Saç Ekimi Sonrası Şişlik Ne Zaman Geçer?

Saç ekimi sonrası şişlik ne zaman geçer sorusu iyileşme döneminin en fazla araştırılan konuları arasında yer alır. Saç ekimi uygulamaları sonrasında en sık görülen yan etki şişliklerdir. Hastalarda panik yaratan bu durum geçici olmakla birlikte, bu süreç büyük bir sabır ve özveri gerektirir. Baş bölgenizde herhangi bir şişlik gördüğünüzde paniğe kapılmadan, bölgeyi koruyarak bu sürecin en iyi şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Saç ekimi sonrası şişlik ne zaman geçer sorusuna daha detaylı yanıt alabilmek için, uygulamayı yaptırdığınız merkez ile iletişime geçebilirsiniz.

Saç Ekimi Uygulaması Sonrasında Şişlik Neden Ortaya Çıkar?

Saç ekimi sonrası şişlik ne zaman geçer konusunda araştırma yaparken bu sorunun neden ortaya çıktığını bilmek de önemlidir. Saç ekimi uygulamaları sorasında baş bölgesinde oluşan şişlik, tıp dilinde ödem olarak adlandırılır. Ödem vücudun her yerinde herhangi bir soruna bağlı olarak meydana gelebilir. Geçici olan bu durum vücuda herhangi bir şekilde zarar vermemekle birlikte sadece bölgede kabarık ve şiş bir görünüm oluşmasına neden olur.

Saç ekimi uygulamaları sonrasında oluşacak olan komplikasyonlardan birisi de bölgede oluşacak şişliklerdir. Saç ekiminin yapıldığı yere yakın olarak alında, göz kapaklarında ve yüz bölgesinde birtakım şişliklerin görülmesi doğal bir durumdur. Bu durum herhangi bir risk içermemekle birlikte kısa süre içerisinde kendiliğinden geçer. Saç ekimi uygulaması sonrasında hem şişlik ile hem de bölgede oluşacak diğer etkiler ile baş edebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı durumlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Saç ekimi uygulaması sonrasında kıyafet tercihine olabildiğince esnek giyim ürünlerinin tercih edilmesi gerekir. Bu durum giyme ve çıkarma sırasında baş bölgesinde oluşacak zorlamaların önüne geçer.
  • Saç ekimi uygulaması sonrasında birkaç gün uyurken baş bölgesini baskıdan uzak tutmak gerekir. Bunun için boynun alt kısmına bir boyun astığı yerleştirilebilir. Böylece uygulama bölgesine uygulanacak baskı en aza indirilir.
  • Saç ekimi uygulaması eğer yaz mevsimine geldiyse, güneş ışınına karşı koruma sağlanmalı ve mümkün olduğunca güneşe çıkılmamalıdır.
  • Saç ekimi işleminin uygulandığı bölgeyi kaşımak, el ile kontrol etmek yanlıştır. İyileşme süreci boyunca kesinlikle el değdirmemek ve bölgeyi steril tutmak gerekir.
  • Saç ekimi uygulamaları sonrasında bölgenin nasıl yıkanması ve korunması gerektiğine dair mutlaka doktordan detaylı bilgi alınmalıdır.

Saç Ekimi Sonrasında Kafada Gerginlik Ne Zaman Geçer?

Saç ekimi sonrası şişlik ne zaman geçer ve saç derisindeki gerginlik ne zaman düzelir gibi sorulara yanıt bularak iyileşme sürecini daha rahat geçirebilirsiniz. Saç ekimi sonrasında uygulamanın yapıldığı baş bölgesinde deride gerginlik şikâyeti yaşayabilirsiniz.

Deride oluşan gerginlik, saç ekimi işlemine bağlı olarak meydana gelen bir durumdur. Bölgede art arda iğne ile kanal açma işleminin uygulaması deride doğal olarak birtakım tahribatlara yol açar. Sonrasında iyileşme sürecine giren deri gerginleşir ve zamanla kabul bağlamaya başlar. Sabırlı olmanız halinde kısa süre içerisinde baş bölgesinde oluşan bütün sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Şişlik Ne Zaman Geçer? makalemizin sonuna geldik. Bu tarz makaleler için https://sachakkinda.com/kategori/sac-ekimi/ sayfamızı güncel olarak takip edebilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....