Saç Ekimi Sonrası Ne Zaman Tıraş Olunur?

Saç ekimi sonrası ne zaman tıraş olunur sorusunun cevabını bilmeniz, uygulama sonrasında iyileşme sürecinizi kontrol edebilmeniz açısından önemlidir. Şayet yeterli bilgiye sahi olunmadığı durumlarda, tavsiye edilen süreden daha önce yapacağınız tıraş, beklenmedik sonuçlar almanıza neden olabilir. Yapacağınız en küçük bir yanlış bile tedavi bölgenizde farklı komplikasyonların oluşmasına zemin hazırlar. Dolayısı ile iyileşme sürecini çok zorlu ve sıkıntılı bir şekilde atlatabilirsiniz.

Saç ekimi sonrası ne zaman tıraş olunur konusunda bilinmesi gerekenler oldukça açıktır. Konu hakkında bilgi sahibi olduktan sonra daha bilinçli bir hasta olarak, iyileşme sürecinizi rahat koşullarda geçirebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Tıraş Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç ekimi sonrası ne zaman tıraş olunur sorusuna yanıt olarak, tıraş konusunda bilinmesi gereken temel durumlar aşağıdaki gibidir;

 • Saç ekimi uygulamasına geçilmeden önce, uygulama bölgesinde bulunan saçlar kesilir.
 • Saç ekimi sonrasında bölgedeki saçların tekrar uzama süresi en az 3 aydır.
 • Saç ekiminin uygulanmadığı bölgelerde bulunan saçlar normal şeklinde uzamaya devam eder.
 • Donör olarak adlandırılan bölge ense tarafında iki kulağın tam ortasında kalan bölgedir. Saç toplama işlemi sadece bu bölgede yapılır.
 • Saç ekimi uygulaması sonrası tıraş yapılmak istendiğinde, bu işlemin mutlaka makas ile gerçekleştirilmesi gerekir.
 • Saç ekimi sonrası iyileşme döneminde tıraş yapılmak istendiğinde tıraş makinası ya da jilet kullanımı kesinlikle yasaktır. Bu aparatların ne zaman kullanılmaya başlanacağına, işlemi yapan uzman hekim karar verir.
 • Saç ekimi uygulaması sonrasında hastaların ilk 6 ay boyunca saçlarını kazıtmaları yasaktır.

İyileşme sürecini başarılı bir şekilde atlattıktan sonra normal yaşantınızda saçlarınızı dilediğiniz gibi kestirebilir ve çeşitli uygulamalar yaptırabilirsiniz. Ancak bölgenin sağlığı açısından uygulama sonrasında belirli bir süre boyunca ön görülen yasaklara uymanız gerekir. Saç ekimi sonrası ne zaman tıraş olunur sorusuna daha ayrıntılı cevaplar alabilmek için saç ekim merkezleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Saç Ekimi Uygulaması Sonrası Ne Zaman Saç Tıraşı Yapılmalı?

Saç ekimi uygulamaları sonrasında;

 • Uzayan saçlar ile yeni gelişen saçları eşit seviyeye gelmek için ilk tıraş işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem takribi olarak uygulamadan 2 ay sonra gerçekleştirilir.
 • Saç ekimi sonrası tıraş makinası ile saçlar kesilmek isteniyorsa mutlaka saç ekimi uygulamasının gerçekleştiği merkez ile iletişime geçilmesi gerekir.
 • Saç kesilmesi için berber tercih edilecekse mutlaka saç ekim uygulamaları hakkında berbere bilgi verilmelidir.
 • Saç ekimi sonrasında 3 aydan itibaren bölgede saç tıraşı makinalarının kullanımı mümkün olabilir.
 • Ekim sonrası 6 aydan itibaren ise bölgede ustura kullanılabilir.

Saç Ekimi Sonrası Ne Zaman Tıraş Olunur?makalemizin sonuna geldik. Bu tarz makaleler için https://sachakkinda.com/kategori/sac-ekimi/ sayfamızı güncel olarak takip edebilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....