Saç Ekimi Operasyon Süreci Hakkında

Saç Ekimi Operasyon Süreci Hakkında

Genetik faktörlerin yanı sıra çevresel etkenlere bağlı olarak da yaşanan saç dökülmesi, görsel olarak kişileri rahatsız edebiliyor. Endişe etmenize gerek yok, gelişen teknoloji ve tıp dünyası ile birlikte saç ekimi artık çok daha kolay ve verimli bir hal aldı. Yeni yöntemlerin yanı sıra eski yöntemlerin geliştirilmesi de söz konusu. Şu an için başarı oranına göz atıldığında ne denli yol kat edildiğini de hep birlikte görebiliyoruz. Gelin hep birlikte saç ekimi operasyon süreci sırasında sizleri nelerin beklediğini inceleyelim.

Saç Ekimi Operasyonları Evreleri

Saç ekimi operasyon süreci için 3 farklı alt başlıktan bahsedebiliriz. Bunlar;

  1. Operasyon öncesi süreç
  2. Saç ekimi operasyon sırasındaki süreç
  3. Operasyon sonrası süreç

olarak bilinmektedir. Dilerseniz Bu alt başlıkları hep beraber inceleyelim.

Operasyon Öncesi Süreç

Operasyon Öncesi Süreç

  • Konsültasyon

Saç ekimi tedavisindeki ilk adım olarak biliniyor. Operasyon planının tespit edilmesi ve aynı şekilde hastaya gerekli tüm bilgilerin verilmesi ile birlikte saç çizgisi de yine doktorunuz tarafından belirlenecektir. Devam eden bir hastalığınız ya da alerjik reaksiyon durumu söz konusu ise eğer bu konuda doktorunuz ile konuşmanızı tavsiye ediyoruz. Ağır hastalık durumunda tedavi ertelenebilir ya da iptal edilebilir.

  • Hazırlık

Sedasyon uygulamasının yanı sıra, operasyon gününde ilgili bölgenin sterilize edilmesi de yine bu sürece dahildir. Bu aşamada sizlerin yapması gereken herhangi bir şey yok. Doktor ve uzman hemşireler tarafından gerekli kontroller yapılıyor ve bölge sterilize edildikten sonra operasyona hazır hale geliyorsunuz. Kendinizi psikolojik olarak iyi hissetmeniz de büyük önem taşıyor ve bu konuda yine doktorunuzdan yardım alabilirsiniz.

Saç Ekimi Operasyonu Sırasındaki Süreç

Saç Ekimi Operasyonu Sırasındaki Süreç

  • Alım

Donör alanı daha öncesinde belirlenmiş olacaktır ve alım aşamasında, ilgili bölgeden saç toplama işlemi yapılıyor. Sağlıklı bir donöre ihtiyaç olduğunu da bir kez daha hatırlatmak isteriz ve eğer vücudunuz bu konuda yeterli miktarı sağlayamıyorsa ya da uygunluk göstermiyorsa tedavi iptal edilebilir. Genellikle bu tür bir durum ile karşı karşıya gelinmiyor ancak bilmekte fayda var diye düşünüyoruz.

  • Kanal Açma

Bu işlem, sürecin en önemli adımlarından bir tanesidir. Doğal saç yönüne uygun şekilde kanal açmak gerekiyor ve operasyonun başarılı olması adına bu detayın büyük önem taşıdığını da bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

  • Ekim

Alınan köklerin, ekim bölgesine uygun açı ve yerleşim ile birlikte ekilmesi işlemidir. Burada doktorunuzun profesyonelliği bir adım öne taşınıyor.

Operasyon Sonrası

Operasyon Sonrası

Operasyon tamamlandıktan sonra pansuman yapılması için yine doktorunuzdan yardım alacaksınız. PRP tedavisi de yine operasyon sonrası dönemde iyileştirme tekniklerinden bir tanesidir. Bu konuda doktorunuz da gerekli bilgileri an be an aktarıyor olacaktır.

Saç ekimi tedavisi, özetle bu şekilde gerçekleştiriliyor. Son dönemde binlerce ve hatta daha fazla insanın bu tedavi yöntemine başvurduğunu görebiliyoruz. Başarı oranı bir hayli yüksek ve tedavi yöntemlerinin çokça alternatif sunması da en önemli unsurlardan bir tanesidir. Sizler de saç dökülmesi sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla görüntünüzden memnun olmadığınızı düşünüyorsanız bu konuda tedavi görebilirsiniz.

Saç Ekimi Tedavisi Zararlı Mı?

Tedaviye dair çok sayıda asılsız haber ve yanlış bilgi var. Doğru kaynakları kullanmanızı öneriyoruz çünkü içinizi karartmak için ellerinden geleni yapan adresler var. Saç ekimi tedavisinin insan vücuduna herhangi bir zararı yok. Tam aksine doğal saç görünümüne sahip olacaksınız ve psikolojik olarak da kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Saç ekimi tedavisi için doğru merkezi tercih etmek önemli bir etkendir. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken bir başka husus emin olun yoktur. Bu konuda başarılı olan çok sayıda merkez var. Aynı zamanda dijital dünyayı detaylı bir şekilde araştırmalısınız. Bu isimler ile karşı karşıya gelecek ve sizler de daha detaylı bilgi edineceksiniz.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....