Saç Ekimi Sonrası Terleme Nasıl Önlenir?

Saç ekimi sonrası terleme sorunu uygulama sonrasında birçok hastada meydana gelmektedir. Baş bölgesinde saç köklerinde oluşan terlemenin temel nedeni hastanı tiroit hormonlarındaki işleyiş bozukluğudur. Kokusuz olarak oluşan bu durum çok sık ve yoğun miktarda meydana geldiğinde gerçekleşen saç ekimi uygulaması üzerinde olumsuz etkiye neden olur.

Saç ekimi sonrası terleme problemi ile karşılaşırsanız, bu konuda verilen tavsiye ve önerilere dikkat ederek iyileşme sürecini sorunsuz bir şekilde atlatabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Terleme Nasıl Önlenir?

Saç ekimi sonrası terleme sorunu hastaları zorlayan bir durumdur. Uygulama sonrasında terleme sorunu yaşamamak için hastaların birtakım durumlara dikkat etmeleri gerekir. Bunlar şu şekilde özetlenebilir;

  • Spor faaliyetleri bir süre ertelenmelidir.
  • Yorucu ve kas gücü gerektiren işlerden uzak durulmalıdır.
  • Sıcak bölgelerde mümkün olduğunda durulmamalıdır.
  • Güneş ışığına çıkılmamalıdır.
  • Sauna ve hamam gibi terlemeye neden olan her türlü durumdan uzak durulmalıdır.

Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilinçli olarak terlemeye karşı da önceden önlem alabilirsiniz. Olası terleme durumunda ise doktorunuz ile iletişime geçmeniz ve konu hakkında daha detaylı bilgi almanız tavsiye edilir.

Saç Ekimi Sonrası Terleme Nedeni

Saç ekimi sonrası oluşan terlemeler kişilerin vücut yapıları ile alakalı bir durumdur. Normal yaşamda çok sık olarak terleyeni insanların birçoğu, saç ekimi uygulaması sonrasında da en ufak bir hareket durumunda terler. Bu durum, tedavide başarılı bir iyileşme süreci elde etmek açısından her koşulda önlenmelidir.

Baş bölgesinde meydana gelen aşırı terleme, bazen vücudun doğal bir tepkimesi olarak ortaya çıkar. Bazen ise bir sağlık sorunu olarak kendini gösterir. Terleme eğer normal hayatta hastalarda sorun yaratacak kadar fazla gelişiyorsa, bu durumda mutlaka saç ekimi öncesinde hastaların bu durum ile ilgili bir tedavi olmamaları gerekir. Bu sayede saç ekimi uygulamalarında oluşacak terlemenin miktarını en aza indirmek mümkün olur.

Saç Ekimi Sonrası Terleme Durumunda Ne Yapılmalı?

Saç ekimi sonrası terleme meydana geldiğinde yapmanız gerekenler şöyle sırlanabilir;

  • Panik yapmamalı ve terlemeyi artırıcı hareketlerde bulunmamalısınız.
  • Terleyen bölgeye eliniz ile müdahale etmemeli ve terlemenin ne durumda olduğunu kontrol etmemelisiniz.
  • Terleyen bölgeye set darbede bulunmamalı ve teri silmeye çalışmamalısınız.
  • Saç ekimini gerçekleştirdiğiniz merkez ile iletişime geçmeli ve gerekirse en kısa sürede terlemenin gözlemlenebilmesi için kontrole gitmelisiniz.

Saç Ekimi Sonrası Terleme Nasıl Önlenir ? makalemizin sonuna geldik. Bu tarz makaleler için https://sachakkinda.com/kategori/sac-ekimi/ sayfamızı güncel olarak takip edebilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....