Saç Ekimi 6. Ayda Ne Kadar Çıkar?

Saç Ekimi 6. Ayda Ne Kadar Çıkar? Saç ekimi yaptırmak birçok kişinin başvurduğu yeni nesil estetik yöntemlerden biridir. Bir insanın dış görünümünde saçların büyük bir önemi vardır. Ancak çeşitli nedenlere bağlı olarak saçlarda ciddi anlamda dökülmeler meydana gelebilir.

Böyle durumlarda kel kalma riski de ortaya çıkabilir. Seyrelen ya da tamamen dökülen saçlar için artık saç ekim yöntemlerinden yararlanılmaktadır. Saç ekimi işlemlerinde belirli bir süre sonra kişilerin saçları daha gür bir şekilde ortaya çıkmaya başlıyor.

Saç ekim işlemlerinde her ay farklı bir sonuç ortaya çıkar. Ekim işlemi sonrasında bir anda saçlar ortaya çıkmaz. Belli aşamaları bulunmaktadır. Bu nedenle de ekim işlemi yaptırıldığında bu aşamaları çok iyi bilmek gerekiyor. Saç ekimi 6. ayda ne kadar çıkar sorusu da bu konuda en çok merak edilenlerden biridir.

Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

Saç ekiminde kişiler belirli aşamalardan geçmektedir. Bu süreçte saç kendini güçlendirerek ve yenileyerek kendini göstermeye başlar. Ancak operasyonların geçerli olması için mutlaka hastaların da gereken titizliği göstermesi gerekiyor. Saç ekimi 6. ayda ne kadar çıkar konusunda ise şu aşamalardan bahsetmek mümkündür:

  • Ekim sonrasında operasyon bölgesini belirli bir süre muhafaza etmeniz gerekir.

  • Ekimden 4 ay geçtikten sonra zayıf ve ince olan saçlarda yavaş yavaş kalınlaşma başlar.

  • Bu dönemde sayısal olarak saç çıkışı da artış gösterir.

  • 5- 6 ay sonunda ise ekilen saçların %60 veya 70 kadarının çıkması gözlemlenir.

  • 6. Ayda hacimsel artış yanında sayı olarak da bir artış meydana gelir.

7 ve 8. Aylarda ise saçlar hem kalınlaşır hem de yine sayısı artış gösterir. Bu süreçte istenilen sıklıkta saçlar kendini göstermeye başlar. Ancak beklentileri karşılayan bir görüntü için en az bir yıllık bir süreç gerekir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi 6. ayda ne kadar çıkar sorusu son derece merak edilen bir konudur. Bu dönemde saçlar artık iyiden iyiye kendisini gösterir. Hem sayı olarak daha fazla çıkar hem de hacimsel olarak artış gösterir. Saç ekim işlemlerinin kendini en iyi gösterdiği dönem 6. ay ve sonrasıdır.

Makalenin sonuna geldik sırada ki makalemiz sachakkinda.com/sac-ekimi-sonrasi-ense/ okumayı unutmayınız.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....