Saç Ekimi Sonrası Yatış Pozisyonu

Saç Ekimi Sonrası Yatış Pozisyonu

Saç ekimi sonrası yatış pozisyonu, hastaların en dikkat etmesi gereken noktalardan biridir. Saç ektirmiş insanlar bu noktaya özen gösterdiği takdirde daha verimli saç ekimi sonuçları alacaktır. Saç ekimi operasyonları ise son zamanlarda oldukça tercih edilen bir tedavi türüdür. Nitekim erkeklerin çekiciliği, kadınların güzelliği büyük oranda saçları ile ortaya çıkar. Bu sebeple çekici görünmek isteyen erkekler, güzel görünmek isteyen kadınlar saçlarına daha çok özen gösterirler. Ancak bazı durumlardan dolayı gösterilen özenler yetersiz kalabilir ve bunun sonucunda saç dökülmesi problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İşte tam bu noktada saç ekimi ortaya çıkıyor ve dökülme problemlerinize kalıcı bir çözüm getiriyor.

Saç ekimi sayesinde saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Ancak operasyon sonrası yapacaklarınız, tedavinin başarılı olabilmesi için çok önemlidir. Saç ekimi sonrası yatış pozisyonu da tedavini başarılı olmasındaki en büyük etkenlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saçlarımız farklı nedenlerle ciddi kayıplara uğrayabilir. Bu kalıtsal bir etken olabilir ya da bireylere bağlı gelişen bedensel etkenler, çevresel nedenler olabilir. Saç kayıplarının genel anlamda nedenleri bunlar olarak karşımıza çıkar. Kayıplar azar azar başlar, tedavi edilmediğinde oldukça ileri düzeye ulaşır. Özellikle erkekler bir daha saç çıkışı olmayacak şekilde saç kayıpları yaşayabilir. Bu kayıplar tedavisi sabır isteyen süreçten geçilmesi halinde geri kazanılabilir niteliklidir de aynı zamanda. Diğer bir ifadeyle kişiler saçlarını tamamen kaybetseler bile bu kayıpları sonrasında uygulatacağı tedavi ile saçlarına kavuşabilir. Mucizevi nitelik olarak görülse de bu bir gerçektir.

Saç Ekimi Sonrası Yatış Pozisyonu Nasıl Olmalıdır?

Saç Ekimi Sonrası Yatış Pozisyonu Nasıl Olmalı?

Saç ekimi sonrasında yatma şekli oldukça önemlidir. Saç ekiminin sonrasında bir süre uygulanması gereken saç ekimi sonrası yatış pozisyonu bulunur. Yatış pozisyonunun sağlıklı olabilmesi için boyun altına yastık konulması önerilir. Saçların ezilmemesi en azından bir süre için oldukça önemlidir. Yaklaşık 10 günlük bir süre zarfı içerisinde bu şekilde bir uygulama sağlandığı takdirde oldukça sağlıklı saçların sahibi olabilmek mümkün olacaktır. Saç ekimi sonrasında sıradan bir yatış sergileyip bu unsurlara dikkat etmemek istenmeyen olumsuz etkilere yol açabilir. Tabii belirttiğimiz gibi bu süreç kalıcı değildir. Rahat bir yatış pozisyonuna bir süre sonra geçiş sağlamanız ve saçınızı adeta yıllardır kullanıyormuş gibi rahat etmeniz mümkün olacaktır. Duruma göre 10 gün ile 1 aylık süreç sonrasında kişiler normal hayatlarına dönebilecektir.

Saç Ekimi Sonrasında Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Saç Ekimi Sonrasında Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Saç ekimi bu yöntemlerle başarılı bir şekilde bitecektir. Kişi tüm seanslarının sonunda kendi saçlarından oluşan saçlı derisinin güzel görünümüne kavuşabilecektir. Ancak işlem burada bitmez. Süreç sonunda saç ekimi yaptıran kişiye çok şey düşebilmektedir. Nitekim uygulanması ve dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunur. Peki, saç ekimi yaptıran kişilerin işlemlerinin sonunda dikkat etmesi ve uygulaması gereken unsurları neler olmaktadır?

  • Saç ekimi sonrasında yatış pozisyonuna dikkat etmek
  • Saça baskı uygulayacak şapka ve bere gibi araçları bir süre takmamak
  • Spor gibi terleten aktivitelere bir süre ara vermek
  • Beslenme düzeni oluşturmak ve sağlıklı beslenmek
  • Zararlı olan alışkanlıklardan uzak durmak
  • Saç kesimi için doktorların uyarılarını dikkate almak ve ona göre işlem yaptırmak
  • Doktor tarafından verilen saç temizleme ve saç bakım ürünlerini kullanmak

Yukarıda sıraladığımız tüm maddeler saç ekimi uygulamasını yaptıran kişilerin dikkat etmesi ve uygulaması elzem olan detayları olarak karşımıza çıkar. Bu maddelere dikkat edilmesi halinde ekilen saçların kalıcı bir şekilde sizinle olması muhtemel olacaktır.

Saç Ekimi Sonrasında Ciltte Hassasiyet Oluşur Mu?

Saç Ekimi Sonrasında Ciltte Hassasiyet Oluşur Mu?

Saç ekimi sonrasına ilişkinde merak edilen çok çeşitli detaylar olabilmektedir. Bunlardan biri de saçların ekim işlemlerinden sonra ciltte ve saç derisinde oluşabilecek hassasiyetlerdir. Bunun için öncelikle şunu belirtebiliriz ki saç ekimini sonrasında saç derinizde kızarıklık ya da kaşıntı gibi hassasiyetler oluşabilir. Saç ekimi kızarıklığı ya da kaşıntısı geçici nitelikte olacaktır. Bir süre devam edecek, daha sonra kendiliğinden geçebilecektir. Bu hassasiyetin ne yoğunlukta olacağı ve ne kadar süreceği noktasında net bir bilgi sunmak mümkün değildir. Nitekim her cildin hassasiyet düzeyi farklı olacaktır. Ayrıca bu durum için doktorların hafifletici ürün önerileri olacaktır. Bu da süreci daha rahat atlatmanızda size büyük yardımcı olacaktır.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....