Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Nasıl Engellenir?

Saç ekimi sonrası şok dökülme nasıl engellenir sorusunda yapacağınız araştırmalar sonucunda şok dökülme oranını en aza indirebilirsiniz. Saç dökülmesi günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemidir. Saç dökülmesine bağlı olarak kişilerde oluşan kellik problemi, saç ekimi uygulamaları sayesinde kalıcı olarak sonuca ulaştırılır. İlerleyen teknoloji sayesinde artık her hasta tipine en uygun saç ekimi işleminin uygulanması mümkün olmaktadır.

Saç ekimi sonrası iyileşme döneminde hastaların ilk karşılaşacakları durum saç dökülmesidir. Uygulamanın hemen ardından çok geçmeden baş bölgesindeki diğer saçların da döküldüğü gözlemlenir. Bu durum şok dökülme olarak adlandırılmaktadır. Saç ekimi sonrası şok dökülme nasıl engellenir sorusu bu aşamada saç ektirenlerin en fazla araştırdıkları konular arasında yer alır.

Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi sonrası şok dökülme ortalama olarak 2-3 haftaya kadar uzayabilir. Ancak dökülen bütün saçların tekrar yeniden canlanarak çıkacağı ve uzayacağı bilinmelidir. Yaklaşık olarak 3 ay içerisinde dökülen bütün saçlar yeniden yerine gelecektir.

Saç ekimi sonrasında meydana gelecek olan dökülme iki farklı bölgede gerçekleşir. Donör ve ekim yapılan bölgede gerçekleşecek olan dökülmeler arasında saç ekimi bölgesinde meydana gelen dökülmeler normal karşılanır. Ancak donör olarak adlandırılan bölgelerde oluşan şok dökülme anormal bir durumdur. Donör bölgeden yapılacak saç toplama işleminde eğer aşırıya kaçılırsa bu bölgede ciddi saç dökülmesi problemi yaşanır. Eğer donör bölgesinde normalden daha fazla dökülme fark ediyorsanız, mutlaka saç ekiminin gerçekleştirildiği merkez ile iletişime geçmeniz gerekir. Saç ekimi sonrası şok dökülme nasıl engellenir konusunda tavsiyeler dışında daha fazla bilgiye ihtiyacınız olduğunda uygulamanın gerçekleştiği merkez ile iletişime geçebilirsiniz.

Şok Dökülme Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç ekimi sonrası şok dökülme evresinde paniğe kapılmak yerine bilinçli davranarak bu durumdan en az hasarla kurtulabilirsiniz. Şok dökülme sırasında dikkat etmeniz gereken önemli durumlar şu şekildedir;

  • Bu dönemde sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz.
  • Bol su ve sıvı tüketmelisiniz.
  • Saç ekimi sonrasında hekim tarafından verilen ilaçlar düzenli şekilde kullanılmalıdır.
  • Aşrı terleme yaratacak her türlü durum ve aktiviteden uzak durulmalıdır.
  • Alkol ve sigara başta olmak üzere, vücuda zararı dokunacak her türlü gıda ve maddelerden uzak durulmalıdır.

Saç ekimi sonrası şok dökülme nasıl engellenir sorusuna, tavsiyelere uyarak kolayca yanıt bulabilirsiniz İyileşme sürecinde baş bölgesini her türlü tehlikeden koruyarak, iyileşme sürecinizi daha rahat geçirmeniz mümkün olur.

Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Nasıl Engellenir? makalemizin sonuna geldik. Bu tarz makaleler için https://sachakkinda.com/kategori/sac-ekimi/ sayfamızı güncel olarak takip edebilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....