Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye’de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı merkezlerin güvenilir olduğunu söylemek ne yazık ki mümkün değil. Özellikle de geri kalmış birçok ülkede bu hizmet eksik bir biçimde çok yoğun olarak veriliyor. Ancak aynı durum Türkiye için geçerli değil, Güvenilir Saç Ekim Merkezleri söz konusu olduğunda insanlar sağlık turizmi yapmak için ilk olarak Türkiye’yi tercih ediyorlar. Peki, bunun temel nedeni nedir? İnsanlar neden bu işlemleri ülkemizde yapmak istiyorlar?

 • Ülkemizde saç ekimi yapan profesyoneller bu konuda oldukça tecrübeliler, bu tecrübelerini sahaya yansıtıp iyi sonuçlar alıyorlar ve haliyle de insanların güvenini kazanıyorlar.
 • Birçok Avrupa ülkesine göre gerek kur gerekse sağlık hizmetlerinin gelişmiş olması nedeniyle saç ektirmek çok daha maliyetsiz bir hale geliyor. Düşük Fiyatlı Saç Ektirmek için insanların ülkemizi seçmesi oldukça mantıklı, tam anlamıyla fiyat – performans denebilir.
 • Ülkemizde bu işi yapan çok fazla kişi ve kurumun olması rekabetin artmasına sebep olduğundan dolayı yapılan işlerin kalitesi de arttı. Bu durum insanların sağlık turizmi için Türkiye’yi seçmelerine neden oluyor denilebilir.

Saç Ekim Merkezleri (İstanbul)

Saç Ekim Merkezleri özellikle ülkemizin en çok nüfus yoğunluğunun olduğu İstanbul ilinde fazlaca bulunmaktadır. Gerçekten de Saç Nakli isteyenler için güven verici bir hizmet anlayışı söz konusu, haliyle insanlar bu konuya dair içlerinde bir şüphe kalmasını istemedikleri için Sağlık Turizmi yaparken öncelik sırasına ülkemizi koyuyorlar. Hem Avrupa’dan hem Asya’dan birçok kişi ülkemize sırf bu hizmeti alabilmek için geliyor. Bu durum gurur verici olduğu gibi ülkemizin gelişimine de önemli bir katkı sağlıyor.

Saç Ekim Merkezleri (Türkiye)

Saç Ekim Merkezleri son yıllarda artık çok daha aktif bir şekilde çalışıyorlar, bunun altında yatan en temel sebep artık insanların güvenle saç ektirebiliyor olmaları denilebilir. Tabi ki de bazı kişilerin hala şüpheleri olabiliyor ancak bu şüphelerin birçoğu anlamsız ve yersiz, zaten çoğunluk da bunun farkına varmış durumda diyebiliriz. İnsanların bu işlemlere artık eskisinden çok daha rahat bir şekilde güvenebiliyor olmalarının altında yatan sebepleri şu şekilde listeleyebiliriz;

 • Birçok kişinin çevresindeki insanlar Saç Ekim Operasyonu oluyorlar ve bunun ne kadar başarı oranı yüksek bir operasyon olduğunu çevresindekilere adeta ispatlıyorlar.
 • Saç Ekim Merkezleri ile ilgili araştırma yapan ve bu merkezlere gitmek isteyen kişilerin önemli bir çoğunluğu gerçekten de kellik durumundan sıkılmış haldeler ve bundan kurtulmak istiyorlar. Bu açıdan bakıldığında kimi zaman bu duruma mecbur kaldıklarını bile söylemek mümkün.
 • Ülkemiz bu operasyonlar konusunda çok başarılı bir halde ve bu da ilgiyi çekiyor.

Bu maddelerde de belirttiğimiz gibi birçok insan çok çeşitli sebeplerden dolayı artık saç ektirme işlemine çok daha sıcak bir noktadan bakıyor. Eğer sizde bu işlemi yaptırmak istiyorsanız Saç Ekim Merkezleri ile ilgili bilgi alabileceğiniz yazıyı okuyabilirsiniz.

Saç Ekim Merkezleri Ve Fiyatları

Saç Ekim Merkezleri ve fiyatları konusunda kullanıcıların merak ettiği birçok soru bulunmaktadır. Saç ekiminde kullanılan iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi FUE adlı yöntem, diğeri ise DHI adlı yöntemdir. Her iki yöntemin de birbirlerinden ayrılan birkaç özelliği olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında bu yöntemlerin en temel noktaları belirli bölgelerden alınan köklerin, saç ekilecek bölgelere yerleştirilmesidir de denebilir.

Saç Ekim Merkezleri Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor
Saç Ekim Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Saç Ekim Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Geçirdiğiniz operasyonun olabildiğince profesyonel şartlarda olması gerektiğini ve başarılı olma olasılığının mümkün olduğunca yüksek tutulmasının şart olduğunu anladığınızı varsayarsak bu noktada Başarılı Saç Ekim Merkezleri ile ilgili bazı noktalara değinmeliyiz. Seçim yaparken bu kriterlere uygun merkezleri seçmeniz uzun vade de sorun yaşama ihtimalinizi düşürecektir. Bunun yanında tabi ki de daima sorun oluşma ihtimali olduğunu bilmelisiniz. Saç Ekim Merkezi Sonuç olarak bu operasyonun gerçekleştirilirken %100 gibi bir başarı oranı vaat edilmiyor. Ancak yine de durum ne olursa olsun bu oranı maksimum seviye de tutmak önemli olacaktır. Şimdi iyi bir saç ekim merkezlerinin sahip olması gereken özelliklere bir göz atalım;

 • Deneyim: Saç Ekim Merkezleri her gün belirli bir sayının üzerinde operasyon gerçekleştirirler. Ancak burada deneyim kazanmanın önemi görmezden gelinemez. Daha önce her türlü senaryo ile karşılaşmış profesyonel bir ekiple çalışmak sizler için çok daha mantıklı bir seçim olacaktır. Bunun yanında bu işe yeni girmesine rağmen oldukça başarılı olan kişiler mevcut olabilir.
 • Müşteri Yorumları: Bir işletmenin potansiyelini ve ortaya koyacağı işi en iyi biçimde anlamak için müşteri yorumlarını okumak en iyi yoldur. Gerçekten de objektif bir şekilde insanların görüşleri incelendiği takdir de sonuçla ilgili bir fikir sahibi olabilirsiniz. Tabi ki de her müşteri yorumu dikkate olmayabilir ancak çoğunluğun fikrine güvenmek genellikle mantıklıdır.
 • Fiyat: Kimilerine göre en ucuz Saç Ekim merkezleri aynı zamanda en iyi saç ekim merkezi anlamına geliyor. Ancak bu çoğunlukla yanlış bir kanı, çünkü belirli bir standart sahibi olan işletmeler gerçekten de çok ucuz fiyatlar karşılığında iş yapmıyorlar. Bu durumun farkına varmak çok önemli, çok ucuza iş yapan Saç Ekim merkezi yerlerden uzak durmak çoğunlukla faydalı olacaktır.

Saç Ekim Merkezleri ve Saç Ekim Yöntemleri

Donör bölgeden alınan kıl köklerinin, seyrelme olan bölgelere transfer edilmesi ile gerçekleşir. Bu yöntem genel olarak sağlıklı ve iyi sonuç veren yöntemlerin başında gelmektedir. En İyi Saç Ekim Merkezleri hakkında bilgi olduktan sonra, bu yöntem ile saç ekimi yaptırmanız mümkün olacaktır ve gerçekten de pozitif sonuçlarına kısa sürede şahit olabileceksiniz.

Perkutan Yöntemi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Diğer yöntemlere göre çok daha yeni bir yöntem olan Perkutan Saç Ekim Yöntemi aslında tıbbi bir gelişme olarak da görülebilir. FUE yönteminin bir varyasyonu olan bu saç ekim yöntemi, çok az klinikte gerçekleştirilebilir. Dünya genelinde çok az ve özel yerler tarafından gerçekleştirilen bu işlemin başarı oranı da oldukça yüksektir.

Kalem Yöntemi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Cilde kesi kanal açılmadan ve basit bir şekilde ancak özel bir medikal kalem eşliğinde yapılan Kalem Yöntemi ile Saç Ekimi işlemi yapılır ve kısa süre içerisinde sonuç verir. Bu yöntem de yine çok fazla Saç Ekim Merkezi tarafından uygulanan yöntemlerden birisi değildir.

PRP Yöntemi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

PRP Tedavisi saç ekimi yapıldıktan sonra iyileşme sürecini daha hızlı hale getirmek için yapılan bir tedavi metodu olarak düşünülebilir. Bu yöntem ile iyileşme süreniz kısalır ve çok daha zahmetsiz bir şekilde süreci tamamlamış olursunuz. Artı olarak yüksek miktarda saç uzamasını tetikleyen bir yöntem olduğundan dolayı başarı oranını da önemli ölçü de arttırmayı başarmaktadır. Bu yöntemi uygulamak istiyorsanız Saç Ekim Merkezleri ile ilgili bilgi edinmeli ve daha sonrasında doğru kliniği seçerek bu yöntem ile tedavi olmak istediğinizi belirtmelisiniz.

DHİ Yöntemi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Doğrudan saç ekimi olarak adlandırılmış olan bu saç ekim yöntemi aslında kalem ile saç ekimine oldukça benzerdir diyebiliriz. Her ikisi içinde özel bir kalem aracılığı ile saçlar, köklere yerleştirilir ve zamanla iyileşmeleri beklenir.

FUT Yöntemi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Donör bölgeden saçlar deri ile birlikte alınır ve bir kesi işlemi yapılmaz. Bu nedenle bazı tedavi görmek isteyen kişiler tarafından kötü görülebilir. Ancak tam olarak bu doğru bir yargı olmayacaktır. FUT Yöntemi Saç Ekimi bazı açılardan diğer yöntemlere göre çok daha olumlu yönlere sahiptir demek yanlış olmayacaktır.

CHOİ Yöntemi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHİ ve Kalem yöntemi ile benzer bir yöntem olan CHOİ Saç Ekimi Yöntemi yine özel bir kalem aracılığı ile gerçekleştirilir. Bir süre sonra saç ekimi tamamlanır ve hızlı bir iyileşme süreci başlar. Bu anlamda gerçekten avantajlı bir tedavi olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Öncelikle Saç Ekim Merkezleri hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz makaleyi okumalısınız. Doğru merkezi seçtikten sonra uzmanlarla birlikte sizin için en uygun olacak yöntemi seçmelisiniz. Bu süreçte hem uzmanların hem de sizin fikriniz son derece önemli olduğundan seçiminiz konusunda hassas olmalısınız.

7 Faklı Saç Ekim Yöntemleri hakkında ki listemenin Sonucu olarak Her Vücut ve Saç tipine göre değişen farklı yöntemler mevcuttur. Bunun En doğru Kararını Listemizin devamında olan Saç ekim merkezleri başlık altında ki firmaları inceleyebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Dökülme olur mu

Saç Ekimi Sonrası Dökülme Olur mu?

Saç ektirmek isteyen birçok kişinin aklına takılan en önemli sorulardan birisi de Saç Ekimi Sonrası Dökülme Olur mu sorusudur. Aslında birçok kişi bu konuda gereğinden fazla tedirgin davranıyor ve sanki ekilen tüm saçlar tekrar dökülecekmiş gibi bir varsayım ile hareket ediyorlar. Bu bağlamda düşünüldüğü zaman gerçekten de operasyondan soğuyabilirsiniz. Ancak bu yanlış bir düşünce tarzı olacaktır. İşte bu durumun sebepleri;

 • Saç ekim operasyonlarına giren kişilerin çoğunluğunda operasyon sonrasında çok ama çok az dökülme gerçekleşir. Evet, diktirdiği tüm saçları dökülen kişiler mevcuttur ancak bu kişiler azınlık olarak görülmelidir.
 • Saç Ektirmek uzmanlarca yapılan bir aktivite olduğu takdir de başarı oranı çok yüksektir.
 • Uygun bir saç ekim merkezi seçimi yaptığınız takdir de dökülmeye karşı bazı önlemler alacaklardır ve bu durumda sizi rahatlatacaktır.

Bu maddelerde de sizlere aktardığımız gibi saç ekimi sonrasında dökülme konusunda tedirgin olmanıza gerek yok. Her operasyon gibi bu operasyonunda başarısız olma ihtimali var ancak bu durumda bile yapılacak bazı hamleler olduğu için endişelenmenize gerek kalmayacak.

Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Ne Kadar Sürer?

Şok dökülme adı verilen operasyon sonrası yaşanan ani dökülmeler çoğu zaman operasyon geçiren kişileri korkutmaktadır. Hastadan hastaya değişen bu saç dökülme durumu bazen çok kısa süreli bazen ise nispeten uzun süreli olabilir. Ancak bu dökülmeleri çok fazla kafaya takmak anlamsızdır, eğer çok fazla dökülme oluyorsa bunu doktorunuza bildirin ama çoğu zaman bu durumun sizin kuruntunuz olduğunu bilmelisiniz.

Saç Ekimi Sonrası Donör Bölgede Dökülme Olması

Saç Ektirmek istiyorsanız donör bölgeden örnekler alınması gerektiğini biliyorsunuzdur. Bu bölgelerde de operasyonlardan sonra dökülme meydana gelebilir. Ancak bu durum geçici bir süreçtir ve donör bölgenin bariz bir sorun yaşamayacağından emin olabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Yıkama Esnasında Dökülme Oldu?

İlk duşta bazı zamanlar saçlarda dökülme olması oldukça doğaldır. Ancak bu durumun tekrarlaması halinde doktorunuzla iletişime geçmeniz gerekebilir. Saç Ekimi Sonrası Duş Alma süresi konusunda doktorunuzun tavsiyesine uymalısınız, aksi takdir de işleme zarar verebilirsiniz.

Saç Ekiminde Tepe Bölgesi

Saç Ekiminde Tepe Bölgesi

Saç ekim işlemleri yapılırken en önemli noktalardan birisi de tabi ki de tepe bölgesidir. Tepe bölgesi çoğu zaman saç ekim işlemiyle ilgili olarak sıkıntıların yaşanabildiği yerlerin başında geliyor. Ancak yine de bu operasyonu yaptıran kişilerin en çok saç istediği bölge de bu bölge oluyor. Kimi zaman aksaklıklar söz konusu olabiliyor ancak yine de sonuç çoğu zaman olumlu oluyor ve hayal kırıklıkları yaşanmıyor.

Tepe Bölgesine Saç Ekimi Yapılır mı?

Saç Ekim Merkezlerinin en çok aldığı sorulardan birisi de tepe bölgesine saç ekimi konusuyla ilgili oluyor. Tepe Bölgesine Saç Ekimi Yapılır mı sorusuyla ilgili birçok kişi net bir cevap arıyor. Burada cevap aslında çok basit, tabi ki de tepe bölgesine de saç ekimi yapmak mümkündür. Ancak burada miktar tamamen sizinle alakalı olacaktır.

Tepe Bölgesi Saç Ekimi Tutar mı?

Bu konuda aslında biraz sizin genetiğiniz ve tabi ki de Saç Ekim Merkezinizin ne kadar iyi bir merkez olduğuyla ilgili denilebilir. Eğer iyi bir merkezde operasyon geçirdiyseniz tutma ihtimali çok daha yüksek olacaktır.

Tepe Bölgesi Saç Ekimi Ne Zaman Çıkar?

Tepe bölgesindeki saçların ne zaman çıkacağı konusu aslında tam olarak net değil. Ancak uzun süreli düşünüldüğünde bu tam anlamıyla sizin genetik yapınızla alakalı diyebiliriz. Saç yapınızın tutuş gücü burada belirleyici faktör olacaktır.

Saç ekimi kesin sonuç mu

Saç Ekimi Kesin Sonuç mu?

Hiçbir operasyonda kesin sonuç garantisi vermek ne yazık ki mümkün değildir. Saç Ekimi Kesin Sonuç mu sorusu için de benzer bir durum geçerli. Başarı oranı yüksek olsa da kesin sonuç ne yazık ki günümüz teknolojisi ile mümkün değildir.

Ekilen Saçların Yüzde Kaçı Çıkar?

Saç Ekim Operasyonu sonucunda genel olarak %60 ile başlayan bir başarı oranı olsa da her şey yolunda gittiği sürece ilk senenin sonunda %90’lık bir başarı geçilebilir. Ancak bu en olumlu senaryo da ortaya çıkabilecek durumdur.

Ekilen Saçlar Ne Zaman Kalınlaşır?

Bu belirli ölçü de operasyon başarısına, belirli ölçü de sizin genetiğinize bağlı olmak üzere 5 – 10 tıraş sonrasında kalınlaşma gerçekleşir ve saçlar artık güçlenmeye başlar.

Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkmaya Başlar?

Bu konu ile ilgili ortaya çıkacak olan durum net olmamakla birlikte birkaç ay içerisinde saçların çıktığı gözlemlenmektedir. Ancak tam verimli Saç Ekimi için saçların 12. aydan sonra tam anlamıyla çıktığı gözlenir.

Saç Ekimi Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Tabi ki de işe yarıyor. Saç Ekim Merkezleri artık çok daha faal bir şekilde işlerini sürdürüyorlar. Bu merkezlerde her gün birçok kişi yeni saçlarına kavuşuyor ve memnun bir şekilde bu merkezlerden ayrılıyorlar. Operasyonu zorlaştıran tek şey bir süreç gerektirmesi denilebilir.

yanlış saç ekimi nasıl düzeltilir

Yanlış Saç Ekimi Nasıl Düzeltilir?

Yapılan ekstra bir operasyon sonucunda Yanlış Saç Ekimi Düzeltme işlemi tamamlanır. Bu operasyonu gerçek anlamda deneyimli bir doktorun gerçekleştirmesi önem taşıyor. Düzeltme yapılırken normale göre tedavi bir miktar daha uzayabilmektedir.

Türkiye'nin ilk 10 Saç Ekimi Merkezleri Listesi

Türkiye’nin En İyi 10 Saç Ekim Merkezleri

Saç Ekim merkezleri seçmek konusunda tereddüt yaşamanız genel olarak oldukça doğal bir durum. Birçok kişi bu işlemi yaptırmadan önce kafasında soru işaretler bulundururken aynı durumu bir sonraki aşama olan merkez seçimi konusunda da yaşıyor. Saç Ekim merkezleri Bu konuda sizler için bir rehber niteliğinde olacak kapsamlı bir liste hazırladık. Bu listeyi iyi bir şekilde incelediğiniz takdir de sizin için uygun bir saç ekim merkezleri bulabileceğinize inanıyoruz. Listede her bütçe için işler yapan ve genel olarak güvenilirliği ile bilinen merkezlere yer vermeye gayret ettik, şimdi bu bir göz atalım.

Bu listemizde 10 adet Türkiye’de bulunan En iyi Saç Ekim merkezleri listesini sizlere alt alta detaylıca, kullanıcı yorumlarına göre sunacağız.

 1. Hermest
 2. Asmed
 3. Nimclinic
 4. dr. mutallip keser
 5. HLC clinic
 6. AHD Klinik
 7. medicalhair
 8. Şahin Çelik Ankara
 9. Arenamed
 10. Sule hair transplant

Türkiye’de en popüler olan Saç ekimi merkezleri listemizde bulunan firmalarının açılımlarını detaylı şekilde yapalım.

1) HERMEST

HERMEST sachakkinda.com

Saç Ekim merkezleri Yaptığımız listenin ilk sırasında HERMEST Saç Ekim Merkezlerine yer vermemek doğru olmazdı, gerçekten ülkemizin güvenilirlik olarak en sağlam kuruluşlarından birisi olan bu firmaya inanılmaz bir ilgi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu durumun çok çeşitli nedenleri olduğunu söylemek mümkün ancak tabi ki de alınan sonuçlar burada en etkili olan nokta diyebiliriz. İnsanların genel olarak HERMEST adlı firmadan memnun kalması ve bu firmayı başkalarına da önermesi ile birlikte yoğun bir ilgiyi kazandıklarını söylemek yanlış olmaz.

HERMEST’in başarısının sırrı genel olarak kullandıkları teknolojiyle ilgili diyebiliriz. Saç Ekim merkezleri Söz konusu teknoloji başarı oranını zirveye çıkartıyor ve operasyonların sonucunu son derece pozitif bir şekilde etkiliyor. Yurt dışından ve yurt içinden birçok kişinin ilgisini bu nedenle çekmeyi başardıklarını söyleyebiliriz. Tabi bunun yanında insanlar HERMEST Saç Ekim Fiyatları hakkında da bilgi edinmek istiyorlar. Aslına bakılırsa fiyatla ilgili olarak net bir şey söylemek zor ancak ortalama 7500 TL gibi bir ücretten bahsedilebilir. Tabi ki de buradaki fiyat tam anlamıyla herkes için geçerli olmayacaktır. Çünkü burada belirleyici olan şey işlemin uygulanacağı saç teli sayısı ve teknoloji ancak yine de bu fiyatı referans almak akıllıca olacaktır.

 • Adres: Altunizade, Nuhkuyusu Cadde No : 191/2, 34662 Üsküdar/İstanbul
 • Web Sitesi: hermest.com.tr
 • İletişim: 0534 664 1515

2) ASMED

ASMED sachakkinda.com

Saç Ekim Merkezleri Diyince aklımıza Türkiye’nin sayılı en iyi merkezlerinden birisi olarak saç ekimi yapan ve gerçekten de marka olarak insanların desteğini kazanan ASMED Saç Ekim merkezi artık yurt içinden ve yurt dışından birçok kişi tarafından bilinen bir yer haline geldi. Bu durumun en temel sebebi operasyonlardan alınan pozitif sonuçlar diyebiliriz ancak kurumsal kimliklerinin de oldukça kuvvetli olduğunu belirtmekte fayda var.
Genel olarak diğer saç ekim merkezlerinden ASMED’in farklı olmasını sağlayan şey en güncel teknolojileri kullanıyor olmaları denebilir. Türkiye’de zaten hali hazırda birçok kişiye hizmet veriyorlar ancak bunun yanında yurt dışından gelmiş olan birçok kişinin de takdirini kazanıyorlar.

Saç Ekim merkezi Fiyat anlamında net bir şey söylemek zor olsa bile ortalamanın biraz üstünde olduklarını söyleyebiliriz. Ancak yeniden sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen kişiler için ASMED harika bir tercih olacaktır. Hem alanında uzman olan kişiler tarafından tedavi edileceksiniz hem de uzun vade de iyi sonuçlar alacaksınız denilebilir.

 • Web Sitesi: hairtransplantfue.org
 • Adres: Atatürk, Sedef Cd. No:1/1, 34758 Ataşehir/İstanbul
 • Telefon: (0216) 464 11 11

3) NIMCLINIC

NIMCLINIC sachakkinda.com

Bir diğer Saç Ekim Merkezi ise Şişli’de bulunan NIMCLINIC adlı kuruluş. Bu kuruluş sadece saç ekimi değil aynı zamanda estetikle ilgili de işler yapıyor denilebilir. Ancak bizim konumuz olan saç ekimiyle ilgili de önemli bir deneyimleri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Saç ekim operasyonlarını İstanbul’da sürdüren bu kuruluşu ziyaret ederek fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Ancak genel olarak bir fiyat bilgisi vermek gerekirse NIMCLINIC Saç Ekim Operasyon Fiyatları diğer kuruluşlardan pek de farklı olmayacaktır. Ortalama fiyata oldukça yakın bir fiyat çerçevesine sahip oldukları söylenebilir.

NIMCLINIC Saç Ekim merkezi ile ilgili bir diğer önemli nokta da tabi ki de uzun yıllardır bu işi yapıyor olmaları denilebilir. Deneyimli bir ekiple çalışmak istiyorsanız bu saç ekim merkezleri sizin için iyi bir seçim olabilir ancak tabi ki de müşterilerin mevcut yorumlarına göz atmak faydalı olacaktır.

 • Web Sitesi: nimclinic.com
 • Adres: Cumhuriyet, Silahşör Cd. No:65/46, 34380 Şişli/İstanbul
 • Telefon: 0551 597 17 17

4) DR. MUTTALİP KESER

DR. MUTTALİP KESER sachakkinda.com

Estetik cerrahi alanında uzman olan DR. Muttalip KESER günümüzün en çok tanınan saç ekim uzmanlarından bir tanesi olarak biliniyor. Yurt dışı ve yurt içi müşterilerini kabul eden bu kuruluş gerçekten de deneyimli denilebilir. Tabi ki de internet ortamında yapılan olumsuz yorumların varlığına da dikkat çekilmesi doğru olacaktır. Çünkü bu hizmetlerin her birini almadan önce başka insanların tecrübelerine göz atmakta yarar var. DR. MUTTALİP KESER Saç Ekim işlemleri bilindiği üzere son teknoloji ile uygulanıyor. Bu nedenle başarı oranının yüksek olduğu söylenebilir.

Eğer sizde saç ektirmek istiyorsanız ve yaptığınız araştırmalar sonucunda Muttalip Keser’i bulduysanız burada yapmanız gereken en önemli şey saç ekim sonuçlarını incelemek olacaktır. Söz konusu doktorun yaptığı işlemlerden alınan sonuçlar sizi memnun edecek düzeyde ise bir randevu almanız çok akıllıca olur. Ancak gördüğünüz sonuçlar sizin için yeterli değilse başka bir Saç Ekim merkezi bulmak daha faydalı olacaktır. Tabi burada birkaç resimle karar vermek her zaman doğru olmayabilir, bu nedenle Ekşi Sözlük ve Twitter gibi platformlar aracılığıyla yapılan yorumları ve eleştirileri incelemek sizlerin faydası için çok daha akıllıca bir davranış olarak görünüyor, yine de bu yorumların objektif olmama ihtimalini de göz önüne almalısınız.

 • Adres: Çankaya, Çankaya Cd. No:6 D:5, 06101 Çankaya/Ankara
 • Telefon: 0505 467 08 42

5) HLC CLINIC

HLC CLINIC sachakkinda.com

HLC Clinic Saç Ekim merkezi Türkiye’de kurulmuş olan ve saygınlığıyla, güvenilirliğiyle bilinen saç ekim merkezlerinden söz ediyorsak burada tabi ki de HLC Clinic Saç Ekim merkezi ile ilgili de bir şeyler söylemek gerekir. Söz konusu kuruluş gerçekten de deneyimli bir ekiple ve kurumsal bir kimlikle hizmetlerini devam ettiriyorlar. Birçok insan bu kuruluştan hizmet almak için uğraşıyor. Tabi ki de her kuruluş için olduğu gibi HLC Clinic için de olumsuz yorumlardan söz edilebilir. Ancak bu yorumların objektif olup olmadığı konusunda tereddütlü davranmak kullanıcı deneyimi için oldukça önemli.

Saç Ekim merkezleri Eğer kurumsal bir kimlik ve hastaların olabildiğince rahat bir süreç geçirmesine özen gösteren bir kuruluşla çalışmak istiyorsanız bu listedeki tüm şirketler sizin için uygun olacaktır. Ancak kurumsal kimliği ve güvenilirliği konusunda bir adım daha öne çıkan HLC Clinic Saç Ekim merkezi değerlendirilmeyi kesinlikle hak ediyor. Tabi ki de başkalarının deneyimlerine göz atmanın yanında doktorlarla da görüşüp tavsiye almayı unutmamalısınız.

 • Web Sitesi: hlc.com.tr
 • Adres: Kazım Özalp, Uğur Mumcu Cd. No: 6, 06700 Gaziosmanpaşa/Ankara
 • Telefon: +41 76 569 42 84

6) AHD Klinik

AHD Klinik sachakkinda.com

Klinik arayışı içerisinde olan kişiler için güvenilirlik seviyesi gerçekten de üst düzey olan işletmelerden birinin AHD Klinik Saç Ekim merkezi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Gerçekten de internet üzerinde yapacağınız küçük bir araştırma ile alınan sonuçları ve burada operasyon geçiren insanların yaşadıkları tecrübeleri bulabilirsiniz. Saç Ekim merkezleri Tabi ki de karşınıza çıkan sonuçların hepsi olumlu olmayabilir ancak kesin bir karar vermeden önce en azından eğer İstanbul’da yaşıyorsanız bir randevu almanız sizler için mantıklı olacaktır. Gerçekten de teknolojik olarak belirli bir boyuta ulaşmış olan bu klinik müşteri memnuniyetine büyük bir önem veriyor. Tabi ki de olumsuz bir deneyim yaşama ihtimaliniz de var. Bu nedenle söz konusu kliniği ziyaret etmeden önce çok sıkı bir araştırma yapmaya özen göstermeniz gerekiyor.

 • Web Sitesi: ahdclinic.com
 • Adres: Güzeloba, 2243. Sk. No 7/3, 07230 Muratpaşa/Antalya
 • Telefon: 0532 313 41 98

7) MedicalHair

MedicalHair sachakkinda.com

Saç ekimiyle ilgili yurt dışından gelen birçok kişinin adını daha önceden duyduğu saç ekim merkezleri muhtemel ihtimalle MedicalHair olarak bilinebilir. MedicalHair isimli saç ekim merkezi birçok açıdan iyi bir pazarlama stratejisi sağlıyor demek yanlış olmayacaktır. Tabi ki de burada bilinmesi gereken tek nokta bu değil ancak birçok kişi bu firmanın adını duyuyor ve biliyor. Ancak burada kesin bir yargıya varmak için öncelikle sonuçlara göz atmak gerektiği söylenebilir.

Tabi ki de sonuçlar daima doğru bir izlenimi doğuracak diyemeyiz. Ancak yine de bir izlenim oluşturmak ve seçim yaparken daha doğru bir yol izlemek için sonuçları takip etmek faydalı olacaktır.

 • Web Sitesi: medicalhair.org
 • Adres: Alsancak, Devlet Hastanesi Karsisi, Ali Çetinkaya Blv 35/5, 35220 Konak/İzmir
 • Telefon: 0533 460 39 94

8) Şahin Çelik Ankara

Şahin Çelik Ankara sachakkinda.com

Saç Ekim merkezleri listesinin 8. sırasın da Doktor olarak adını duyurmayı başaran bir diğer kişinin de Şahin Çelik olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Şahin Çelik Ankara Saç Ekim merkezi her sene ülkemize birçok Sağlık amaçlı gelen turist için durak oluyor. Bu insanların yoğun ilgisini çekmeyi başarmasının tabi ki de önemli nedenleri olduğu söylenebilir.

Bunların yanında Şahin Çelik’in yaptığı operasyonlar ile ilgili olarak farklı değerlendirmeler yapıldığını söyleyebiliriz. Ancak tabi ki de bu değerlendirmelerin objektifliği hakkında bir şey bilmek mümkün değil. Bu nedenle bir karar almadan önce yavaş davranmakta fayda var.

 • Web Sitesi: lifehairankara.com
 • Adres: Kızılırmak, Muhsin Yazıcıoğlu Cd., 06510 Çankaya/Ankara
 • Telefon: 0532 788 09 31

9) Arenamed

Arenamed sachakkinda.com

Saç Ekim merkezleri 9. Sırasında Serkan Aydın tarafından düzenli olarak birçok kişiye saç ekiminin yapıldığı Arenamed Saç Ekim merkezi bugünlerde oldukça dikkat çekici bir hale gelmeyi başardı. Bunun altında yatan temel sebep aslında hizmet kalitesi olsa bile pazarlama stratejilerinin de oldukça başarılı olduğu söylenebilir. Tabi ki de bunların yanında farklı şikayetlerin de mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Bu tip şikayetler hakkında daha detaylı bilgiler almak için ilgili siteleri ziyaret etmeyi ve insanların olumsuz deneyimlerini incelemeyi unutmayın. Bu şekilde bir inceleme süreci izlediğinizde daha doğru bir karar vermiş olacaksınız.

 • Web Sitesi: arenamedhairclinic.com
 • Adres: Akasya Acıbadem Tower A, 34660 Üsküdar/İstanbul
 • Telefon: (0216) 363 97 93

10) Sule Hair Transplant

Sule Hair Transplant sachakkinda.com

Ülkemizin en çok bilinen saç ekim merkezlerinden birisi de Sule Hair Transplant diyebiliriz. Bu saç ekim merkezleri diğerlerinden ayıran bariz bir özelliği olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak yine de güvenilir ve bilinen bir yer olması dolayısıyla adını anmanın gerekli olduğunu düşünüyoruz. Tabi ki de burada kullanıcıların kendi araştırmalarıyla da desteklenen bir liste oluşması şart, aksi durumda ortaya bazı memnuniyetsizlikler çıkabilir ve bu durum operasyonlar sonucunda istediğiniz sonuçları alamamanıza neden olabilir.

 • Web Sitesi: sule-hairtransplant.com
 • Adres: Merkez, Çukurçeşme Cd. No:59 D:No: 57, 34250 Gaziosmanpaşa/İstanbul
 • Telefon: 0507 391 41 26

Saç Ekim merkezleri Listemizin sonuna geldik dilerseniz Saç Ekimi Fiyatları konusunda uzman ekibimizin paylaştığı makaleleri okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saç Ekiminde Gün Bazında Değişimler

Saç Ekimi Gün Bazında değişimler

Daha önce de bahsettiğimiz gibi saç ekim operasyonları belirli bir süreci içerisinde barındırmaktadır. Bu operasyonların en zahmetli yönü de zaten budur. Saç Ekiminde Gün Bazında Değişimler incelenmeli ve beklentiler buna göre ayarlanmalıdır, aksi durumda yersiz beklentilere girilebilir ve operasyonun başarısız olduğu düşünülebilir ancak bu önemli bir yanılgıya ve yersiz bir hayal kırıklığına yol açmış olacaktır.

Saç Ekiminde 11. Gün

Saç ekim operasyonu tamamlanmıştır ve iyileşme süreci başlamıştır. Yeni saçlar iyi olmayan bir görünümle dikildikleri yerde gözle görülebilirler.

Saç Ekiminde 40. Gün

Hoş olmayan görüntü ortadan kalkar ve artık baş derisi iyileşmiştir. Aynı zamanda donör bölge de düzelmiştir. Çok yavaş bir şekilde saçlar kendine gelmeye başlar.

Saç Ekiminde 60. Gün

Saç Ekiminin 60. Gününe gelindiğinde artık normal bir baş derisi görüntüsü ve seyrek saçlar ortaya çıkmıştır. Bu saçlar çok güçsüz ve zayıf bir görünüm sergilerler. Hangi bölge de bulunduklarına göre görüntü de farklılıklar olabilir.

Saç Ekiminde 77. ve 78. Gün

İyileşme tam anlamıyla bitmiş ve seyrek saçlar yerini almıştır. Bu noktadan sonra artık kalınlaşma safhası kalmıştır ki bu da bir süre sonra gerçekleşir.

Saç Ekiminde Son 90 Gün Nasıl Olur?

Bu operasyonun son 90 günü sürekli bir gelişme safhası içerisinde geçer ve düzelme gözle görülebilir bir hal almaya başlar. Bu düzelme bir süre sonra yerini kalın saç tellerine bırakacak ve artık saç ektirdiğiniz belli olmayacaktır.

Saç Ekiminde Yaş Sınırı Var mı?

Saç Ekim Merkezleri aracılığıyla öğrenebileceğiniz gibi saç ektirme operasyonun bir yaş sınırı yoktur. Gerektirdiği takdir de çocuklar için bile yapılabilecek bir operasyon olup tamamen zararsızdır.

Ortalama Saç Ekim Ücretleri Nedir?

Ortalama bir ücretten söz etmek zor olsa bile 4000 – 5000 TL arasında fiyatlardan bahsedilebilir. Ancak tabi ki de operasyonlar kişiye özel hazırlandığı için net bir fiyat aralığından söz etmek mümkün değildir, ayrıca operasyonun yapılacağı merkezlerde burada son derece etkili olacaktır.

Saç Ekimi Ücreti Hesaplama Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Ücret Hesaplama işlemi yapılırken saç teli sayısına göre hareket edilir ve buradan hareketle fiyat belirlenir. Çok fazla saç işlem gördüğü takdir de sonuçta ortaya çıkan fiyat da artmış olacaktır.

Genç Yaşta Saç Ekimi Yapılır mı?

Evet, yapılır. Genç yaşta olması bir şey değiştirmez. Saç ekimi her yaştan kişiye yapılmaya uygundur. Saçlarında eksilme olan çok küçük yaşta bir çocuğun psikolojik gelişimi için saç ekimi yapıldığı daha önce görülmüştür.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....