Saç Kalınlaştıran Yağlar ve Kullanımları

Saç Kalınlaştıran Yağlar ve Kullanımları

Sağlıklı, kalın ve uzun saçların hayalini kuranlar saç kalınlaştıran yağlar kullanıyor. Elbette herkes uzun ve sağlıklı saçlar ister. Bu yolda çok çeşitli ürünler de kullanmaktalar. Bu ürünlerin başında kimyasal ürünler ve bitkisel ürünler gelmektedir. Ancak kimyasal ürünler uzun vadede saç dökülmelerine neden olabilmektedir. Doğal yağlardan da oldukça etkili sonuçlar elde edersiniz. Sağlıklı, gür ve kalın saçlar elde etmek doğal yağlarla birlikte artık hiç zor değil.

Saç dökülmesi ve seyrelmesi günümüzde pek çok kişinin ortak problemli olmuştur. Modern yaşam tarzı, günlük hayatta yaşanılan stresler, düzensiz beslenme, hava kirliliği, kimyasal ürünlerin kullanılması gibi çok çeşitli etkenler saçları olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Bu nedenle saç bakımı oldukça önemlidir. Saç kalitesini koruyan, besleyen, saçın ihtiyacına yönelik olarak yapılan bakımlar saçı olması gerektiği mükemmelliğe getirecektir. Bu bakımlar oldukça doğal yöntemlerle de gerçekleştirilmektedir.

Doğru yağ seçimi saç tipleri için önemlidir. Her saç ve her saçın ihtiyacı aynı değildir. Doğru yağ seçimi için kişilerin kendi saç tiplerine göre uygun olacak yağ seçimi yapmaları gerekmektedir. Saçlarla mükemmel bir şekilde eşleşen doğal yağlar mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Saçın büyümesi ve kalınlaşması için çok çeşitli yağlar bulunmaktadır. Uygulamalar sonucunda da aradaki farkı sizler de göreceksiniz.

Saç Kalınlaştıran Yağlar Nelerdir

Saç Kalınlaştıran Yağlar Nelerdir?

Saç kalınlaştıran yağ çeşitleri oldukça fazladır. Her türlü saç ihtiyacına yönelik olarak yağ bulmak mümkündür. Örneğin zarar gören saçlar için onarım işlevi gören yağlar tercih etmelisiniz. Saçlar gün içerisinde, uzun vadede çok çeşitli olumsuz şartlara maruz kalarak gün geçtikçe yıpranır. Bunun sonucunda da seyrelir ve bambaşka çeşitli problemler ortaya çıkar. Estetik açılardan saçlar oldukça önem kazanmaktadır. Bu nedenle belirli aralıklarla gerekli olan bakımları yapmanızı öneriyoruz.

Saçlar oldukça bakımlı oldukları halde ince telli olabilir. İnce telli saçlara sahip olan kişilerin pek çoğu saçlarından memnun olmadıklarını söylemektedir. İnce telli saçlar kalın saçlara göre daha cansız ve sönük durabilmektedir. Oysa ki herkes gür ve hacimli saçlar ister. Saç telleri pek çok sebebe bağlı olarak ince telli olabilir. Bunun ardında yatan sebepler profesyonel bir şekilde tespit edilmelidir. Saç tellerini kalınlaştıran, gürleştiren ve gerekli olan hacmi sağlayan pek çok yağ bulunmaktadır. Bu yağlarla kişiler ince telli olan saçlarını gürleştirmektedir. Saçların bakımın üstlenen yağlar;

  • hindistancevizi yağı,
  • amla yağı,
  • çemen otu tohumu,
  • biberiye yağı,
  • ginseng yağı,
  • balık yağı

gibi oldukça çeşitlidir. Bu yağ ile saçlarınızı eski bakımlı hallerine getirmeniz mümkündür. Aynı zamanda bu yağlar saçların ihtiyacı olan nemi sağlar.

Saç Kalınlaştıran Yağlar Ne İşe Yarar?

Saçlar pek çok etken sebebiyle kötü görünümlere, cansızlığa sahip olabilir. Saç dökülmeleri, alerjik reaksiyonlar, ince telli saçlar, cansız görünümler gibi çok çeşitli problemler var olabilir. Bu problemler stres, yanlış saç ürünleri kullanımı, hormonsal dengesizlikler, yeterince beslenememe, yeterince uyuyamama, genetik faktörler, hava kirliliği gibi çok çeşitli sebeplerden ötürü ortaya çıkar. Günlük yaşantı içerisinde yukarıda yer alan olumsuz koşulları ortadan kaldırmak bazen mümkün değildir. Aynı zamanda saçlar gün içerisinde pek çok olumsuz duruma maruz kalmaktadır. Bu durumlarda saçların yeterince güçlü olduğundan ve gerekli olan bakımlarının yapıldığından emin olmak gerekmektedir.

Saç Kalınlaştıran Yağlar Nasıl Kullanılır?

Saçlar için yağ kullanımını genellikle diplerden başlayarak gerçekleştirmelisiniz. Saç köklerinden başlayarak tüm saçınıza masaj yaparak yedirin. Ardından 1 saat boyunca bekleyin. Daha sonra doğal içerikli temizleyiciler ile birlikte saçlarınızı durulayın.

Saç Kalınlaştıran Yağlar Kullanırken Nelere Dikkat Edilir

Saç Kalınlaştıran Yağlar Kullanırken Nelere Dikkat Edilir?

Saç bakımlarında yağ kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususlardan en önemlisi kişilerin mevcut yağlara herhangi bir alerjilerinin olup olmadığıdır. Bu noktada yağ kullanımı öncesinde yağlara karşı herhangi bir şekilde alerjiniz olup olmadığının testini yaptırın. Ardından herhangi bir alerji tespit edilemezse, rahatlıkla doğal -yağları kullanın. Aynı zamanda yağları 1 saatten fazla saçlarda bekletmeyin. 1 saatlik bir süreç saçların yağı emmesi ve faydalanması için yeterli bir süreçtir.

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Bazen saçlar protein kaybından dolayı zarar görür. Dolayısıyla proteinsiz saçlar gün geçtikçe incelmektedir. Bu noktada saç kalınlaştıran yağ kullanımı elzemdir. Hindistancevizi yağı ise protein kaybını azaltma etkilerine sahiptir. Hindistancevizi yağının pek çok özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerinden en önemlileri saç dökülmelerini azaltması, saçı kalınlaştırmasıdır. Saç dökülmeleri kişilerin en zorlu ve yaygın problemleri arasındadır.

Hindistancevizi yağından iki yemek kaşığı alıp saçlara masaj yaparak yedirmek yeterli olacaktır. Yağın özellikle saç derisine nüfus ettiğinden emin olmak gereklidir. Masaj yaparak tüm saçlara diplerden başlayarak yedirmek gerekmektedir. Masaj, saç köklerini canlandıracak ve kan akışını hızlandıracaktır. Hindistancevizi yağını yaklaşık olarak 1 saat boyunca saçlarda bekletmek yeterli olacaktır. 1 saatin sonunda hafif ve yine doğal içerikli olduklarını bildiğiniz temizleyiciler yardımı ile saçlarınızı durulayın.

Amla Yağı

Amla Yağı

Amla ya da bektaşi üzümü yağının saç köklerine birçok olumlu etkisi vardır. Saç uzama döngüsünü hızlandırması en önemli etkisidir. Saç uzaması destekleyici içerikleri ile saçın oldukça hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Kısa saçlarından sıkılan ve hızlı bir şekilde uzamasını isteyen kişiler bu yağı sık kullanmaktadır. Ayrıca saçlarında kimyasal ürünler kullanmış olanlar da amla yağı kullanmalı. Çünkü bu yağ içeriğinde bulunan özellikler nedeniyle sert kimyasal ürünlerin etkilerini tersine çevirmektedir. Bu nedenle oldukça yararlı ve yardımcı bir yağdır. Saçlarınızı güçlendirmek adına haftada iki defa bu yağı saçınıza uygulayın. Saç kalınlaştıran yağ kullanmak saçların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için önemlidir.

Biberiye Yağı Bakımı

Biberiye Yağı Bakımı

Kinki Üniversitesi tarafından yapılan deneyler sonucunda biberiye yağının saçlar için çok çeşitli etkileri kanıtlandı. Saç uzamasını ve kalınlaşmasını destekleyen özellikleri en önemlileri. Özellikle kısa ve ince telli saçlardan muzdarip olan kişiler tercih ediyor. Ancak kullanım öncesinde biberiye yağına alerjiniz olup olmadığına bakınız. Bunun için yama testi yapılıyor. Biberiye yağını hem sade hem de zeytinyağı ile karıştırarak kullanmak mümkündür. Bu karışımı saç derinize iyi bir şekilde uygulayın. Ardından 1 saat boyunca bekleyin.

Kimi yağlar saçları kalınlaştırıp güçlendirirken, kimi yağlar hem kalınlaştırmak için yararlı hem de dökülme karşıtı etkileri ile faydalıdır. Her yağın kendisine özgü özellikleri ve faydaları vardır. Saç kalınlaştıran yağların faydaları yağlara göre değişiklik gösterir.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....