Miracle Losyon Saç Çıkarır Mı?

Miracle Losyon Saç Çıkarır Mı?

Saç dökülmesi problemi yaşayan birçok kişi Miracle losyon saç çıkarır mı diye araştırma yapmaktadır. Miracle losyonun saç çıkarıp çıkarmayacağına geçmeden önce dilerseniz bu losyonun kabaca ne olduğundan biraz bahsedelim. Miracle losyon, mucizevi bir losyon olarak bilinmektedir ve bu losyon birtakım ilaçlar eşliğinde hazırlanmaktadır. Genel olarak içerisindeki etken maddeler dökülmeyi gerçekleştiren DHT hormonunu baskıladığı için aslında saç dökülmesine karşı geliştirilmiştir.

Miracle losyonu sizler de evlerinizde rahatça hazırlayabilirsiniz. Miracle losyon saç çıkarır mı sorusuna dönmek gerekirse saç çıkarmaktan ziyade mevcut zayıf saçları güçlendirdiğini söylemek daha doğru olacaktır. Ancak kalıcı bir çözüm olmadığını da belirtmek gerekir.

Miracle Losyon Nedir?
Miracle Losyon Karışımının Malzemeleri

Miracle Losyon Nedir?

Bahsettiğimiz gibi Miracle losyon evde kolaylıkla hazırlanabilen ve dökülmekte olan saçlarınıza uygulayabileceğiniz bir losyon türüdür. Uzun yıllar boyunca saç dökülmesinden muzdarip erkeklerin kullandığı bir yöntemdir. Kullanımı konusunda dikkatli davranıldığında saç dökülmesini önleyip, mevcut zayıf saçlarınızı güçlendirecek olan bir losyondur.

Miracle Losyon İçerisindeki Maddeler Nelerdir?
Miracle Losyon Yapmak İçin Kullanılan Diane 35, Dekort Ampul ve Aldactone 100 mg

Miracle Losyon İçerisindeki Maddeler Nelerdir?

Miracle losyonun içerisindeki maddeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Elseve Arginin Direnç Spreyi (Şampuan değil)
  • Aldoctone 100 mg
  • Diane 35
  • Dekort ampül

Burada aslında içeriğini bilmeniz gereken maddeler ilaçlardır. İlaçların etken maddelerini öğrendikten sonra bu losyonu kullanıp kullanmamaya karar vermelisiniz.

Aldoctone 100 mg: Aldoctone idrar söktürücü grubuna ait bir ilaçtır. Hipertansiyon ve nefrotik sendrom gibi hastalıklarda kullanılmaktadır. Şiddetli böbrek rahatsızlığı olan kişilerin kullanmaması gereken bir ilaçtır.

Diane 35: Toplam 116 ülkede piyasada olan bu ilaç asıl akne tedavisinde kullanılmak için çıkmış olsa da aslında kendisi bir doğum kontrol hapı olarak da kullanılmaktadır. Bu nedenle hormonal durumlara etki edebileceği için saç dökülmesi tedavisi için kullanıp kullanmamaya kendi inisiyatifiniz ile karar vermelisiniz.

Dekort ampül: Dekort ampül, vücutta iltihap ile ilgili olan birtakım rahatsızlıkların tedavisinde etkili bir ilaçtır diyebiliriz.

Miracle Losyon Kullanıcı Yorumları

Miracle Losyon Kullanıcı Yorumları

Miracle losyonun kullanıcı yorumlarına baktığımızda dökülmeyi geçirmesinden ötürü ürünü tavsiye eden kişileri görmekteyiz. Ancak, yağlanmayı geçirmesi konusunda ise beklenilen etkiyi alamadığını söyleyen kişiler de bulunmaktadır. Yine aynı zamanda miracle losyonu kullanan kişiler bu losyonu bıraktıktan sonra saçlarının tekrar eski haline döndüklerini de belirtmektedir.

Miracle Losyon Nasıl Kullanılır?
Miracle Losyon Kafaya Masaj Yaparak Uygulanabilir

Miracle Losyon Nasıl Kullanılır?

Öncelikle miracle losyonu kullanmaya karar verdiyseniz, malzemeleri temin edip evde bu losyonu hazırlamanız gerekecektir. Çünkü eczanelerde ya da süpermarketlerde hazır olarak satılan bir ürün değildir. Miracle losyonunuzu yapmak için almanız gereken malzemeleri yukarıda detaylıca açıklamıştık. Bu losyon için bir adet Elseve Arginin Direnç Spreyi, bir adet Aldoctone 100 mg ilaç, bir adet Dekort ampül ve bir adet Diane 35 ilaç temin etmelisiniz. Elseve Arginin direnç spreyini 100 ml olarak yani bir şişenin yarısı şeklinde satın almalısınız. Ancak 200 mg olarak aldıysanız şişenin yarısını başka bir şişeye aktarmanız gerekecektir. Diane 35 ilacın ise isteğe bağlı olarak tamamının veya yarısının kullanılması mümkündür.  İlk olarak spreyin 100 mgını bir şişeye aktarın. Daha sonra içerisine dekort ampülü ekleyin. Ardından aldoctone ve diane 35 ilaçlarını ekledikten sonra 5 ile 6 saat arasında beklemeye bırakın. Bu sayede içerisindeki ilaçlar eriyecek ve karışım homojen bir kıvama ulaşacak. Daha sonra karışımı içindeki tortulardan arındırmak için temiz bir bezden süzerek başka bir şişeye aktarın.

Süzmüş ve hazır hale getirmiş olduğunuz miracle losyonu sabah akşam iki kere saç derinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu esnada saçlarınızı nemlendirmek de bu sürece katkı sağlayacaktır. Düzenli kullanımda Miracle losyonun etkisini 3 hafta sonra gösterdiği söylenmektedir.

Miracle Losyonun Yan Etkileri Nelerdir?

Miracle losyonun yan etkileri içerisinde bulunan ilaçlardan kaynaklı olmaktadır. Eğer içinde kullandığınız ilaçlardan herhangi birine karşı bir alerjen durumunuz varsa bu losyonu kullanmamalısınız. Aynı zamanda içerisinde ki bu ilaçlar bazı kişilerin kullanımı için uygun değildir. Örneğin Aldoctone 100 mg ilacı böbrek hastalarının kesinlikle kullanmaması gerekir. Aynı zamanda Diane 35 ise doğum kontrol ilacı olarak kullanıldığı için vücudunuzdaki kadınlık hormonlarını tetikleyebilir. Bundan dolayı ilaçların içeriğini dikkatlice okuyup, hekiminize danıştıktan sonra kullanmaya başlamanızı öneririz.

Miracle Losyonun Fiyatı Nedir ve Nereden Temin Edilir?

Miracle losyonu evde kendiniz hazırladığınız için fiyatını da içinde kullandığınız sprey ve ilaçlar belirlemektedir. Diane 35 ilacı an itibari ile 18,87 lira olarak satılmaktadır. Aldoctone 100 mg ise 19,33 lira olarak satılmaktadır. Dekort ampül fiyatı ise 6 liradır. Elseve Arginin Direnç Spreyi ise 24,68 liradır. Toplamda Miracle losyonun maliyeti ise 68,88 liraya denk gelmektedir.

Miracle losyonun nereden temin edebilirim diye soruyorsanız, spreyi marketlerden veya internetten satın alabilirsiniz. İçerisinde kullanacağınız diğer ilaçları ise eczaneden temin edebilirsiniz.

Related Articles

2 YORUMLAR

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....