Saç Ektirme İşlemi Nasıl Yapılır? 

Saç Ektirme İşlemi Nasıl Yapılır? Saç ekimi konusunda en fazla araştırılan soruların başında saç ektirme işlemi nasıl yapılır gelir. Saç dökülmesi sorunu günümüzde erkeklerde öne çıksa da kadınlarda da görülür. Stres başta olmak üzere birçok farklı nedene dayalı olarak normalden daha erken dönemlerde insanlarda saç dökülmesi problemi görülebilir. Saç ekimi uygulamaları, temelde saçlarda dökülmenin meydana geldiği bölgelerde tekrar saç hücrelerinin canlanmasını sağlar. Bu sayede belirli bir tedavi süresi sonrasında dökülen bölgelerde tekrar saç köklerinin çıkması mümkün olur. Saç ektirme işlemi nasıl yapılır ve saç ektirme aşamaları nelerdir bibi sorulara detaylı yanıt bulduktan sonra merkezler ile iletişime geçebilir ve gerekli tedaviyi alabilirsiniz.

Saç Ektirme İşlemi Nerde Yapılır?

Saç ekim uygulamalarında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur uygulamanın gerçekleştiği yerlerdir. Ekim işlemi sırasında ve sonrasında en iyi sonucun alınabilmesi için işlemin mutlaka cerrahi niteliğe sahip yerlerde cerrahi açıdan deneyime sahip hekimler tarafından yapılması gerekir. Saç ekimi için gerekli tıbbi koşullara sahip merkezler tercih edildiğinde, sonuçların en iyi şekilde olması beklenebilir.

Saç Ekimi Aşamaları Neler?

Saç ekim uygulamalarında izlenen adımlar şu şekildedir;

  • Kişilerin baş bölgeleri incelenir.
  • Saç köklerinden örnekler alınır ve laboratuvara gönderilir.
  • Araştırmalar sonucunda kişilere en uygun greftlerin bulunması sağlanır.
  • Kişilerde saç ekiminin yapılacağı bölgenin anatomisi çıkartılır ve baş bölgesi işaretlenir.
  • Uygun cerrahi cihazlar yardımı ile greftlerin uygun bölgelere nakli sağlanır.

Saç ekimi saç ekim merkezi tarafından yapılan, saç dökülmesi sonucu saçlarında seyrelme ve kellik görülen kişilerde, saçsızlığın oluştuğu alanlara saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle taşınması işlemidir. Nakledilme işleminde kullanılan bu sağlıklı saç kökleri; başın arka tarafında, kol, bacak bölgesinden, göğüs bölgesinden veya genital bölgeden alınır.

Taşınan saç renk ve doku gibi yapısal özelliklerini kaybetmez. Bu işlem her ne kadar estetik bir işlem olsa da plastik cerrahi uzmanları veya bu konuda eğitim almış bir ekip tarafından, saç ekim merkezleri yahut hastanelerde yaptırılabilir.

Saç Ekiminde Tercih Edilen Yöntemler Hangileridir?

Saç ektirme işlemi nasıl yapılır sorusuna bulacağınız yanıtlar, uygulanan yöntemlere göre değişir. Gelişen teknoloji ile saç ekim merkezleri ve hastanelerde sunulan saç ekim yöntemleri çeşitlilik kazanmıştır. Saç ekim işlemi sırasında hastanın ihtiyacına göre birden fazla yöntem tercih edilebilir. Bu yöntemler; 

  • Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT); işlem sonrası silik de olsa bir ameliyat izi kaldığı için günümüzde pek tercih edilmemektedir. Fakat kelleşme problemi ilerlemiş veya kıvırcık saçlara sahip kişilerde uygulanabilecek en ideal yöntemler arasındadır.
  • Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE); uygulama lokal anestezi altında gerçekleştiği için acı hissi olmaz. Ameliyat izi gibi sorunlar doğurmadığından dolayı da oldukça popüler bir yöntemdir. 
  • Direct Hair İmplantation (DHİ); tıraşsız ekim isteyen hastalar tarafından tercih edilen bu yöntem lokal anestezi ile yapılır. Dolayısıyla acı ve ağrı hissi olmaz.

Saç Ektirme İşlemi Fiyatları

Saç ektirme işlemi nasıl yapılır ve saç ektirme fiyatları ne kadar gibi sorulara yanıt bulmak için bu hizmeti veren sağlık merkezleri ile iletişime geçmeniz gerekir. Saç ektirme işlemi nasıl yapılır sorusuna yanıt bulduktan sonra merkezlerde ön muayeneye girebilir ve sizin için çıkartılacak tedavi masraflarını öğrenebilirsiniz. Saç ektirme işlemleri ağrısız işlemlerdir. Tamamen tıbbi koşullarda gerçekleştirilen işlemlerde, dikkat edilmesi gerekenler konusunda titiz davranarak bu süreci en iyi şekilde atlatabilirsiniz. Saç eskim işlemi ile sağlıksız bölgelerde saçın yeniden canlanması mümkün olur. Bu sayede dökülen saçlarınıza yeniden kavuşabilir ve saçlarınız ile uzun ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Saç Ektirme İşlemi Nasıl Yapılır? makalemizin sonuna geldik. Bu tarz makaleler için https://sachakkinda.com/kategori/sac-ekimi/ sayfamızı güncel olarak takip edebilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....