Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri

Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir, saç ekimi yaptıracağını merkez, operasyonun zorluğu gibi hususlara göre saç ektirme fiyatları farklı olmaktadır. Bu yüzden, saç ekimlerinin belirli bir ücretinin olmadığını söylemeliyiz. Saç şekliniz ve yoğunluğunuz dikkate alınarak fiyatlar belirlenmektedir.

Saç ekim fiyatlarını belirleyen farklı etmenler de bulunmaktadır. Saç ekiminin yapılacağı yöntem, kişinin kellik derecesi, doktorun uzmanlığı, greft sayıları, Euro ve Amerikan doları kuru, saç ekimi merkezinin konumu gibi hususlara bakılarak saç ekimi fiyatlarına karar verilmektedir. Bu noktada, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerdeki saç ekimi merkezlerinin uygulamış olduğu fiyatların diğer şehirlere kıyasla biraz daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, İstanbul’da da semtler arasında saç ekimi merkezlerinin uygulamış olduğu fiyatlar farklılık göstermektedir. Nişantaşı’nda bulunan saç ekimi merkezi ile Avcılar’da bulunan saç ekimi merkezinin benzer fiyatlar sunmayacağını takdir edersiniz. Ancak, yine de detaylı bir araştırmanın ardından bütçenize uygun bir saç ekimi merkezi veya klinik bulabilirsiniz.

dünyada saç ekimi fiyatları
Şehirlere ve ülkelere göre saç ekimi fiyatları sürekli değişmektedir.

Şehirlere Göre Saç Ekim Fiyatları 2021

Şehirlere göre saç ekim fiyatları, 2021 yılında da hem Euro ve Amerikan dolarının Türk lirası karşısındaki değerinin hızla artması hem de pandemi sürecinden dolayı bir artışta olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada, size de fikir olması açısından bazı büyük şehirlerdeki saç ekimi merkezlerinin uygulamış oldukları ortalama saç ekim fiyatları hakkında bilgi verebiliriz. Ancak, fiyatlar hakkında net bilgi almak adına saç ekimi merkezi ile doğrudan iletişime geçmelisiniz.

İstanbul Saç Ekimi Fiyatları

İstanbul saç ekimi fiyatları, 6.000,00 TL ile 50.000,00 TL  arasında saç ekim merkezine göre değişmektedir. İstanbul’da saç ekimi hizmeti alabileceğiniz tam 15 farklı merkezden bahsedebiliriz. Dilerseniz bu merkezlerin tek tek saç ektirme fiyatlarını sizlere aktaralım.

Arenamed Saç Ekim Fiyatları

Arenamed Saç Ekimi Fiyatları

Arenamed saç ekimi fiyatları 6.000,00 TL – 8.000,00 TL civarındadır. Birçok kişinin tercihi olan bu merkezde bilhassa Serkan Aydın tarafından son derece başarılı işlemler gerçekleştirilmektedir. Yalnızca tek seansta maksimum greft saç ekimi işlemi uygulanmaktadır. Serkan Aydın’ın saç ekimi operasyonuna katılmadığı zaman ücret daha az olmaktadır. Ancak, saç ekimi işlemi, bu işin uzmanı Serkan Aydın tarafından yapıldığı takdirde ortalama 6.000,00 TL – 9.000,00 TL olduğunu söyleyebiliriz. Greft sayısından bağımsız olarak uygulanan bu fiyat politikası son derece uygundur. İşleme Serkan Aydın’ın katılması halinde kanal açma işlemini yapmasından dolayı fiyatlarda artış olmaktadır.

Acıbadem Saç Ekim Fiyatları

Acıbadem saç ekim fiyatları ortalama 9.000,00 TL civarındadır. Acıbadem saç ekim fiyatları, teknik baz ve greft sayısı dikkate alınarak fiyatlar belirlenmektedir. Acıbadem Hastanesi’nin referansları son derece sağlam olmakla beraber bünyelerinde bulunan plastik ve rekonstrüktif cerrahları ile bu işlemler yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, birçok saç ekimi merkezinden farklı olarak hastalara taksitle ödeme imkanı da sunulmaktadır.  Tüm bunların yanı sıra, özel saç tedavisi için ekstra olarak 1.000,00 TL ücret ödenmektedir.

Asmed Saç Ekim Fiyatları

Asmed Saç Ekimi Fiyatları

Asmed saç ekimi fiyatları greft başına 1,5 Euro – 2,5 Euro arasındadır. Dolayısıyla 3.000 greftlik bir saç ekimi operasyonu için Asmed saç ekim fiyatları 4.500,00 – 7.500,00 Euro arasındadır. Ataşehir’de bulunan Asmed saç ekimi merkezinde saç ekim fiyatları belirlenirken greft sayısı dikkate alınmaktadır. Bunun yanı sıra, operasyona hangi uzman doktorun katıldığına göre fiyatların değiştiğini söylemeliyiz. Örneğin, Dr. Koray Erdoğan’ın katılmış olduğu saç ekimi operasyonlarında greft başına fiyat, Dr. Alp Bayramoğlu’nun katıldığı saç ekimi operasyonlarına oranla daha pahalıdır. Euro ile ödeme yapılmasından dolayı diğer saç ekimi merkezlerine kıyasla fiyat bakımından daha dezavantajlıdır.

Asuman Hair Transplant Saç Ekim Fiyatları

Asuman Hair Transplant saç ekim fiyatları 15.000,00 TL ile 20.000,00 TL arasında değişmektedir. Birçok yerde olduğu gibi bu saç ekimi merkezinde de mega seans saç ekimi fiyatı politikası uygulanmaktadır. Aynı zamanda mega seansta maksimum greft saç ekimi operasyonları yapılmaktadır. Bir başka deyişle, 2.000 veya 5.000 olmasından bağımsız olarak aynı fiyatların ödenmesi söz konusudur. Saç ekimi operasyonlarının yanı sıra sakal ve kaş ekimi gibi operasyonlar da bu merkezde yapılmaktadır. İstanbul Pendik’te bulunan bu merkez; saç ekimi operasyonlarını Emsey Hospital içerisinde gerçekleştirmektedir.

Bilgehan Aydın Saç Ekim Fiyatları

Bilgehan Aydın Saç Ekimi Fiyatları

Bilgehan Aydın saç ekimi fiyatları 13.000,00 TL civarındadır. Saç ekimi ve daha birçok konuda yapmış olduğu başarılı operasyonlarıyla tanınan Dr. Bilgehan Aydın’ın saç ekimi fiyatları hakkında daha çok bilgi almak adına sitesini ziyaret edebilirsiniz. Fakat, uygulanan teknik başta olmak üzere bakım ürünleri ve ekstra IGF tedavisinin uygulanıp uygulanmamasına göre bu fiyatın değişmesi söz konusu olabilir. Bilgehan Aydın tarafından uygulanan saç ekimi teknikleri arasında FUE, DHI ve traşsız saç ekimi bulunmaktadır. Son olarak, uzman doktorun saç ekimi operasyonlarını İstanbul Maçka’da gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz.

Clinicexpert Saç Ekim Fiyatları

Clinicexpert saç ekim fiyatları 8.000,00 TL ve 10.000,00 TL arasındadır. Tek mega seans için bu şekilde bir fiyat sunulmaktadır.  FUE ve DHI saç ekimi teknikleriyle hizmet sunulmaktadır. İstanbul’un Şişli ilçesinde Golden Plaza içerisinde hizmet veren bir merkezdir.

Emphair Saç Ekim Fiyatları

Emphair saç ekim fiyatları 7.000,00 TL – 9.000,00 TL arasındadır. Birçok saç ekimi merkezinde olduğu gibi bu merkezde de saç ekimi fiyatları; kullanılan tekniğe göre farklılık göstermektedir. Buna ek olarak, operasyonun ertesinde merkez tarafından verilecek olan ilaçlar için de ekstra bir ücret talep edilmektedir. Emphair saç ekimi merkezi; birçok yerden farklı olarak hem Ankara hem de İstanbul’da bu işlemi yapmaktadır. Saç ekimi operasyonunun yanı sıra sakal ekimi ve yara iyileştirme konusunda da hizmet sunmaktadır.

Estecenter Saç Ekim Fiyatları

Estecenter saç ekim fiyatları 6.000 TL civarındadır. Ancak, uygulanan tekniğe göre ücretlerin değişmesi söz konusu olmaktadır. FUE ve DHI teknikleri için farklı ücretlerin talep edildiğini söylemeliyiz. Saç ekimi operasyonlarının yanı sıra estetik alanlarında da hizmet sunulmaktadır. Sakal ve kaş ekiminin yanı sıra özel saç tedavisi de uygulanmaktadır. İstanbul’un Şişli ilçesinde Hakkı Yeten Caddesi’nde bulunan bir saç ekimi merkezidir.

Estetik International Saç Ekim Fiyatları

Estetik International saç ekim fiyatları 6.000,00 TL civarındadır. İstanbul’daki birçok saç ekimi merkezine göre daha uygun bir ücret talep edilmektedir.  Bu merkezde birçok farklı saç ekimi tekniği uygulanmaktadır. Bu yöntemler arasında organik saç ekimi tekniği en çok rağbet gören tekniktir. Artık saç ekimi çok kolay sloganıyla hizmet veren bu merkez; Mecidiyeköy’de bulunmaktadır.

Esteworld Saç Ekim Fiyatları

Esteworld saç ekim fiyatları 7.000,00 TL civarındadır. Saç ekimi fiyatlarına karar verilirken saç ekimi tekniği ve greft sayısı önemli olmaktadır. Esteworld; gün içerisinde altı veya yedi saç ekimi operasyonunun yapıldığı bir yerdir. Bu yüzden, her müşterinin istediği sonucu alamadığı bilinmektedir. İnternette Esteworld hakkında birtakım olumsuz yorumlar okuyabilirsiniz.

Hermest Saç Ekimi Fiyatları

Hermest Saç Ekimi Fiyatları

Hermest saç ekimi fiyatları FUE tekniği için 6.000,00 TL civarındadır. DHI tekniği için ise Hermest saç ekimi fiyatları 12.000,00 TL civarındadır. Saç ekim fiyatları belirlenirken her şeyden önce hangi tekniğin uygulandığına bakılmaktadır. Bu noktada, greft sayısının fiyat üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. En azından Hermest için fiyatların bu şekilde belirlendiğini söyleyebiliriz. Merkezde tek seansta maksimum greft ile çalışmak hedeflenmektedir. Bu saç merkezinde FUE ve DHI tekniğinin yanı sıra Long Hair FUE, sakal ve kaş ekimi gibi hizmetler de sunulmaktadır. Buna ek olarak, günde en çok dört operasyonun gerçekleştirilmesinden dolayı yapılan tüm işlemlerde başarılı sonuçlar alınmaktadır.

İlhan Serdaroğlu Saç Ekim Fiyatları

İlhan Serdaroğlu saç ekim fiyatları 10.000,00 TL – 15.000,00 TL arasındadır. İstanbul Kadıköy semtinin öne çıkan saç ekimi merkezlerinden birisi olan İlhan Serdaroğlu saç ekimi merkezinde fiyatlar diğer merkezlere kıyasla daha yüksektir.  Bunun yanı sıra, fiyatların kişinin saç açıklığına ve uygulanan tekniğe göre değiştiğini söyleyebiliriz. Saç ekiminin yanı sıra sakal ve kaş ekimi, estetik cerrahi gibi alanlarda da hizmet verilmektedir.

Medical Park Saç Ekim Fiyatları

Medical Park saç ekim fiyatları 5.000,00 TL – 10.000,00 TL arasındadır. Birçok kişinin saç ekimi konusundaki tercihi olan Medical Park; saç ekim tekniğine göre fiyatlarını belirlemektedir. Buna ek olarak, kişinin saç açıklık seviyesine göre fiyatların değişeceğini de eklemek gerekir. Dilek Şenen ve Bilge Türk Bilen gibi başarılı uzmanların gözetimi altında tüm işlemler tamamlanmaktadır. Ancak, Medical Park; Türkiye’nin her yerine yayılan bir hastane olduğu için hangi semtte bu hizmeti alacağınıza göre söz konusu merkezle iletişime geçmeniz gerekir.

Serkan Aygın Saç ekim Fiyatları

Serkan Aygın Saç Ekim Fiyatları

Serkan Aygın saç ekim fiyatları 8.000,00 TL – 10.000,00 TL arasındadır. Bir seansta en çok 4500 greft saç ekimi gerçekleştiren bu saç merkezinde işlemlerin tümü Serkan Aygın tarafından değil onun yetiştirmiş olduğu ekip tarafından yapılmaktadır. Bu saç ekimi merkezinin en büyük avantajlarından birisi de fiyat verilmesinin ardından herhangi bir ek masrafın talep edilmemesidir.

Zekeriya Kul Saç Ekim Fiyatları

Zekeriya Kul saç ekim fiyatları greft başına 1 Euro olarak belirlenmiştir. Böylelikle 3.000 greftlik bir operasyon için Zekeriya Kul saç ekim fiyatları 3.000,00 Euro civarındadır. İstanbul’un en popüler saç ekimi merkezlerinden birisidir. Tüm işlemler Şişli’de Vital Fulya’da yapılmaktadır. Ancak, saç ekimi fiyatları; greft başına verilmektedir. FUE ve N.I.T teknikleri kullanılmaktadır. Saç ekiminin dışında farklı estetik operasyonlarının da yapıldığını söylemek gerekir.

Ankara Saç Ekimi Fiyatları

Ankara Saç Ekim Fiyatları 

Ankara saç ekim fiyatları da tıpkı İstanbul ilimizde olduğu gibi saç ekimi merkezlerine göre değişmektedir. İstanbul’da olduğu kadar Ankara’da da saç ekimi merkezlerinin sayısı bir hayli fazladır. Bu noktada, üç farklı merkezin fiyatları hakkında size bilgi verebiliriz. Türk lirasının Amerikan doları ve Euro karşısında hızlı bir şekilde değer kaybı yaşamasından dolayı saç ekimi fiyatlarının da 2018 yılından bu yana ciddi şekilde arttığını ifade etmek gerekir.

Dr. Muttalip Keser Saç Ekim Fiyatları

Dr. Muttalip Keser Saç Ekimi Fiyatları

Dr. Muttalip Keser saç ekimi fiyatları greft başına 3,5 Euro olarak bilinmektedir. Ankara’nın en popüler saç ekimi merkezlerinin başında gelmektedir. Birçok yerden farklı olarak tek seans yerine genel olarak çift seans uygulanmaktadır. Dr. Muttalip Keser; saç ekimi fiyatlarını belirlerken greft sayısını dikkate almaktadır. Greft başına 3.5 euro olarak belirlenen fiyatlar birçok yere kıyasla yüksek olsa da verilen hizmetin kalitesi noktasında herhangi bir şüpheniz olmamalıdır. Dr. Keser’in fiyatları bu derece yüksek tutma sebebi ise çok yüksek miktarlarda greft ile çalışmamasıdır. Dr. Keser’in tercihi genel olarak FUE tekniği olmaktadır. Ortalama 2.000 greft için 7.000,00 Euro olacaktır.

Serdar Gökrem Saç Ekim Fiyatları

Serdar Gökrem saç ekim fiyatları 8.500,00 TL civarındadır. Ankara International Saç Ekimi bünyesinde hizmet veren Doç. Dr. Serdar Gökrem; saç ekimi fiyatlarını seans başına belirlemektedir. Ancak, hastanın açıklık alanına ve uygulanacak tekniğe göre fiyatların değişmesi söz konusu olmaktadır. FUE ve DHI tekniklerinin uygulanmasına ek olarak saç ekimi operasyonları genellikle iki seans halinde yapılmaktadır.

Şahin Çelik Saç Ekim Fiyatları

Şahin Çelik saç ekim fiyatları 9.000,00 TL ile 12.000,00 TL arasındadır. Ankara’nın referansları en sağlam saç ekimi uzman doktorları arasında bulunmaktadır. FUE ve DHI teknikleri kullanılmakla beraber saç ekiminin yanı sıra sakal, kaş ve bıyık ekimi uygulanmaktadır.

İzmir Saç Ekim Fiyatları

İzmir Saç Ekim Fiyatları 

İzmir saç ekim fiyatları da 2021 yılında geçmiş yıllara nazaran değişiklikler göstermektedir. İstanbul ve Ankara şehirlerine göre fiyatlar farklı olsa da hemen hemen aynı düzeyde seyretmektedir. İzmir’deki saç ekimi merkezleri arasından ikisinin tanıtımını yapacağız.

Clinichair Saç Ekim Fiyatları

ClinicHair Saç Ekimi Fiyatları

Clinichair saç ekimi fiyatları otalama 8.000,00 TL – 10.000,00 TL civarındadır. Birçok merkezden farklı olarak yalnızca FUE tekniği kullanılarak işlemler yapılmaktadır. Saç ekimi merkezinde özel saç tedavisi ve özel saç terapisi gibi farklı hizmetler de verilmektedir. Bu bağlamda, hastanın bu hizmetleri almak isteyip istememesine göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Hem saç hem de kaş ekimi operasyonları gerçekleştirilmektedir.

Medical Hair Saç Ekim Fiyatları

Medical Hair saç ekim fiyatları 3.000 Euro civarındadır. İzmir’deki farklı bir saç ekimi merkezi olarak bilinmektedir. Clinic Hair’de olduğu gibi burada da yalnızca FUE tekniği uygulanmaktadır. Ayrıca, saç ekimi fiyatları; tek mega seans olarak düzenlenmektedir. Bu bağlamda, greft sayısının fiyatlar üzerinde herhangi bir etkisi bulunmaz. Dr. Sibel Ulusan yönetiminde yapılan operasyonlar neticesinde başarılı sonuçlar alınmaktadır. Saç ekimi merkezinde özel saç tedavisi ve saç simülasyonu gibi hizmetler de sunulmaktadır.

Antalya Saç Ekim Fiyatları

Antalya Saç Ekimi Fiyatları 

Antalya saç ekimi fiyatları hem turist sayısının fazla olması hem de burada yaşayanların taleplerinden dolayı değişimler göstermektedir. Saç ekimi merkezlerine duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

AHD Clinic Saç Ekim Fiyatları

AHD Clinic saç ekim fiyatları greft başına 1 Euro civarındadır. Dr. Hakan Doğanay’ın ekibinin gerçekleştirdiği operasyonlarda saç ekimi fiyatları 3 TL civarındadır. İstanbul ve Ankara gibi şehirlere kıyasla fiyatların hemen hemen aynı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, ücretsiz olarak özel saç tedavisi de yapılmaktadır. Yolunuz Antalya’ya düştüyse veya Antalya’da yaşıyorsanız bu saç ekimi merkezini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bursa Saç Ekim Fiyatları

Bursa Saç Ekim Fiyatları 

Bursa saç ekim fiyatları geçen senelere göre bir artış göstermekte. Marmara Bölgesi’nin İstanbul’un ardından en yoğun nüfusa sahip ikinci şehri olan Bursa; saç ekimi merkezlerinin gelişmesinden dolayı bu konuda tedavi görmek isteyen hastalara yepyeni imkanlar sunmaktadır.

Dr. Murat Küçüktaş Saç Ekimi Fiyatları

Dr. Murat Küçüktaş saç ekimi fiyatları ortalama 3.000,00 TL – 8.000,00 TL civarındadır. Birçok saç ekimi merkezinden farklı olarak greft başına fiyat belirlemesi yapılmaktadır. Bu noktada, saç ekimi operasyonu sırasında donör alan olarak hastanın kafasındaki saçlar kullanılacaksa greft başına üç lira talep edilmektedir. Bunun yanı sıra, donör alanının yeterli olmadığı durumlarda ise sakaldan alım yapmaktadır. Bu gibi hallerde ise greft başına dört lira ücret talep edilmektedir.

Denizli Saç Ekimi Fiyatları 

Denizli saç ekimi fiyatları da greft sayısı ve saç ekimi merkezlerinin konumu gibi etkenlere göre değişmektedir. Ege Bölgesi’nin önemli şehirleri arasında bulunan Denizli’de de istediğiniz takdirde saç ekimi merkezi bulabilirsiniz.

Özgür Nalbant Saç Ekimi Fiyatları

Dr. Özgür Nalbant saç ekimi fiyatları greft başına 2,25 TL civarındadır. Saç ekimi konusunda Denizli’nin önde gelen doktorları arasında bulunmaktadır. Birçok merkezde olduğu gibi greft sayısı dikkate alınmaktadır. Denizli Özel Vizyongöz Hastanesi’nde yapılan işlemler ile hastaların kaybetmiş oldukları saçlar tekrardan kazandırılmaktadır. Saç ekimi operasyonlarında FUE tekniği uygulanmaktadır. Buna ek olarak, isteyenlere özel saç tedavisi hizmeti de verilmektedir. Bu kapsamda, fiyatların ortalama 6.000 ila 7.000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Saç Ekim Fiyatlarında Hangi Unsurlara Dikkat Edilmelidir

Saç Ekimi Fiyatlarında Hangi Unsurlara Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi fiyatlarında hangi unsurlara dikkat edilmelidir sorusu, fiyat araştırması yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli sorudur. Saç ekimi söz konusu olduğunda daha önce de söylediğimiz gibi detaylı bir fiyat araştırması yapılmalıdır. Çünkü, operasyonun tek bir kliniğe bağlı olarak gerçekleştirilmesi halinde fiyatların yüksek olacağını öngörmek gerekir. Bazı klinikler, ortalamanın çok üzerinde fiyat çıkartırlar. Bu yüzden, saç ekimi yaptırmayı düşünenlerin tabiri caizse fazla fiyat ile karşılaşmak söz konusu olmaktadır. Sonuç olarak, saç ekimi yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

 • Her şeyden önce, saç ekimi için gereğinden daha çok ücret talep eden kliniklerden uzak durulmalıdır.
 • Klinik ortamında yapılan testlere bakılarak konuyla alakalı ayrıntılı bilgi alınmalıdır.
 • Saç ekimi kliniklerinin güvenilir olması şarttır. Günümüzde, her sektörde olduğu gibi saç ekimi için de merdiven altı olarak tabir edilen klinikler vardır. Bu tür kliniklerde alınacak olan bir hizmetin ardından kişinin çok daha ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşması muhtemeldir. Bu yüzden, daha önce aynı klinikte saç ekimi yaptırmış olanların yorumları okunmalıdır. Hatta, çevrenizde bu hizmeti almış insanlar varsa onların birebir görüşünü almanız daha doğru olacaktır. Bir başka deyişle, sağlık söz konusu olduğunda referanslara göre hareket etmek gereklidir.
 • Gitmeyi düşündüğünüz saç ekimi merkezi ve klinikleri arasında fiyat kıyaslaması yapmalısınız. Bu noktada, semtinize yakın olsa dahi yüksek ücret talep eden yerlerden uzak durmalısınız. Daha çok orta fiyatlı yerleri tercih etmelisiniz.
 • Saç ekiminin ardından birçok saç ekimi merkezi; işlemin ardından kullanılması gereken şampuanları pahalı bir şekilde satmaktadır. Bu noktada, saç ekimi operasyonuna girmeden önce klinik çalışanlarına bu konudaki fikrinizi söylemelisiniz. Böyle bir durumu kabul ederek istedikleri ücreti asla ödememelisiniz.

Saç Ekimi Fiyatlarının Belirlenmesini Etkileyen Kriterler

Saç Ekimi Fiyatlarının Belirlenmesini Etkileyen Kriterler

Saç ekimi fiyatlarının belirlenmesini etkileyen kriterler arasında, kullanılan teknikten saç ekimi operasyonunun gerçekleşecek olan merkezinin lokasyonuna etkilemektedir. Her şeyden önce, saç ekimi tekniği, fiyatların belirlenmesindeki ana faktör olmaktadır. FUE ve DHI teknikleri arasından kişinin durumuna göre birisi tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra, birçok saç ekimi merkezi, greft sayısına bakarak saç ekimi fiyatlarına karar vermektedir. Bazı saç ekimi merkezleri ise greft sayısına aldırış etmeden standart bir fiyat belirler. Saç ekiminin dışında saç simülasyonu veya özel saç tedavisi talep ediliyorsa fiyatlar biraz daha artacaktır. Özet olarak saç ekimini fiyatlarını belirleyen faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Saç Ekim Teknikleri: Hangi saç ekimi yönteminin uygulandığına bağlı olarak fiyatların kısa süre içerisinde değişmesine rastlanmaktadır. Bu yüzden, ekim yapılacak hastane veya saç ekimi merkezi dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Diğer merkezler ile herhangi bir kıyaslama yapmadan saç ekimi merkezine karar vermemelisiniz.
 • Greft Sayısı: Greft; insan vücudundan alınan bazı saç kökleri olarak bilinmektedir. Genel olarak ense kökünden alınan bu kökler sayesinde insanlar yepyeni saç köklerine kavuşmaktadır. Bu noktada, saç ekimi fiyatlarının belirlenmesinde greftler belirleyici olmaktadır.
 • Saç Ekimi Merkezinin Konumu: Saç ekimi işlemini hangi şehirde yaptırmak istediğiniz son derece önemlidir. Daha önce de söylediğimiz gibi büyük şehirler ile küçük şehirler arasında fiyat konusunda ciddi bir uçurum bulunmaktadır. Bu noktada, büyük şehirlerin küçük şehirlere kıyasla 500 ila 1500 TL arasında olmak üzere daha yüksek ücretler talep ettiklerini söyleyebiliriz.
 • Hizmet Kalitesi: Yukarıdaki tüm hususların dışında saç ekimi fiyatlarının belirlenmesindeki en önemli etmen; verilen hizmetin kalitesi olmaktadır. %100 güvenilir ve olumlu sonuç veren bir klinikten hizmet almayı tercih ettiğiniz takdirde doğal olarak daha yüksek ücret ödersiniz. Bu noktada, seçici olmanız şarttır. Çünkü, daha az ücret istedikleri bahanesiyle kalitesiz hizmet sunan bir saç ekimi merkezini tercih ettiğiniz takdirde işin sonunda zararlı çıkan siz olacaksınız.
 • Standart Fiyat Belirleme Politikası: Sabit bir fiyat politikası benimsenir. Maksimum greft ve mega seans adı altında tek bir fiyattan operasyonları yapılır.

Bu faktörlere göre belirlenen fiyatları öğrenmek için Saç Ekimi Fiyatları 2020 adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Tüm tekniklere göre fiyatlandırmalar, yazımız içerisinde bulunmaktadır.

Saç Ekimi Ortalama Fiyatlar

Saç ekimi ortalama fiyatları birçok faktöre dayalı değişmektedir. Bu faktörler ve bunlara bağlı ortalama fiyat listesi oldukça faydalı olacaktır.

DHI Tekniği dikkate alındığında;

 • Saç Dökülmesi Yoğun Olmayan Kişilerin Ortalama Saç Ekim Fiyatı: 6.000,00 TL – 8.000,00 TL arasındadır.
 • Saç Dökülmesi Yoğun Olan Kişilerin Ortalama Saç Ekim Fiyatı: 10.000,00 TL – 12.000,00 TL arasındadır.

FUE Tekniği dikkate alındığında;

 • Saç Dökülmesi Yoğun Olmayan Kişilerin Ortalama Saç Ekim Fiyatı: 4.000,00 TL – 6.000,00 TL arasındadır.
 • Saç Dökülmesi Yoğun Olan Kişilerin Ortalama Saç Ekim Fiyatı: 8.000,00 TL – 10.000,00 TL arasındadır.

Safir FUE Tekniği dikkate alındığında;

 • Saç Dökülmesi Yoğun Olmayan Kişilerin Ortalama Saç Ekim Fiyatı: 5.000,00 TL – 8.500,00 TL arasındadır.
 • Saç Dökülmesi Yoğun Olan Kişilerin Ortalama Saç Ekim Fiyatı: 7.000,00 TL – 14.000,00 TL arasındadır.

Greft Sayısı dikkate alındığında;

 • Greft başına 2 TL olan operasyonlarda 3.000 greft için saç ekim fiyatı: 6.000,00 TL şeklindedir.
 • Greft başına 2,5 TL olan operasyonlarda 3.000 greft için saç ekim fiyatı: 7.500,00 TL şeklindedir.
 • Greft başına 3 TL olan operasyonlarda 3.000 greft için saç ekim fiyatı: 9.000,00 TL şeklindedir.
 • Greft başına 3,5 TL olan operasyonlarda 3.000 greft için saç ekim fiyatı: 10.500,00 TL şeklindedir.

Haöilton Norwood Ölçeği ve Saç Ekimi Analizi

Hamilton Norwood Ölçeği ve Saç Ekimi Analizi

Hamilton Norwood ölçeği erkek tipi saç dökülmelerinde saç ekimi analizi için kullanılmaktadır. Hastanın kaybetmiş olduğu saç miktarını hesaplayan ve buna göre ihtiyacı olan greft sayısını belirleyen bir yöntemdir. Aynı zamanda, hastanın ilerleyen zamanlarda ne kadar saç kaybedeceğini de tahmin edebilmektedir. Norwood ölçeğine göre 12 tip dökülme türü belirlenmektedir.

 • Tip1: Saç çizgisi belirlenen sınırlar içerisinde olmaktadır. Stres ve dönemsel kaynaklı saç dökülmeleri için herhangi bir tedavi almaya en azından şu aşamada gerek yoktur.
 • Tip2: Kellik sorununun ilk evresidir. İhtiyaca göre 500 ila 1.600 arasında değişen greft sayısına göre saç ekimi işlemi uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra, bu evrenin diğer aşamaları olan Norwood 2A ve Norwood 3A; erkek tipi dökülmelerin başlangıcı olarak kabul edilmektedir.
 • Tip3: Ön saç çizgisinde belirgin bir gerilemeye rastlanmaktadır. Kişinin durumuna göre 1.900 ila 2.700 arasında greft; saç ekimi için yeterli olmaktadır. Tip 3 Vertex ise bu evrenin bir aşaması olmakla beraber en çok moral ve motivasyon bozan kısım olarak bilinmektedir.
 • Tip4: Şakaklar ve tepe bölgesindeki açıklık çok daha görünür hale gelmektedir. Saç dökülmesi; bariz alanlar şeklinde ortaya çıkmaktadır. 2.800 ila 4.000 arası greft sayısının saç ekimi için yeterli olacağını söylemek gerekir. Tip 4A’da ise ön saç çizgisi; vertex bölgesine son derece yakın bir konumdadır.
 • Tip5: Bu evrede şakak bölgesi ve saçsız alanlar; ciddi seviyeye gelmiştir. 4.000 ila 5.000 greftlik bir saç ekimi seansı gerekli olmaktadır. Tip 5A’da ise saçsız alanlar son derece genişlemekle beraber ince şeritli saç ortadan kalkmıştır.
 • Tip6: Ön kısımda ince bir saç çemberinin yanı sıra hemen arkasında iyice belirgin hale gelmiş saçsız kısım yer almaktadır. 5.000’dan daha çok grefte ihtiyaç olacaktır.
 • Tip7: Saç köprüsünün tamamen ortadan kalktığı bir evredir. Bu noktada, en az 5.000 greftlik bir saç ekimi zorunlu olmaktadır.

Ludwig Ölçeği ve Saç Ekimi Analizi

Ludwig Ölçeği ve Saç Ekimi Analizi

Ludwig ölçeği kadın tipi saç dökülmelerinde saç ekimi analizi için kullanılan bir yöntemdir. Üç farklı evreye göre kategorilendirme yapılmaktadır.

 • Tip1: Kafa derisinin üst kısmındaki saç zaman içerisinde incelmektedir. Saç dökülmesi; bu aşamada belirgin değildir.
 • Tip2: Saç dökülmesi ilerlemiştir. Ayrıca, kafa derisindeki açık alanlar gözle görülür hale gelmiştir.
 • Tip3: Saç dökülmesi son derece fark edilir bir seviyeye gelmiştir. İnce yapılı saç; kafa derisini örtemeyecek duruma gelmiştir. Bu etabın ardından en uygun saç ekimi operasyonuna başlanmalıdır.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....
Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir, saç ekimi yaptıracağını merkez, operasyonun zorluğu gibi hususlara göre saç ektirme fiyatları farklı olmaktadır. Bu yüzden, saç ekimlerinin belirli bir...