Saç Ekimi Fiyatları 2020

Saç Ekimi Fiyatları 2020

Saç ekimi fiyatları 2020 yılında birçok nedene bağlı olarak sık sık değişiyor. Günümüzde saç ekimi için kullanılan birden fazla uygulama söz konusu. Bu uygulamalar ve teknikler de saç ekimi fiyatlarının belirlenmesinde etkili bir rol oynuyor. Malum saç ekimi kelliğin çaresi olarak bilinmekte ve erkekler kadar kadınların da ilgisini çekmektedir. Üstelik günden güne  teknoloji ile birlikte geliştiriliyor ve daha kalıcı bir hale getiriliyor.

 • FUE saç ekimi tekniği,
 • DHI saç ekimi tekniği,
 • ICEGRAFT saç ekimi tekniği,
 • Tıraşsız saç ekimi tekniği,
 • Altın uçla saç ekimi tekniği,
 • Perkütan saç ekimi tekniği,
 • Motorlu ya da manuel saç ekimi tekniği,

Bulunuyor. Tüm bu uygulamalar artık ülkemizde de yapılabiliyor. Özellikle tıraşsız saç ekimi, saha çok kadınların tercih ettiği yöntemler arasında bulunuyor. İşte saç ekimine dair merak edilen tüm ayrıntılar.

Fue Saç Ekimi Tekniği

FUE Saç Ekimi Tekniği

FUE saç ekimi tekniği ülkemizde en çok kullanılan teknikler arasında bulunuyor. Foliküler Ünite ekstraksiyon anlamına gelen bu teknikte mikro motorlar ile işlem sağlanıyor. Elbette lokal anestezi altında yapılıyor ve hastanın acı çekme olasılığı minimize ediliyor. Bu teknik sayesinde oldukça doğal bir görünüme sahip olmak mümkündür. Çünkü FUE saç ekim tekniğinde, saçların çıkış yönüne göre ekim esas alınır. Bu teknikte uygulanan adımlar şöyledir;

 • Öncelikle hastada saçlı bir alan donör bölge olarak belirlenir. Bu bölgeden saçlar tek tek çıkış yönüne göre alınır,
 • Donör bölgeden alınan saçlar 1 mm olarak şekilde mikro kesiciler ile kısaltılır,
 • Hastanın saç ekimi yapılacak bölgesine lokal anestezi uygulanır,
 • 1 mm’lik saç uçları hastaya özel uçlu mikro cihazlar ile nakledilir,

Bu operasyon sayesinde hastanın hemen günlük yaşantısına dönmesi sağlanır. Çünkü diğer teknikler gibi derin yara izleri söz konusu olmaz. Yalnızca birkaç gün içinde iyileşecek minik kesiler söz konusu olur. Tek seansta 4 bin ile 6 bin arasında saç teli alınabilir ve nakledilebilir. Hasta 1 ile 1.5 yıl içerisinde, oldukça doğal ve gür bir saça sahip olur. FUE tekniğinde ücretlendirme genellikle greft sayısına göre yapılmaktadır. Saç ekimi fiyatları 2020 yılı için FUE tekniğinde ortalama 4 bin greft alındığında 6.000 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir.

DHI Saç Ekimi Tekniği

DHI Saç Ekimi Tekniği

DHI tekniği ile FUE tekniği birbiri ile çok sık karıştırılmaktadır. Aslında bu teknikte saçların toplanması aynıdır. Yalnızca nakil aşaması birbirinden farklılık göstermektedir. DHI ımplanter kalemler ile uygulanan özel bir saç ekim tekniğidir. DHI tekniğinde kullanılan bu kalem sayesinde, hastanın kafasında kesi açılmadan ekim yapılmaktadır. Bu nedenle sıfır ağrı garantisi de vermektedir. Bu uygulamada ayrıca choi iğnesi de kullanılır ki bu iğneye donör bölgeden alınan saçlar yerleştirilir ve kim bu iğnenin ucu ile gerçekleştirilir.  Uygulamada hem lokal anestezi, hem de sedasyon uygulanır. Sedasyon refleksleri etkisiz hale getiren bir çeşit uyku durumudur.

DHI tekniği nispeten FUE tekniğinden daha uygundur. Bu tekniğin ortalama fiyatı 4.500 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. DHI Saç Ekimi Tekniği ile ilgili daha detaylı bilgi için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Icegraft Saç Ekim Tekniği

Icegraft saç ekimi yönteminde amaç doku kaybının olmamasıdır. Türkiye’de bu tekniğin kullanıldığı bilinen herhangi bir klinik bulunmamaktadır. Buradaki icecraft aslında bir çözeltidir. Donör bölgeden alınan saç folikülleri bu çözeltiye batırılır ve folikülün canlılığı korunmuş olur. Amaç hücre ve doku kaybı yaşanmadan transferin gerçekleşmesidir. Bu teknik ile bıyık ekimi ve kaş ekimi de yapılabilmektedir. Yurtdışında bu tekniğin ortalama fiyatı 3.000 USD’den, 10.000 USD’ye kadar çıkmaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Tekniği

Tıraşsız Saç Ekimi Tekniği

Tıraşsız saç ekimi tekniği daha çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Çünkü kadınlar mevcuttaki saçlarını tıraş ettirmeden ekim yaptırmayı istemekteler. Adından da anlaşılacağı üzere kişinin mevcuttaki saçlarına dokunmadan saç ekimi yapma tekniğidir. Bu da hastanın iyileşme sürecini kısaltan bir durumdur. Bu işlem 2 farklı şekilde uygulanmaktadır. Bunlar;

 • Tıraşsız tam ekim: saç uzunluğu 15 ile 20 cm olan kişilerde uygulanan tekniktir. Bu işlem sırasında klasik FUE teknikleri kullanılmaktadır. Ancak bu tekniğin saç kaybı yaşanması gibi bazı dezavantajları doğabilmektedir. Bu nedenle çok tercih edilen bir yöntem değildir. Ayrıca çok uğraş gerektireceği için de fiyatı hayli yüksektir.
 • Tıraşsız kısmi ekim: hastanın kafasındaki beli bir noktaya uygulanan tekniktir. Genellikle bu işlem ile birlikte 1000 ile 1500 arasında greft ekimi gerçekleşir. Donör bölge olarak ise ense kullanılmaktadır. Bu nedenle yalnızca 10 cm’lik bir alan tıraşlanmış olur.

Tıraşsız saç ekim fiyatları diğer tekniklere göre biraz daha fazla olabilmektedir. Bu işlemler için iyi bir klinikte ortalama ödeyeceğiniz minimum tutar 4.000 TL ile 4.500 TL’dir. Tıraşsız Saç Ekimi hakkında daha detaylı bilgi için ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

Altın Uçla Saç Ekimi Tekniği

Altın uç tekniği aslında uzun yıllardır estetik alanında kullanılmaktadır. Daha önce sivilce ve yara tedavisinde kullanılan bu teknik şimdilerde saç ekiminde de tercih edilmeye başlandı. Aslında bu teknik tek başına kullanılan bir uygulama değildir. FUE tekniği ile yapılan saç ekim tedavilerinden sonra meydana gelen iz ve yara durumunda devreye girer ve bu tip rahatsızlıkların önlenmesinde kullanılır. İğnenin ucunun çok ince olması hastayı ağrı ve çeşitli yaralanmalardan korumaktadır. Bu işlem FUE tekniği ile birlikte fiyatlandırmaktadır.

Perkütan Saç Ekimi Tekniği

Perkutan tekniğinde safir uçlu mikro cihazlar kullanılmaktadır. Amaç saça doğru açıyı ve şekli vermektir. Ayrıca iğne ucu son derece incedir ki bu da hastada yara izi oluşmasını engeller. Perkutan tekniği aslında FUE tekniğinin geliştirilmiş hali olarak da kabul edilir. Bu teknik ile saç, sakal, bıyık ve kaç ekimi de yapılabilmektedir. Perkutan tekniği için yaklaşık uygulanan fiyat skalası 5.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir.

Motorlu Ya Da Manuel Saç Ekim Teknikleri

Motorlu aslında robotik saç ekim tekniği anlamına gelmektedir. Bu işlem sayesinde hastanın klinikte geçireceği zamanın azaltılması hedeflenmiştir. Saç ekim robotlarının kullanıldığı bu teknikte, bu robotlar yine donör bölgeden saç köklerini alır ve ekim bölgesine nakleder. Hasta hem daha kısa sürede iyileşme gösterir, hem de saç kökleri çok daha sağlam ekilmiş olur. Robotların kullanıldığı bu saç ekim tekniklerinde ödenecek minimum rakam 7.500 TL’dir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekim Fiyatları

Görüleceği üzere saç ekiminde kullanılan teknikler farklılık göstermektedir. Saç ekim ücretleri için doğrudan etki eden kıstaslar şunlardır;

 • Hastaya uygulanacak greft sayısı,
 • Greftlerin hastadan nasıl alındığı ve nasıl nakledildiği,
 • Kullanılan tekniklerde robotların yer alıp almadığı,
 • Hastanın iyileşme hızını etkileyecek faktörler,

Tabi bunlara ek kliniğin bulunduğu mevki ve bilinirliği de saç ekim fiyatlarını doğrudan etkileyen diğer bir husustur.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....