Ozzie Hair Solution Saç Çıkarır Mı?

Ozzie Hair Solution Saç Çıkarır Mı?

Ozzie Hair Solution isimli ürün için net olarak merdivenaltı bir ürün denilebilir. Ürün sağlık bakanlığı tarafından onaylanmamış ve gayriresmi olarak satılmaktadır. Aynı zamanda açık şişelerde kargolarla müşteriye ulaştırılan ve yan etkileri ve olumlu etkilerinin araştırılmadığı bir üründür. Saç dökülme rahatsızlığından mustarip olan kişiler, bu durumdan kurtulmak için her türlü çareye başvurmaktadır. Açıkçası insanların bu tip çaresizliğinden faydalanarak piyasada türemiş yerli ve yabancı birçok ürün mevcuttur.

Ozzie Hair Solution Nedir?

Ozzie Hair Solution Nedir?

Ozzie saç dökülmesine karşı piyasaya sürülmüş bir ilaçtır. İlaç isminin Aussi isimli avustalya menşeili bir ürünün isminden esinlenildiğini barizdir. Ancak Aussi isimli bu ürünler saç çıkarma değil saç bakımı konusunda global seviyede ün yapmışlardır. Çeşitli sitelerde ve satışı yapılan ürün açıklaması için kadın ve erkekler için saç dökülmesine karşı ortaya çıkmış bir ilaç olduğu yazmaktadır. Ancak bilimsel olarak düşünmek gerekirse erkekler ve kadınlardaki saç dökülmeleri farklı sebeplerden ortaya çıkar. Dolayısıyla her bireyde aynı etkiyi yarattığını söylemek yanlıştır.

Kadınların saç dökülme problemleri genel olarak strese ve kullandıkları kimyasal tepkimelere dayalı olur. Ancak erkeklerde genellikle testesteron hormonlarından kaynaklı dökülme olur. Hatta bazı ilaçlar erkeklerdeki testesteron seviyesini baskılayarak saç çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bu sebeplere bağlı olarak erkeklerde saç dökülmesi ırsi ve çok daha yaygındır. Ozzie saç serumu açıklamasında saçları güçlendirmek, daha gür saç oluşuma yardımcı olmak ve bu sebeplere bağlı sorunlar yaşayanların tercih etmesi yönünde açıklamalara yer veren bir üründür. Ancak net olarak belirtebiliriz ki dünya üzerinde 2 ay kullanıp saç çıkartacak seviyede geliştirilmiş herhangi bir ürün yoktur.

Ozzie adlı serum hakkında bakanlık onaylı herhangi bir ibare, sertifika, klinik bir çalışma ve bir kanıt bulunmamaktadır. Bu saç serumu saç dökülmelerine karşı etkili bir sonuç olduğunu belirtmektedir. Ancak bu konuda facebook sayfalarında ve satış sitelerinde satıcıların oluşturduğu profillerde paylaşılan fotoğraftan başka kanıt ve tahlil sonuçları gibi bulgular yer almamaktadır.

Ozzie Hair solution İçerisindeki Maddeler Nelerdir?

Ozzie Hair Solution İçerisindeki Maddeler Nelerdir?

Ozzie Hair Solution içerisinde neler yazdığına dair bir prospektüf yok. Ürün gelişi güzel şekilde pazarlandığından kontrol dışı bir üretimi ve satışı var. Ancak bu tip kimyasal bazlı ürünleri doktorunuza danışmadan kullanmak çok risklidir. Ürün tanıtımında B ve E vitaminleri açısından zengin bir ürün olduğu ibaresi mevcuttur. Dolayısıyla diğer mavi serumlarda saç bakımı için kullanılan bitkisel özlü saç çıkarma ürünleriyle aynı içerikte olduğunu varsaymaktayız. Buna göre içinde olması muhtemel içerikler;

Minoksidil: Yazının başında de bahsedildiği gibi ürünün sağlık bakanlığı onaylığınca satılmıyor olması içinde etki yaratması için insan vücuduna zararlı ancak saç dökülmesinde etkili olan bazı maddeleri içeriyor olma riski var. Minoksidil bu ürünlerin başında geliyor. Başlarda arteryel ve hipertansiyon gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaç saç büyütme ve saç dökülmesini önleme etkisinin keşfedilmesinden sonra saç çıkarma losyonlarının içerisinde etkin olarak kullanılmaya başlandı. Ancak daha sonra sağlık sorunları oluşturmasından dolayı kullanımı kısıtlanmıştır. Topikal olarak uygulanan minoksidil, saç dökülmesinin tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Androjenik alopesi hastalarında cinsiyete bakılmaksızın saç büyümesini teşvik etmede etkilidir. Erkeklerin yaklaşık %40’ı 3-6 ay sonra saç uzaması yaşar. Minoksidili devamı var olan saç köklerinizin yok olmaması için devamlı kullanmalısınız.

Biyotin: Biyotin takviyesi almak saçınızın daha hızlı veya daha dolgun olmasını sağlar mı? Ulusağ Sağlık Enstütisine göre, biyotinin saç dökülmesinin tedavisinde etkinliğini değerlendirmek için yeterli kanıt yoktur. Bununla birlikte, saç dökülmesi biyotin eksikliğinin bir belirtisidir. Bu nedenle biyotin takviyesinin saç dökülmesi olan veya biyotin eksikliği olan saçları incelten insanlara fayda sağladığı düşünülmektedir. Üreticiler, şampuan, saç kremi ve saç yağları, maskeler veya biyotin içeren kremlerin saçı kalınlaştırabileceğini, dolgunluğu artırabileceğini ve parlaklık ekleyebileceğini iddia ediyor. Bu iddialara rağmen, biyotin şampuanının veya başka bir saç ürününün saçınızın daha hızlı veya daha kalın olmasını sağlayabileceğini gösteren hiçbir bilimsel çalışma yoktur.

Ozzie Hair Solution Kullanıcı Yorumları

Ozzie Hair Solution Kullanıcı Yorumları

Ürün için Türkiye’nin en büyük şikayet platformlarında herhangi bir şikayet kaydı yok. Bunun sebebi markanın tescilli olmaması. Ancak bazı forum sitelerinde, sözlüklerde ve facebook sayfalarında herhangi bir faydasını görmediğini, var olan saçlarının döküldüğünü, vücudunda kızarıklıklar oluştuğunu belirten kullanıcı yorumları var.

Bazı saç ekim forum sitelerinde kopyala yapıştır tarzı aynı yorumlar dışında başka hiçbir iletisi bulunmayan kullanıcılar bulunmakta. Ancak bunlar kuşkulu hesaplar üzerinden yapılan flood yorumlar.

Ozzie Hair Solution Nasıl Kullanılır?

Ozzie Hair Solution Nasıl Kullanılır?

Ozzie hair solition kullanımı diğer ürünlere benzer şekildedir. Günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere döküntü oluşan bölgeye masaj yaparak sürülerek kullanılır. Ürünün üreticileri, düzenli olarak en az 1 yıl boyunca kullandıktan sonra etkili sonuç alınabileceği kanısında. Ancak bunun kişiden kişiye değişkenlik göstereceği, daha erken ve daha geç sonuçlar alınabileceğini de söylemekteler.

Ozzie Ürününün Yan Etkileri Nelerdir?

İçerisinde organikte olsa kimyasal bileşikler bulunan ürünleri kullanmadan önce muhakkak bir doktora başvurmalısınız. Cildiniz kimyasallara karşı yıkıcı reaksiyon gösterebilecek hassasiyettedir. Bu durumda hem negatif bir etki hem de var olan saçınızı da yitirebileceğiniz sonuçlarla karşılaşabileceğinizi unutmayın.

Bazı ürünler içerisinde erkeklerin saç dökülmesini engellemek için kullanılan testesteron baskılayıcı maddeler bulunmaktadır. Bu maddelerin erkeklerde iktidarsızlık, kısırlık ve cinsel istekleri azaltma gibi yan etkileri bulunmakta. Ürün içerisindeki maddelerin yer almaması bu tip her riske karşı açık olduğunuzun bir göstergesi. Özellikle merdivenaltı üretilen saç solüsyonlarının içerisinde bulunan minoksidilin yaygın yan etkileri arasında

  • göz yanması,
  • tahriş ve kaşıntı,
  • kızarıklık,
  • vücudun başka yerlerinde istenmeyen kıl büyümesi,
  • var olan saçın tamamen dökülmesi,
  • alopesi atakları,
  • nefes almada zorluk,

gibi yan etkilerine sebep olur. Bazı bitkisel preparatlarda bulunan alkol, propilen glilol kafa derisinin kurumasına ve kepeğe neden olur.

Ozzie Fiyatı Nedir ve Nereden Temin Edilir?

Ürün için belli bir fiyat kalibresi bulunmuyor. Bazı sitelerde iki ayrı kişi tarafından farklı fiyatlara satılmaktadır. Baktığımızda 20 ml. şişelerde 495 TL ve 700 TL gibi farklı fiyatları gözlemliyoruz. Ozzie hair solution ürünün resmi satış sitesi bulunmuyor. Çeşitli online satış sitelerinde, tüzel kişiler tarafından, Facebookta gayriresmi bir sayfada ve Instagram’da satışı yapılıyor.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....