Saç Ekimi Sonrası Mastürbasyon Yapılır Mı?

Saç ekimi sonrası mastürbasyon konusu merak edilen konular arasında yer alır. Saç ekimi uygulamalarının aynı gün tabutçu ile sonuçlanması hastalarda bu işlemin basit bir şekilde gerçekleştiği algısını ortaya koyar. Ancak he ne kadar ameliyat ile kıyaslanamasa da yine de saç ekimi uygulamaları da birer cerrahi müdahaledir. Bu nedenle uygulama öncesinde olduğu kadar uygulama sonrasında da iyileşme sürecine çok dikkat etmek gerekir.

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki

Saç ekimi sonrası mastürbasyon ve cinsel ilişkinin serbest olup olmadığı konusunun yanıtı oldukça nettir. Uzmanlar saç ekimi sonrası belirli bir süre ile kişilere yorulma ve terlemeyi yasaklar. Bu nedenle vücudu yorucu her türlü aktiviteden uzak durmak gerekir.

Mastürbasyon ve cinsel ilişki sırasında vücudun fazladan efor sarf edeceği göz önüne alındığında, bu iki durumun da bir süreliğine yasak olduğu sonucu ortaya çıkar. Saç ekimi uygulamasını yaptırdığınız merkezde bulunan uzmanlar ile iletişime geçerek saç ekimi sonrası mastürbasyon konusunda daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Mastürbasyon Yapılır Mı?

Saç ekimi uygulamaları sonrasında dikkat edilmesi gereken birçok farklı konu bulunur. Eğer sağlıklı bir iyileşme süreci geçirmek istiyorsanız, yasaklara mutlaka sadık kalmalı ve bu süreci olabildiğince dinlenerek geçirmelisiniz.

Saç ekimi sonrası mastürbasyon yapmak kan basıncını artırır ve vücutta yüksek derecede terlemeye neden olabilir. Oluşacak terleme sırasında saç kökleri nemleneceği için işlemde başarısız sonuç elde etme ihtimali artar. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için saç ekiminin yapıldığı baş bölgesindeki açık yaralar kapanana kadar mastürbasyon yapmak önerilmemektedir.

Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç ekimi sonrasında mastürbasyon dışında dikkat etmeniz gereken önemli birkaç konu aşağıdaki gibidir;

  • Su ile temas etmek ve duş almak yasaktır.
  • Stresli ve gergin her türlü ortamdan uzak durulması gerekir.
  • Alkol ve sigara tüketimi bir süreliğine sınırlandırılmalıdır.
  • Saç ekimi uygulamasının yapıldığı alan üzerine yatmak ve baskı uygulamak yasaktır.
  • Saç ekimi yapılan bölgede ilk yıkama işlemi mutlaka doktor kontrolünde gerçekleşmelidir.
  • Saç ekimi sonrası yatış pozisyonuna dikkat etmek ve uygulama alanını açıkta bırakmak gerekir.

Saç Ekimi Sonrası Mastürbasyon Yapılır Mı? makalemizin sonuna geldik. Bu tarz makaleler için https://sachakkinda.com/kategori/sac-ekimi/ sayfamızı güncel olarak takip edebilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....