Saç Ektirme İşlemi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi yaptırmayı düşünen kişilerin en çok merak ettiği sorulardan birisi de saç ektirme işlemi ne kadar sürer? Sorusudur. Bu soru sık sık Google arama motorunda sorgulanır. Saç ektirme işlemleri günümüzde saç ekim merkezleri tarafından yapılır. Uzman hekimler tarafından bu işlem son derece titiz bir işçilik harcanarak uygulanır. Saç ektirme işlemlerinde gerekli olan süre yöntemden yönteme farklılık gösterir.

Saç Ekim Süresi Ne Kadar?

Saç ektirme işlemi ne kadar sürer sorusunun yanıtı tedavi ihtiyacına göre değişebilir. Şöyle ki;

  • Normal koşullarda saç ekim işlemi 3-5 saat sürer.
  • Hasta eğer saç ekim işleminin gizli kalmasını istiyorsa ekim süresi 15 güne kadar uzatılabilir.
  • Saç ekimi için herhangi bir endişesi olmayan hastalar 2 gün içerisinde ekim işlemini tamamlayabilir.
  • Saç ekim işlemi sonrasında normale dönme süresi 3 gündür.

Profesyonel yöntemlerle yapılan ekim işlemleri daha kısa bir zaman içerisinde tamamlanırken, amatör yöntemlerle yapılan işlemler uzun sürebilir. FUE yöntemi günümüzde saç ekimi konusunda en profesyonel yöntemlerin başında geliyor. Bu yöntemle 2 ile 3 seans arasında ekim işleminiz tamamlanmış olur.

Saç ektirme işlemi ne kadar sürer ve saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkar sorusunun yanıtı kişiden kişiye değişmekle birlikte genelde benzerdir. Saç ekim sürecini başarılı bir şekilde bitiren hastalar, ekim işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda da bilinçli olarak kısa süre içerisinde yeni ve sağlıklı saçlarına kavuşabilir.

Saç ektirme işlemi ne kadar sürer sorusuna yanıt ararken bu süreçte yaşayacaklarınız konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekir. Saç ekimi sonrasında takip eden ilk süreçte hastanın baş bölgesinde bulunan diğer saçların da dökülmesi söz konusu olur. Ekim bölgesinin iyileşmesine bağlı olarak bu saçlar yeniden çıkacaktır. Dökülen saçların yeniden çıkma süresi 15-20 gündür. Ardından ekim yapılan bölgede meydana gelen değişiklikler 6 aydan itibaren gözle görülür hale gelir. İlerleyen dönemlerde ise her ay ekim bölgesinde %10 oranında bir iyileşme yaşanır. 1 yıl süre geçmesinin ardından ekilen saçların sağlıklı saçlar ile birlikte canlanması ve uzaması mümkün olur.

Saç Ektirme İşleminde Hangi Yöntem Seçilmeli?

Saç ekim merkezleri günümüzde ihtisas sahibi hekimleriyle en kaliteli saç ekim hizmetini gerçekleştirir. Saç ekim hizmetlerinde FUE yöntemi en çok kullanılan yöntemlerin başında gelir. Bunun en önemli sebebi ağrısız ve acısız bir süreç içerisinde ekim işleminin tamamlanmasıdır. Ayrıca greftlerin ekimi daha kolay bir şekilde gerçekleşir.

Saç ekimi süresi ekilecek olan grefte bağlı olarak değişkenlik gösterir. 7- 9 saat arasında tamamlanan ekim işlemleri bazı durumlarda 2. ve 3. seanslara uzayabilir. Saç ekimi yaptıracak olan kişinin kendisini en az 7 gün öncesinden hazırlaması gerekir. Böylelikle daha verimli bir süreç yaşamış olur.

Saç Ekim İşlemini Kimler Yaptırabilir?

Saç ekimi işlemi saç bölgesinde dökülme yaşayan herkes tarafından yaptırılabilir. Bu nedenle saç ektirme işlemi ne kadar sürer sorusu herkesi ilgilendiren bir sorudur. Erken dönemde saçlarınızda seyrelme meydana gelmiş ise ya da komple bölgesel olarak bir saç dökülmesi mevcutsa bu durumda saç ektirme merkezleri ile iletişime geçerek tedavi olabilirsiniz.

Saç dökülmesi genelde erkeklerde genetik nedenler ile gelişir. Buna hormon seviyesindeki değişiklikler eşlik eder. Saç moleküllerinde bulunan hücreler zaman içerisinde hormonsal etkiler nedeni ile zayıflar ve ölürler. Bu süreçten sonra saç kökleri önce incelmeye başlar ve ardından koparak dökülmeye doğru ilerler. Hem kadın hem de erkeklerde uygulanabilen saç dökülmesi tedavisi kalıcı bir çözüm olması nedeni ile tercih edilir. Saç ekim merkezleri aracılığı ile gerçekleşen işlemler sonucunda ekim yapılan bölgede saçlar kalıcı olarak uzamaya devam eder.

Saç Ektirme İşlemi Ne Kadar Sürer? makalemizin sonuna geldik. Bu tarz makaleler için https://sachakkinda.com/kategori/sac-ekimi/ sayfamızı güncel olarak takip edebilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....