Protez Saç ve Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

Protez Saç ve Saç Ekimi Arasındaki Fark
Protez Saç ve Saç Ekimi Arasındaki Fark

Protez Saç ve Saç Ekimi Arasındaki Fark çoğu zaman karıştırılıyor ve Saç Ektirmek isteyen kişiler bu konu da bir ikileme düşüp hata yapabiliyorlar. İnsanlar çoğu zaman saç ektirmenin bir alternatifi olarak protez saç taktırmayı düşünüyorlar ancak bu ikisinin birbirlerine alternatif olması bile söz konusu değildir. Çünkü saç ektirme operasyonlarının sonucunda gerçekten saçlarınız olur ve bunlar doğal bir şekilde sizinle beraber yaşarlar. Ancak protez saç tam anlamıyla saçı kafanıza yapıştırma işlemidir. Protez Saç ve Saç Ekimi Arasındaki Fark  Bu tabi ki de kişiden kişiye görsel olarak farklı bir anlam katabilir ancak yine de saç ekiminin alternatifi olamaz. Aralarındaki tek fark tabi ki de bu değil, aynı zamanda şu farklar da mevcut;

  • Protez saç için yapılan işlem basit bir yapıştırma işlemi iken saç ektirmek tam anlamıyla bir operasyon olarak görülmelidir.
  • Protez Saç ve Saç Ekimi arasındaki bir diğer temel fark da protez saçın kalıcı olmaması ancak saç ekimi sonrasında çıkan saçların kalıcı olmasıdır.
  • Protez saç bir nevi peruk olarak düşünülebilir ancak tabi ki de aynı şey değildir. Sadece ikisi de bir kalıp olarak kullanılır ancak saç ekimi tam olarak doğal bir işlemdir.

Gördüğünüz gibi Protez Saç ve Saç Ekimi Arasındaki Fark hiç de azımsanacak bir fark değil ve oldukça da önemli detaylar içeriyor. Bu ikisi arasındaki farkı daha net bir şekilde anlamak için Youtube videolarından faydalanabilirsiniz, bu videolarda tüm farklar en açık şekilde sizlere aktarılacaktır.

 

Protez Saç mı Tercih Etmelisiniz Yoksa Saç Ektirmeyi mi?

Protez Saç ve Saç Ekimi Arasındaki Fark Saç Ektirmek konusunda tereddüt eden birçok kişi hızla protez saçlara sığınıyorlar ve çözümü burada arıyorlar. Bu nedenle insanlar şüpheye düşebiliyorlar ve yanlış kararlar alabiliyorlar. Ancak burada doğru kararları alabilmek için Saç Ekim Merkezleri ile ilgili fikir sahibi olmak gerekiyor, eğer siz de bu konuda bilgisiz iseniz ilgili makaleyi okuyarak bilgi edinebilir ve daha doğru bir karar almak adına çok ama çok önemli bir adım atmış olabilirsiniz.

 

Güncel Saç ekim merkezleri listemizi incelemek isterseniz https://sachakkinda.com/sac-ekim-merkezleri/ linki buraya bırakıyoruz tıklamanız yeterlidir.

Yorum yapın