Prozinc Şampuan İddia Ettiği Gibi Saç Çıkarıyor Mu?

Prozinc Şampuan Saç Çıkarır Mı?

Prozinc Şampuan, tam olarak saç çıkarır diyemesek de dökülen saçların dökülmesini engellemeye yönelik destek görevini görür diyebiliriz. Prozinc şampuan saç dökülmesi yaşayan kişilerde saç dökülmelerini en az %50 oranında engellediği görülmüş. Kolay kullanımı ile kullanan kişilerin en azından birçok kısmının devamlı olarak kullanılmasını sağlamış.

Her ne kadar Prozinc’in seyrekleşen saçları daha yoğun olarak yeniden çıkardığı sloganı olsa da klinik değerlendirmelerde daha çok saç dökülmesini durdurduğu saptanmış. Ayrıca bu durum kullanıcıların gözünden de kaçmadığı gibi yorumlara yansımış.

Prozinc Şampuan Nedir?

Prozinc Şampuan Nedir?

Prozinc Şampuan, Prozinc markası tarafından piyasaya çıkarılan 5 farklı türü bulunan profesyonel bir firma ürünüdür. Saw Palmetto ve Trico Kompleks’in ikili etkisi ile saç dökülmelerini durdurmaya yönelik bir şampuandır. Prozinc şampuan, saç tellerini saç köklerinden itibaren besleyerek canlı görünüm kazandırmayı amaçlarken, aynı zamanda saç derisinin ve yağ dengesinin korumasına yönelik saçı beslemektedir.

Şampuanın içeriğinde yer alan biotin ile saç dökülmelerini önlemek amaçlanırken, aynı zamanda sağlıklı uzaması için de etkili formül geliştirilmiştir. Saç yapısında bulunan phytokeratin yardımıyla saçlarda tarama, fön, güneş ışığı, hava kirliliği gibi sebepler nedeniyle kaybolan elastikiyeti ve canlılığın kazanılması amaçlanır.

Prozinc şampuanlar, saç dökülmelerine karşı etkili formülün yanı sıra, nemli saçlar ve özellikle kepeğe karşı etkili olan şampuanı Türkiye’de oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Prozinc Şampuanın İçerisindeki Maddeler Nelerdir?

Prozinc şampuanın içerisindeki maddeler, saçları besleyip canlanmasına yol açan biotin içeriği sayesinde saçların dökülmesini ve saç derisindeki sebum seviyesini kontrol altında tutmaya yardımcı olur. Şampuan içerisinde bazı kimyasallar yer aldığından kullanmadan önce ürünün içerisindeki maddelere karşı alerjik reaksiyon yaşamamanız adına ufak bir araştırma yapabilirsiniz.

Prozinc Plus saç dökülmelerine karşı etkili şampuan, kadın ve erkekler olarak tüm saç yapıları için uygundur. Dermatolojik olarak test edilen ürün, paraben içermeyen yapısıyla günlük kullanıma uygundur. Ayrıca: Demineralizet su, sodium laureth sulfate, glyceryl stearate, cocamide de içerir.

Prozinc Kullanıcı Yorumları

Prozinc Kullanıcı Yorumları

Prozinc şampuanı markasının resmi sitesinde kullanıcı yorumlarına yer verilmese de, diğer markalardan farklı olarak sosyal mecra üzerinde kendisi hakkında birçok yorum bulunuyor. Öncelikle ürüne dair genel kaidenin müşterilerin memnun olduğu söylense de şampuan ağırlıklı olarak doktor tavsiyesi üzerine kullanılmaya başlanmış.

Birçok kişinin doktor tavsiyesi üzerine kullanmaya başladığı şampuanın ağırlıklı olarak kepeğe karşı olan ve saç dökülmelerine karşı etkili şampuanları hakkında bazı eleştirisel yorum yapılsa da diğer çeşitleri hakkında fazla yorum bulunmuyor.

Prozinc saç dökülmelerine karşı etkili şampuanı kullanan kişilerin yorumları ise olumlu sonuçlardan ve diğer markalardan farklı olarak markanın taahhüt ettiği sözleri yerine getirdiği şeklinde yorumlardan oluşuyor. Öte yandan şampuanın istediği sonuçları alamadığını söyleyen kişilerin çoğunluğu şampuanı henüz üzerinden 1 ay geçmeden kullanmayı kesen kişilerden oluşuyor.

Dermatoloji uzmanları ve doktorların markayı sürekli olarak tavsiye ederken, saçların ve kafa derisinin bir şampuana en az 1 ila 1,5 ay arasında alışma süreci olduğunu söylüyor. Buna göre şampuanı kullandıktan sonra olumlu sonuçlar alamadığını söyleyen kullanıcıların ürünü ne kadar zaman kullandıklarının da belirtmesi önem taşıyor. Yani Prozinc Plus saç dökülmelerine karşı etkili şampuanı bir hafta kullandım ve etkisini göremedim demek ürüne yeteri kadar şans verilmediğinden dolayı olabilir.

Prozinc başta saç dökülmelerine karşı etkili ve kepeğe karşı etkili çeşitleriyle çok fazla kullanıcının yorumu bulunan ürünlerdir. Bazı forum ve sözlüklerde kullanıcıların yer verdiği bu yorumlara ulaşmak mümkün.

Prozinc Şampuan Nasıl Kullanılır?

Prozinc Şampuan Nasıl Kullanılır?

Prozinc şampuanı ıslak kafa derinize uygulamalısınız. Avuç içinizi yarım dolduracak şekilde döktüğünüz şampuanı tüm saçlarınıza yedirdiğinize emin olarak dairesel şekilde yavaşça masaj yapın. Ardından bu işlemi isteğe göre bir ya da iki kez daha yapabilirsiniz. Bu işlem yaptıktan her defasında birkaç dakika beklemesinde fayda var. Kafa derinize nüfuz eden şampuan saç ve kafa derinizle etkileşim içerisine girmesi açısından bu bekleme önemli olmaktadır. Daha sonra gerekli kadar köpüren şampuanınızı bol su yardımıyla durulayın.

Prozinc şampuanından verimli sonuç elde etmek için düzenli olarak bu işlemi haftada birkaç kez uygulayabilirsiniz. Prozinc ürünleri birbiri ile uyumlu olduklarından losyon ile beraber kullanılması mümkündür.

Prozinc plus saç dökülmelerine etkili şampuan ve Prozinc kepeğe karşı etkili şampuanların ikisi de aynı şekilde kullanılmaktadır.

Prozinc Yan Etkileri

Prozinc saç dökülmelerine karşı etkili şampuan, yalnızca bitkisel formül ile elde edilen bir ürün değildir. Dolayısıyla bazı kimyasallar kafa deri ve saçlarda farklı tepkimelere neden olabilir. Bu tür ürünleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza görünmenizde fayda var.

Prozinc kullanan kişilerde alerjik reaksiyonların yanı sıra egzama başlangıcı, ciltte tahriş ve kaşıntı gibi yan etkiler de olabilir. Bu yan etkiler ciddi boyutlarda yaşanan sorunlar değildir. Ancak bu gibi durumlarda doktorunuzdan tavsiye almaya çalışın. Doktorunuza ulaşamıyorsanız da en azından ürünü aldığınız firma ile iletişime geçin. Bunu da başaramazsınız eczacınızın tavsiyelerini almayı deneyebilirsiniz.

Prozinc Şampuan Fiyatı ve Nereden Temin Edilir?

Prozinc Şampuan Fiyatı ve Nereden Temin Edilir?

Prozinc şampuanı fiyatı ürünün çok farklı mecralarda satılmasından dolayı birbiri aralarında fark gösterebiliyor. N11, gittigidiyor, hepsiburada, trendyol, pttavm gibi kurumsal e ticaret sitelerinde prozinc plus saç dökülmelerine karşı etkili şampuan için 300 ml’lik şişesinin 3 al 2 öde gibi kampanyalarda 91.00 TL’den başlayarak 110.00 TL’ye kadar alıcı bulabiliyor. Öte yandan bazı firmalar ürüne dair çeşitli kampanyalar yapabiliyor, ürünün fiyatı eczanelerde internete göre daha yüksek oranlarla satılabiliyor. Bu yüzden eczaneden ürünü almadan önce internet üzerinde kısa bir araştırma yapmakta fayda var.

Prozinc Şampuanı belirttiğimiz gibi gittigidiyor, hepsiburada, trendyol, n11 ve pttavm gibi kurumsal e ticaret sitelerinden temin etmek mümkün. Bunların yanı sıra birçok eczane ve dermatoloji sitelerinde ulaşımı mümkün haldedir. İnternet üzerinden alışveriş yapmak istemeyen kişiler ürünü en yakındaki eczaneden temin edebilir. Ürünün yaygın kullanım alanı ve doktor tavsiyesi üzerine birçok kişi tarafından kullanılmasından dolayı tedarik konusunda zorluk yaşamazsınız. Ayrıca eczanede bulunmayan şampuan için ecza depolarından temin etmesini istemeniz halinde getireceklerdir.

Ürünü satın almadan önce internet üzerindeki rakamlar ile karşılaştırmakta fayda var. Her ne kadar internette bazı sitelerde çok daha ucuz olsa da şampuanı satın almadan önce kurumsal siteden almaya dikkat edin.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....