NIMCLINIC Uzmanları Sakal Ekimi Hakkında Merak Edilenleri Paylaştı

Sakal ve Bıyık Dökülmesi Sorun Olmaktan Çıkıyor! 

Saç ekiminde Türkiye’nin tüm dünyaya başarıyla söz edilmesini sağlayan ve Avrupa’dan gelen çok sayıda saç ekim uzmanlarına eğitimler veren Türkiye’nin en başarılı kliniklerinden NIMCLINIC, sakal ve bıyık ekiminde merak edilenleri cevapladı.

Erkeklerin son dönemde yaşadığı temel problemlerin başında sakal ve bıyık dökülmeleri de geliyor. Haliyle en az saç ekimi kadar tercih edilen sakal ve bıyık ekimi operasyonları hakkında detaylar merak ediliyor.

Hemen her erkek için kendi tarzını yansıtma konusunda sakal ve bıyıkların rolü büyüktür. En az saçlar kadar önemli olan sakal ve bıyık, erkeklerin genel görünümünde önemli farkların ortaya çıkmasına sebep olur. Bu kapsamda sakal ve bıyık dökülmeleri erkekler için tahmin edildiğinden çok daha olumsuz etkiler ortaya çıkarabilir. Sakal ve bıyık dökülmelerinin fiziksel etkilerinin yanı sıra ruhsal anlamda da erkeklerin çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalması olasıdır. NIMCLINIC uzman ekibi, erkeklerin yaşadığı bu tarz tüm sorunların artık tarihe karıştığının altını çizerek, saç ve sakal ekimi operasyonları hakkında detayları paylaştı.

Sakal ve Bıyığın Dökülme Sebepleri Nelerdir?

Saçlarda olduğu gibi sakal ve bıyığın dökülmesine neden olan durumlar da oldukça çeşitlilik içerir. “Allopeciaareata” olarak adlandırdığımız saçkıranlar ve “Traksiyonelallopecia” olarak tanımladığımız tik dökülmeler, sakal ve bıyık dökülmelerinin en temel sebepleri arasındadır. Bunların yanı sıra sakal ve bıyık dökülmelerine neden olan oldukça geniş yelpazeli durumlar bulunur.

Sedef hastalığı gibi cilt sağlığı sorunları ya da yoğun enfeksiyonlar da sakal ya da bıyıklarda dökülmeye neden olabilir. Ayrıca yanlış lazer uygulamalarının kullanılması sonucunda da sakal ve bıyıklarda dökülmelerin ortaya çıktığını gözlemliyoruz.

Sakal ve Bıyık Dökülmelerine Karşı Nasıl Önlem Alabiliriz?

Sakal ve bıyık dökülmelerinin doğal süreçlerle ortaya çıkması halinde önlem almak çoğu zaman mümkün olmayabilir. Özellikle cilt sağlığıyla ilgili yaşanan sorunlar nedeniyle sakal ve bıyık dökülmesi gözlemleniyorsa, burada hekim tavsiyeleri hareket etmek en doğru yöntem olacaktır. Yaşanan sağlık sorununun kontrol altına alınmasıyla birlikte sakal ve bıyıkların yeniden eski formuna kavuşması için çalışmalar gerçekleştirilebilir.

Doğru ve sağlıklı beslenme, uyku alışkanlıklarını düzenleme, zararlı madde kullanımından uzak durma gibi etkenler doğal sakal ve bıyık üretiminde etkili olsa da bir noktaya kadar çözüm vadeder. Günümüzde sakal ve bıyık seyrekliği ya da dökülmesi problemiyle karşı karşıya kalan erkeklerin en çok tercih ettiği yöntem ise sakal ve bıyık ekimidir. Son derece basit olan bu uygulama, kısa sürede arzu edilen görünümün elde edilmesini sağlar.

nimclinic sakal ekimiSakal ve Bıyık Ekimi Nedir?

Sakal ve bıyık ekimi, temel olarak saç ekiminden farklı değildir. Hemen hemen aynı teknikler uygulanır. Burada sakal ve bıyıkları saçtan ayıran en temel unsurun sakal köklerinin daha kalın olduğunu söylememiz gerekir. Bunun dışında saç ve sakallar arasında herhangi bir fark bulunmaz. Dolayısıyla sakal ve bıyık ekimi, yüz bölgesinde yapılan saç ekimi işlemi olarak tanımlanabilir.

NIMCLINIC’te Operasyon Nasıl Uygulanıyor?

Saç ekimiyle sakal ve bıyık ekimi teknik anlamda da birbirine benzerdir. Dolayısıyla saç ekimi uygulamalarında takip edilen yol haritası, aynı şekilde sakal ve bıyık ekimi operasyonlarında da geçerlidir. Sakal ekiminde FUE tekniği, oldukça gelişmiş ve hızlı sonuçlar verir. Son teknolojik cihazlar kullanılarak gerçekleştirilen bu teknik, uzmanlar tarafından uygulanması halinde dökülme problemi olan erkeklerin kusursuz bir sakal ve bıyığa sahip olmasını sağlar.

Uygulama sürecinde önceliğimiz tamamen kişisel taleplerin ve estetik kaygıların karşılanmasına yönelik. Bu kapsamda ilk olarak; uygulamadan ne tarz bir beklentinin olduğu, nasıl bir sakal şekli istendiği ve yaşanan sakal probleminin ne olduğu sorularına cevap arıyoruz. Sonrasında ise uygulama aşamasına geçiyoruz ve güçlü sakal köklerini arzu edilen alanlara yerleştiriyoruz. Operasyonlarda donör bölge olarak farklı yüz bölgelerinin kullanılması mümkündür.

NIMCLINIC olarak tüm uygulamalarımızda dünya standartlarında niteliklere sahip olan son teknolojik cihazları kullanıyoruz. Uzman kadromuz tedavi amacıyla bizi ziyarete gelenlerin taleplerini en iyi şekilde karşılayacak deneyim ve tecrübeye sahip. Dolayısıyla operasyonlarımızda uzmanlarımızın tecrübesine güvenerek kişisel taleplere cevap vermeyi hedefliyoruz.

Ayrıca NIMCLINIC olarak operasyonlarımızda bilimsel tekniklerden faydalanıyoruz. Saç ve sakal ekimi alanı için özel olarak tasarlanan yazılımlar eşliğinde operasyon sürecini yönetiyoruz. Taleplere uygun şekilde operasyon aşamasında örnek bir sakal ve bıyık çizimi oluşturuyoruz. Bunu dijital ortama aktarıp en kusursuz sonucun ortaya çıkmasını sağlıyoruz.

Sakal Ekimi Operasyon Acı Verir mi?

FUE tekniğinin bize sağladığı en büyük konfor herhangi bir acı ya da ağrı hissi olmadan sakal ve saç ekimi işlemlerinin gerçekleştirilebiliyor olması. FUE tekniğinde lokal anestezi ve sedasyon gibi acı hissini tamamen yok eden uygulamalar kullanılabiliyor. Dolayısıyla operasyon sürecinde ağrı ya da sızı gibi korkutucu unsurlar bulunmuyor.

Sakal Ekimi Sonrasında Gündelik Yaşama Dönüş Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz?

Yine FUE tekniğini bu noktada ön plana çıkarmak gerekir. FUE tekniği diğer saç ekim tekniklerinden farklı olarak iyileşme sürecinde de hastalara önemli avantajlar sunar. Operasyonun gerçekleştirildiği bölgede uygulama sonrasında kabuklanmalar gözlemlenir. Bu durum, son derece olağandır ve telaş yapılmaması gerekir. Kabuklanmalar kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamen ortadan kalkar.

Sakal Ekimi Operasyonu Ne Kadar Sürer?

NIMCLINIC olarak önceliğimiz talep edilen sakal ve bıyık formunu en doğru şekilde karşılayabilmek. Operasyon süreci de taleplere göre farklılık gösterebiliyor. Burada birçok belirleyici faktör olsa da sakal ve bıyık ekimi uygulaması 4 ile 8 saat aralığında tamamlanabiliyor. Süreç içerisinde NIMCLINIC uzmanları ve personelli, hastamızın tüm ihtiyaçlarını ve konforunu karşılıyor.

Sakal ve Bıyık Ekimi Uygulamasından Kimler Faydalanabilir?

Hemen herkes faydalanabilir. Bu uygulamalar, herhangi bir ciddi yan etkiye sebebiyet vermediği gibi olası komplikasyonları da son derece dardır. Sakal ekimi uygulamasından sakal dökülmesi ve seyrelmesi problemi yaşan tüm erkekler faydalanabilir. Ayrıca sadece dökülme ya da seyrelme sorunları için değil estetik kaygılarını gidermek amacıyla da herkes sakal ekimi uygulamasını tercih edebilir.

Ayrıca sakal ekimi uygulamalarında uzman hekim tavsiyesi ve kontrolleri de son derece önem arz ediyor. Bu doğrultuda operasyon öncesinde hastanın cilt ve sakal kökü yapısının uygulamaya uygun olup olmadığı uzman hekimlerin görüşleri çerçevesinde belirleniyor. Söz konusu süreçte homon testleri bize önemli veriler sağlıyor. Operasyon öncesi yapılan hormon testleri, uygulamanın gerçekleşmeye uygun olduğunu belirleme konusunda birincil önceliğimiz. Buna ek olarak sakal ekimi uygulamalarımızdan ergenlik dönemini bitirmiş erkeklerin faydalanabildiğini de belirtmeliyiz.

 

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....