Saç Ekimi ve Sonrası Fotoğrafları

Saç Ekimi ve Sonrası Fotoğrafları

Saç ekimi ve sonrası fotoğrafları en merak edilen şeylerden biridir. Dolayısıyla saç ekimi yaptırmak isteyen hastalar öncesinde detaylı bir araştırma yapar. Araştırmalarda en çok bakılan ise saç ekimi ve sonrası fotoğraflarıdır. Bu sayede hastalar saç ekimi operasyonundan daha fazla emin olurlar. Bu sebeple sizlerin bu araştırmasına yardımcı olmak için bir rehber hazırladık.

Saç Ekimi Fotoğrafları Örnekleri
Saç Ekimi Sonrası 6. ve 12. Aylar

Saç Ekimi Fotoğrafları Örnekleri

Araştırmalara göre saç dökülmesine karşı teknoloji günden güne gelişmektedir. Bunlardan biri uzmanlıkla uygulanan saç ekimi yöntemidir. Bu saç ekimi uygulamaları sayesinde saç dökülmeleri ve kellik bir sorun olmaktan çıkmıştır. Farklı yöntemler uygulanarak gerçekleştirilen saç ekimleri sonucunda da farklı görüntüler ortaya çıkmaktadır. Saç ekim operasyonlarında kullanılan birçok farklı yöntem vardır. Bu yöntem farklılıklarını karşılaştırabilmeniz için bu yazıyı ve fotoğrafları hazırladık. Farklı yöntemler uygulanan operasyonların sonuçları sizlere daha iyi bir fikir verecektir.

FUT ( Foliküler Ünite Transferi) Tekniği
İlk Tekniklerden FUT Tekniği ile Yapılan Bir Saç Ekim Operasyonu

FUT (Foliküler Ünite Transferi) Tekniği

90’lı yıllarla birlikte kullanılmaya başlanılan ilk saç ekim yöntemi FUT saç ekim tekniğidir. Bu saç ekim yöntemi cerrahi bir müdahale olarak gerçekleşir. Uygulanacak saç köklerinin kesilerek alınmasıyla ve ardından dikiş işlemi uygulanması ile yapılır. Bu sebeple hastalar bu yöntemi günümüzde çok fazla tercih etmemektedir.

FUE ( Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) Tekniği
Bilinen FUE Tekniği ile Yapılan Bir Saç Ekim Operasyonu

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) Tekniği

2002 yılında ilk kez FUE saç ekim tekniği uygulamaya girmiştir. Bu yöntem FUT saç ekim yönteminden farklı olarak yara izi bırakmamaktadır. Bu saç ekim yönteminde saçlar kesilmeyip özel uygulamalarla saç kökleri alınmaktadır. FUE tekniği en çok tercih edilen ve uygulanan saç ekimi tekniğidir. Uzman kişilerce yapıldığında kazanılan doğal ve etkili görünüm herkes tarafından gözükmektedir.

DHI ( Dİrect Hair Implantation) Tekniği
Kalem Tekniği ile Yapılan Bir Saç Ekim Operasyonu

DHI ( Direct Hair Implantion ) Tekniği

Choi pen tekniği olarak da bilinen DHI tekniği sık tercih edilen bir tekniktir. Aynı zamanda traşsız saç ekimi yöntemi olarak da bilinmektedir. Bu saç ekim yönteminde uzmanlar donör alandan saç köklerini FUE yöntemiyle alır. Ancak DHI yöntemi ile entegre işlemi tamamlanır. DHI yönteminde uzmanlar aldıkları greftleri tek tek özel implanter kalemler ile yerleştirirler.

Perkutan Saç Ekim Tekniği
Bu Teknikte Sıklıkla Tercih Edilmektedir

Perkütan Saç Ekimi Tekniği

Bilindiği üzere perkütan saç ekimi tekniği dünyada sayılı yerlerde uygulanan özel bir yöntemdir. Bu yöntemin özel ve ayrıcalıklı saç ekimi merkezlerinde uygulanmasının bir sebebi vardır. Saç kökü farklı yapıda ve farklı açıdadır. Dolayısıyla ekim işlemi sırasında özel bıçaklar ile özel açılarda ve saç teli kalınlığında ince delikler açılmalıdır. Aynı zamanda uzmanlar tam olarak saçın girmesi için tasarlar. Hastalar bu yöntemi de fazlaca tercih ederler.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?
Operasyon Sonrası Sizleri Bekleyen 1 Yıllık Süreç Vardır

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi yapılmasının ardından ekilen saçların çıkması için belli bir süreç vardır. Bu soru saç dökülmesi ve kellik problemi yaşayıp saç ektirmeyi düşünen herkesin ortak sorusudur. Hatta 20 yılı geçkin bir süredir uygulanmakta olsa da bazı insanlar saç ekimine şüphe ile bakmaktadırlar. Onların şüphelerini gidermek amaçlı saç ekim sonrasındaki süreçte oluşan değişimlerin fotoğrafları önemlidir.

Saç ekimi diğer bir ifadeyle saç naklidir. Dolayısıyla bu nakil işlemi gerçekleştirildikten sonra ilk ay boyunca ekim yapılan saçlar yavaş yavaş canlanmaya başlar. Ardından birinci ayın sonuna doğru köklerini cilt altında bırakarak yavaş yavaş dökülmeye başlar. Bu dökülme evresine şok dökülme denir. Ekim yapılan saçlar yavaş yavaş 3 ay içerisinde dökülür. Hatta 3. ayda sanki hiç saç ekilmemiş durumunda gözükmeniz dahi muhtemeldir. Ancak bu süreçten sonra ekim yapılıp dökülen her saç kökünün saç üretecek hücreleri cilt altında kuluçka dönemine başlar. Kuluçka dönemi saç ekiminde en önemli süreçlerden biridir.

Ekimden sonraki 4. ay da oldukça önemlidir. Bu dönemde kuluçka evresi bitmiştir. Ekilen saçlar 4.ayla birlikte çıkmaya başlar. Dolayısıyla ekilen saçlar uzamaya başlar. Ancak bu saçlar bebek saçı gibi ince ve güçsüz olabilir. Saç ekimi ve sonrası fotoğrafları ile bu durumu daha iyi gözlemlemek mümkündür.

Saç Ekimi ve Sonrası Süreçte Yapılması Gerekenler
Operasyon Sonrası Yıkamaya Özen Göstermelisiniz

Saç Ekimi ve Sonrası Süreçte Yapılması Gerekenler

Doktorunuz saç ekimi işlemi sonrasında yapmanız gerekenleri sizlere anlatmaktadır. Bu bildirilen konulara ehemmiyet gösterip uyguladığınız takdirde operasyondan memnun ayrılacaksınız. Biz burada görsel fotoğraflar yardımıyla saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenleri aktaracağız.

  • İlk birkaç gün mümkün olduğunca sırt üstü yatmanız ve uygulama yapılan alanla hiçbir şeyi temas ettirmemeniz gerekir.
  • Ekimden sonraki ilk üç gün mümkün olduğunca güneşe çıkmamanız gerekir.
  • İlk gün kesinlikle saçlar yıkanmamalıdır.
  • Saç ekilen bölgenin hiçbir yerle temas etmemesine ve darbe almamasına özen gösterilmesi şarttır.
  • Çok sıcak veya çok soğuk ortamlara girmemelisiniz. Ayrıca sıcak veya soğuk su yerine ılık suyla yıkanmak çok önemlidir. Hamam, sauna, havuz ve denizden kesinlikle uzak durmak gereklidir. Böyle yerler ayrıca enfeksiyon riskinizi de artıracağından operasyonun başarı ihtimalini düşürür.
  • İlk 3 gün boyunca yıkamadığınız başınızı 3. günden itibaren 15 gün boyunca her gün PH değeri 5.5 olan, anti bakteriyel ve kimyasal içeriği az olan şampuanlarla yıkamanız şarttır. Bu tür şampuanlar kafa derinizdeki bakteri ve mikropları öldürerek saç köklerinin gelişmesini sağlayacaktır.

Saç Ekimi ve Sonrası Erkek Fotoğrafları

İşte saç ekimi işlemi uygulanmış erkelerdeki değişimin ilk saat çıkmasıyla başlayıp 12 ay süresinde takibi yapılarak gözlemlenmiş fotoğraflar. Bu fotoğraflar sayesinde saç ekim işleminin ardından gerçekleşen 12 aylık sürecin ne şekilde gelişmede olduğu tüm ayrıntıları ile sizlere sunulmuş olmaktadır. Çünkü bu 12 aylık süreçte çekilen fotoğraflar daha doğru sonuçlar vermektedir. İşte merak ettiğiniz saç ekim işleminin ardından gerçekleşen 12 aylık süreçteki fotoğraflar.

Ekilen saçların ne zaman çıkacağı veya gerçekten çıkıp çıkmayacağı sorusu saç ekimi düşünen herkesin aklında yer almaktadır. Hatta saç ekimleri yaklaşık 20. yılına girmiş olmasına rağmen halen insanların yarısı saç ekimlerine inanmamaktadır. Oysa ekilen saçların çıkmaması için hiçbir sebep yoktur.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....