Saç Ekimi Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

Saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır konusuna yanıt arıyorsanız, yaşadığınız ödem problemi karşısında panik yapmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Saç ekimi uygulamalarında en sık görülen etkilerden birisi ödemdir. Saç ekimi uygulamaları derinin üzerine tek tek mikro kanallar açılarak gerçekleşir.  İşlemin mikro boyutlarda olması, deride oluşacak tahribatın önüne geçmeye engel değildi. Dolayısı ile ne kadar küçük boyutlarda olursa olsun uygulama sonrasında saç ekiminin yapıldığı bölgede kısa süreli bir hasar meydana gelir.

Saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır sorusuna yanıt aradığınız durumlarda, süreci paniğe kapılmadan, doktor tavsiyelerine atlatarak başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Ödem Neden Olur?

Saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır konusunda ödemin neden oluştuğuna dair bilinmesi gereken tek şey, bu durumun doku yıpranmasından dolayı meydana geldiğidir. Deride normal zamanlarda meydana gelecek bir iğne darbesinde bil birtakım kızarıklıklar ve izler meydana gelir. Bu açıdan baktığınızda saç derisinde greflerin tek tek baş bölgesine yerleştirilmesi sonucu bölgede kızarmalar, şişliklerin oluşması son derece doğaldır. Bu süreçte doktor tavsiyesi ile reçetenizde bulunan ilaçları eksiksiz kullanmanız, kısa sürede ödem şikayetinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Saç Ekimi Sonrası Şişlik Nasıl İner?

Saç ekimi uygulamasının yapıldığı baş bölgesinde oluşan şişlik ve ödem, normalde 2 ya da 3 gün içerisinde iner. Eğer 3 günden sonra şişlik problemi hala devam ediyorsa bu durumda mutlaka saç ekimini yapan uman hekimler ile iletişime geçilmesi önerilir. Saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır konusunda, verilecek birkaç tavsiyeye uyarak kısa süre içerisinde deride oluşan tahribatın iyileşmesine katkıda bulunabilirsiniz.

  • Saç ekimi uygulaması sonrasında kafanızı daima yüksekte tutun.
  • Uygulama sonrası verilen ilaçları zamanında ve kullanım koşullarına uygun olarak kullanmaya özen gösterin.
  • Saç ekiminin uygulandığı bölgede soğuk kompresler uygulamayı deneyin.
  • Saç ekimi uygulamasının yapıldığı bölge iyileşme sürecinde iken aşırı yorucu aktiviteleri yapmaktan kaçının.
  • Uygulama sonrasında bol sıvı tüketmeye özen gösterin.

Herhangi bir olumsuz durum yaşamadıysanız, tavsiyelere uyduğunuz doğrultuda kısa süre içerisinde saç ekimi kaynaklı oluşan ödemlerden kurtulabilirsiniz. Saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır konusunda daha fazla bilgi ve öneriye ihtiyacınız varsa, doktorunuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır? makalemizin sonuna geldik. Bu tarz makaleler için https://sachakkinda.com/kategori/sac-ekimi/ sayfamızı güncel olarak takip edebilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....