Saç Ekimi Hangi Aşama da Yapılır?

Saç Ekimi Hangi Aşama da Yapılır
Saç Ekimi Hangi Aşama da Yapılır

Saç Ekimi hangi aşama da yapılır sorusu ile ilgili özellikle de saç ektirmek isteyen kişilerin bazı kafa karışıklıkları olabiliyor. Bu durumun çeşitli nedenleri var ancak en temel de yatan sebebin bu sürecin biraz karmaşık olmasıyla ilgili olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Gerçekten de saç ektirme süreci biraz karmaşık ve uzun süren, aşamalı bir süreçtir. Böylesi süreçler söz konusu olduğu zaman insanların akılları karışabiliyor. Ancak söz konusu sorunun cevabı oldukça basit diyebiliriz;

  • Saçlar tam anlamıyla ortadan kaybolduysa yani kellik mevcutsa yapılabilir,
  • Seyreklik mevcutsa ve saç derisi ekim işlemine müsaade ediyorsa yapılabilir,
  • Saçlar yeni dökülmeye başladıysa genellikle beklemek tercih edilmektedir.

Saç Ektirmek ile ilgili bu maddelerde de gördüğünüz gibi çeşitli aşamalarda meydana gelen bir süreç olduğu söylenebilir. Özellikle de bu süreci doktor uygun görürse tam anlamıyla değiştirebilir. Süreci tam olarak anlayabilmek adına Saç Dökülmesi ile ilgili makaleleri okumakta yarar var, ilgili makaleye ulaşıp siz de bilgi alabilirsiniz.

 

Saç Ektirme Süreci Ne Kadar Sürer?

Saç Ektirme Süreci dışarıdan bakıldığında uzun bir süreç gibi görülebilir. Ancak bu süreçte saçların kuvvetlenmesi, yeniden çıkmaları, dökülmeleri gibi birçok farklı durum yer almaktadır. Bu noktadan bakıldığı zaman aslında saç ektirme süreci çok uzun değildir. Ancak yine de ortalama bir süre vermek gerekirse tam anlamıyla sağlıklı saçlara 12 ay sonunda ulaşırsınız. Bu süre kişiden kişiye değişebilir ve farklı olabilir.

 

Saç Ekimi Kaç Aşamalı Bir Süreçtir?

Saç Ektirmek ilk bakışta çok uzun ve fazla aşamalı bir süreç gibi görülüyor ve aslında bunun belirli ölçüde haklılık payı da var. Ancak bu sürecin uzun olmasının kendince sebepleri var, bunlara bir göz atalım;

  • Saçların ve cildin saç ekim işlemine uygun hale gelmesi gerekir,
  • Saç Ekim Operasyonu için gerekli hazırlıkların ve testlerin yapılması gerekir,
  • Operasyon sonrasında iyileşme için bazı aşamaların atlatılması gerekir.

Tüm bu detaylardan da görüldüğü gibi saç ekim operasyonlarının uzun ve aşamalı olmalarının geçerli nedenleri vardır. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi Saç Ekim Merkezleri aracılığıyla alabilirsiniz, en iyi saç ekim merkezleri hakkında bilgi alabilmek içinse makaleyi okuyabilirsiniz.

Yorum yapın