Protez Saç Fiyatları 2020 ve Protez Saç Bakımı

Protez Saç Fiyatları 2020

Protez saç uzmanların %100 insan saçından yaptıkları üretimdir. İnsan saçının dokusundan geliştirilir. Üretilen saçlar bir yapıştırıcı yardımı sayesinde seyreklik olan ya da hiç saç olmayan bölgelere yapıştırılır. Protez saçın hastaya uygulandığı bu işlemde herhangi bir anestezi ya da cerrahi müdahale uygulanmaz. Sizlere bu yazımızda protez saç fiyatları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Protez Saç Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Protez Saç Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Protez saç fiyatları kişinin kafa derisi üzerinde ekilecek bölgeye göre değişmektedir. Ayrıca saçlar kalite kalite ve renk renk ayrıldığından fiyatta bu etkenlerin de etkisi vardır. Fakat genel olarak bakmak gerekirse uzman kişilerin uyguladığı saç protez fiyatları kalıcı olmamasına rağmen pahalı bir operasyondur. Saç protezi yaptırmak isteyenler 3000 ile 6000 Türk lirası gibi bir bütçe ayırmaları gerekir. 1500 ile 2500 Türk lirası fiyat bandı arasında olan protezler genellikle daha düşük alanlar içindir.

Ayrıca internet üzerinden de protez saç ve bunu yapıştırmak için yapıştırıcı satışı yapılmaktadır. Fakat bu saç, hangi maddeden yapıldığı belli olmayan kıllar olduğu için sağlığınızı biraz olsun düşünüyorsanız herhangi bir sitede satılan saçları kullanmamanızı öneririz.

Protez Saç Ve Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Saç ekimi ve protez saç birbirlerinin alternatifi değildir. Birçok kişinin problemi olan saç dökülmesi üzerine pek çok değişik tedavi türleri geliştirilmiştir. Bu türlerden bazıları ilaçla desteklemelerden, bazıları da çeşitli operasyonlardan oluşur. Dökülen saçlardan kaynaklanan şikayetler ve bu durumun düzeltilmesi olayında ise tercihin saç ekiminden mi yoksa protez saçtan mı olacağı ekim yaptıracak kişinin aklında birçok soru yaratabilir. Çoğunlukla karıştırılan bu tedavi türleri, esasında tamamıyla birbirlerine zıt olan uygulamalardır.

Protez Saç ve Saç Ekimi Temel Farklar

Protez saç ve saç ekimi uygulanırken bile birbirlerinden tamamıyla farklı olan iki yöntemdir ve asla karıştırılmamalıdır. Aşağıdaki tabloda ise bu farklar gözler önüne serilir.

PROTEZ SAÇ SAÇ EKİMİ
Protez saç, bir başkasının saçından ya da doğal olmayan ürünlerden elde edilir. Saç ekiminde kullanılan saç, kendi saçınızdır.
Protez saçta doğal bir saç görüntüsü
yakalamak oldukça zordur.
Saç ekimi işleminde
kendi saçlarınız kullanıldığı için renk ve görünüm açısından doğal bir sonuç elde edilir.
Protez saç kolayca zarar görme ihtimalinden
dolayı temizlik ve kullanım açısından
daha zahmetlidir. Uyurken bile zarar görme
ihtimali vardır.
Ekim yapılan saçların temizliği ve kullanımı,
kendi saçınız olması sebebiyle daha kolay ve zahmetsizdir.
Protez tıbbi bir müdahale gerektirmez. Saç ekimi işlemi tıbbi bir yöntemdir
Protez saç uygulaması kısa sürede yapılır.
Ancak, tekrarlanmak durumunda olan bir işlemdir.
Saç ekimi uzun süren bir işlemdir.
Ancak, tek seferlik ve ömürlüktür.
Protez saçlar belli bir uzunluğu
geçtikten sonra dökülür. Dökülen saçların yerlerine yenileri çıkmaz.
Saç ekiminden sonra şok dökülme
dışında dökülme yaşanmaz.
Şok dökülme etkisiyle dökülen saçlar yeniden çıkar.
Protez saç, yenilenme, temizlenme gibi
ihtiyaçlar söz konusu olduğunda birden çok kez masraf yapmayı gerektirir.
Saç ekimi tek seferlik bir masraftır.
Protez saç, belli bir süre kullanılabilir,
aynı protez bir daha kullanılamaz.
Saç ekiminde kullanılan saçlar tek seferde
nakledilir ve ömürlüktür

 

Temel farklar dikkate alındığında saç ekimi operasyonlarının uzun vadede protez saçtan daha iyi bir seçim olduğu gözler önüne serilmiştir. Ülkemizde bulunan birçok uzman saç ekimi merkezinde saç ekimi işlemi yaptırmanız, ilerleyen zamanlarda sizin tekrar saç dökülmesi problemi ile uğraşmamanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda protez saç bakımı ne kadar iyi yapılsa da 6 ile 9 ay arasında bir ömrü bulunmaktadır. Bu da doğal olarak protez saç tercih edenlerin her 6 ayda bir 3000 ile 6000 Türk Lirasını gözden çıkarmalarını gerektirmektedir. Bu nedenden ötürü genele bakıldığında protez saç uygulamalarına karşı saç ekimi operasyonları daha fazla ilgi çekmektedir.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle ilk defa protez saç yaptırdı iseniz ilk bakımınızı protez saç yapan merkezinizde yaptırmanızı önermekteyiz. Protez saç bakımınızın ilki merkezinizde yaptırdığınız vakit, sizler de bu uygulamanın nası yapıldığını öğrenebilir bir sonraki protez saç bakımlarınızı evinizde daha rahat gerçekleştirebilirsiniz. Hatta şayet protez saç merkezinizden bakım ile ilgili bir eğitim bile alabilirsiniz. Bakım pratiğini kavradıktan sonra gerekli olan malzemeleri edinerek evinizde çok kolay ve rahat bir şekilde bir sonraki bakımlarınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Protez saç bakım için önereceğimiz adımlar ile sizlerde protez saçlarınızın bakımlarını yapabilirsiniz. Protez saçın bakımı için en temel olan adım ise saç derinize yapışık olan protez saçı çıkartmaktır. Bunun için kaliteli bir protez saç çıkarıcı sprey kullanmanızı önermekteyiz.

Daha sonraki adım ise yıkama adımıdır. Çıkarmış olduğunuz protez saçı yıkamadan önce üzerindeki bantları çıkartmanız gerekmektedir. Ardından yumuşak ve hafif hareketler ile saçları yıkamanız gerekmektedir. Burada önemle hatırlatmamız gereken detay ise yıkanmış olan saçları kurutmak adına herhangi sıkma ya da fön makinesi kullanmamalısınız. Bu hareketler hassa olan protez saçlarınıza zarar verebilir. Bundan ötürü temiz bir su emici havlu yardımı ile protez saçınızı kurutmalısınız.

Protez saçınızı kafanıza tekrar yapıştırmadan önce kafanızın protez yapıştırılan alandaki temizliğini de gerçekleştirmelisiniz. Bunun için orada çıkmış olabilecek saçları tıraş etmeniz yerinde bir hareket olacaktır. Ardından uygun bir şampuanla saçınızı yıkayabilirsiniz. Saçınız kuruttuktan ve bakımını yaptığınız protez saçı da kuruttuktan sonra bantlama işlemini gerçekleştirerek tekrar kafanızdaki kel alana yapıştırmalısınız.

Evde protez saç bakımını yapmak işte bu kadar kolay. Fakat tekrar belirtmek isteriz ki ilk bakımınızı merkezde yaptırmak sizler için daha iyi olacaktır.

 

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....