirsiniz. Bu durumda hemen doktorunuza başvurun.

Androgenetik Alopesi tedavisinde kullanıldığı için bazı kimyasallar bulunur. Kafa derinizde, tahriş, güneş izi, iltihap ya da enfeksiyon izi gibi bir iz varsa, ilacı kullanmamalısınız. İlaç bu alanlarda daha hızlı emisyon gösterip cildinizi tahriş edebilir. Bu gibi durumlarda kafanızdaki izin tamamen geçmesini bekleyiniz. Aksi takdirde daha ciddi sonuçlara neden olabilir.

Hamile kadınlar ve hamile kalmayı planlayan kadınlara ilaç önerilmez. Böbrek ve karaciğer yetmezliği, kalp hastalığı ya da damar tıkanıklığınız gibi sorunlarınız varsa bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktora başvurun. Spreyi kullanmayı bıraktığınızda 1 ay içerisinde saçlarınız yeniden dökülecektir. Hamilelik ve emzirme gibi dönemlerde mutlaka doktorunuzun direktiflerini uygulayın.

Minoxil Sprey Fiyatı ve Nereden Temin Edilir?

Minoxil Spreyi birden fazla ürün ve kampanya ile satışı olan bir üründür. Ürünün 60 milimlik şişesinin ortalama fiyatı 34 TL ile 43 TL arasında farklılık gösterirken, kadınlar için olan %2 minoxil kırmızı kutusu 73 TL’den başlayarak alıcı bulabiliyor. Ürünü satın almak isteyen kişiler çeşitli mecralardan araştırma yapabilirler zira bazı kurumsal alış veriş siteleri bu gibi ürünlerde 2 alana 1 adet bedava gibi kampanyalar yapabiliyorlar. Ürünün fiyatında birbiri arasında oldukça yüksek fark olduğu doğrudur. Bu sebeple satın almadan önce ürün hakkında mutlaka birden fazla siteyi ziyaret etmeyi unutmayın.

Minoxil Spreyi gittigidiyor, hepsiburada, n11, trendyol ve pttavm gibi kurumsal e ticaret sitelerinden temin edilebilir. Tüm bunların yanı sıra ürünün birçok sitede satışı mevcut, ancak ürünü eczanelerden de temin edebilirsiniz ve böylelikle daha güvenilir bir ürüne sahip olabilirsiniz. Bu ürünü satmayan eczacınızdan da ürünü getirmesini rica edebilirsiniz. Ürünü satın almayı karar veren kişilerin mutlaka doktor kontrolünde kullanmasında da fayda var. Ürünü satın almadan önce vaktinizi ve paranızı boşa harcamamak için güvenilir sitelerden almayı ihmal etmeyin.

 

 

Related Articles

2 YORUMLAR

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Saç Ekimi Sonrası Gün Gün Fotoğraflar

Saç Ekimi Sonrası Gün Gün Fotoğraflar Saç ekimine karar veren insanlar çoğunlukla saç ekiminin sonuçlarını nasıl olacağını, saç ekimi sonucunun nasıl ve ne zaman belli...