Saç Mezoterapisi Saç Çıkarır Mı?

Saç Mezoterapisi Saç Çıkarır Mı?

Saç dökülmesi yaşayanlar, saç mezoterapisi saç çıkarır mı sorusunu merak etmektedir. Bizler bugün bu konumuzda saç mezoterapisinin ne olduğunu ve nasıl uygulandığını detaylıca anlatacağız. Saç mezoterapisi yöntemi esnasında birçok ilaç, vitamin ve takviyeler kullanılır. Bu karışım saçı besleyen hücreleri uyarmaktadır. Dolayısıyla buna paralel olarak bölgedeki saçları güçlendirir. Aynı zamanda yeni saçların oluşumuna katkı sağlar. Saç mezoterapisi hakkında daha fazlası bu yazımızda sizlerle!

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi Nedir?

Öncelikle belirtmek gerekir ki saç mezoterapisi WHO tarafından onaylanmıştır. Dünya Sağlık Örgütü’nün onaylamış olduğu bu tedavi yöntemi birçok gelişmiş ülkede kullanılmaktadır. Aynı zamanda sonuçları da oldukça etkilidir. Saç dökülmesi ve seyrelmesi sorunlarına sahip kişiler bu yöntemi tercih etmekteler. Bu tedavi yöntemi sayesinde daha sağlıklı saçlara kolaylıkla kavuşurlar.

Saç mezoterapisi ince uçlu iğneler yardımı ile yapılmaktadır. Öncesinde uzmanlar saç köklerinin ihtiyacı olan mineralleri ve vitaminleri hazırlarlar. Karışımın içine aynı zamanda oligelement ve birtakım düzenleyicileri de eklerler. Hazırlanan bu karışımı saç derisinin orta bölümüne minimal dozlar ile enjekte etmekteler. Belirttiğimiz gibi bu işlem mikroenjeksiyon ile gerçekleştirilir. Uygulama ağrı ve sızıya yol açmaz.

Saç Mezoterapisi Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Saç Mezoterapisi Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Yapılan araştırmalara bakıldığında, saç mezoterapisinin bilinen birçok avantajı vardır. Öncelikle yerel olarak uygulanması yüksek kalitede verimlilik sağlamaktadır. Aynı zamanda sadece uygulanan tek bölgede olumlu sonuçlar ortaya koymaz. Ayrıca diğer bölgelerdeki saç köklerini de olumlu anlamda uyarır.

Saç mezoterapisinin bilinen bir diğer avantajı ise seans sayısıdır. Diğer tedavi yöntemleri gibi fazla seanslar halinde uygulanmak zorunda değildir. Daha az seanslar ile daha başarılı sonuçların elde edilmesi mümkündür. Dolayısıyla saç mezoterapisi sayesinde kısa zamanda en verimli sonucu almanız oldukça kolaydır.

Yapılan araştırmalarda saç mezoterapisi uygulanan hastalar tedavinin en başında bile saçlarındaki olumlu gelişmeleri gözlemlendiğini ifade etmiştir. Aynı zamanda maliyeti diğer yöntemlere nazaran daha azdır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saçlarımızın beslenmesi için ihtiyacı olan birtakım maddeler vardır. Bunlar;

  • Aminoasit,
  • Oligoelement,
  • Antioksidan
  • Dolaşımı arttırıcı mineral ve vitaminler

şeklindedir. Uzmanlar saç mezoterapisi öncesinde bu maddeleri dikkatli bir şekilde homojen olacak biçimde karıştırır. Ardından saçlı derinin orta ve derin kısımlarına özel ve çok ince iğneler ile enjekte ederler. Bu sayede saçlar canlanır, kuvvetlenir ve tekrar kalınlaşır. Saç mezoterapisi sayesinde hastalar dolgun ve parlak saçlarına tekrar kavuşurlar. Bu yöntemin tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri de ağrısız, acısız ve yan etkisiz olmasıdır.

Saç mezoterapisi için oluşturulacak olan karışım için belli bir standart yoktur. Hastaların analizleri ve muayeneleri sonucunda kişiye özel olarak hazırlanması en doğru yöntemdir. Uzmanlar yapılan analiz sonrasında karışımı hazırlarlar. Aynı zamanda hazırlanan bu solüsyondan daha iyi bir verim almak için uzmanlar karışımın oranlarında değişiklik yapabilir. Elbette bu değişiklikler hastaların ihtiyaçlarına göre yapılmaktadır. Saç mezoterapisi sayesinde saçlı derinin kan dolaşımında düzelme meydana gelir. Aynı zamanda saç hücrelerinin beslenmesinde artış gerçekleşmektedir. Saç dökülmeleri azalır ya da tamamen durma noktasına gelir. Belirtmekte fayda var ki saç mezoterapisi uygulaması herkese uygun olsa da hamilelerde tercih edilmemektedir.

Mezoterapi Ne Kadar Etkilidir?

Birçok kişi tarafından saç mezoterapisinin etkisi tartışma konusu olmuştur. Ancak yapılan araştırmalar erkekler ve kadınlar üzerinde saç mezoterapisinin olumlu etkilere sahip olduğunu göstermiştir. Hem erkek tipi dökülme sorunlarında hem de farklı etkenler kaynaklı dökülmeler de mezoterapi uygulaması oldukça etkilidir. Yapılan araştırmalar sonucu hastaların saç teli kalınlığında ve miktarında gözle görülür artışlar olmuştur. Dolayısıyla seyrek saç problemi olan kişiler için uzmanlar tarafından saç mezoterapisi önerilmektedir. Aynı zamanda kadınlarında da ortak problemlerinden biri olan ince telli saçlar da mezoterapi sayesinde daha kalın ve canlı olmaktadır.

Saç mezoterapisinin en çok tercih edildiği bir diğer durumda saç ekimi sonrası uygulanmasıdır. Saç ekimi operasyonlarında yeni ekilen saç köklerinin, ekim alanında güçlenmesini sağlar. Aynı zamanda saç ekimi operasyonu sonrası görülmekte olan şok dökülme sürecinin de hızlı atlatılmasına yardımcı olur. Saç ekimi sonrası ilk ay gerçekleştirilmesi tavsiye edilen saç mezoterapisi, saç ekimine büyük bir katkı sağlamaktadır.

Mezoterapinin Olumsuz Yanları Var Mı?

Gerekli hijyen standartları ve protokolleri uygulandığı zaman saç mezoterapisinin bilinen bir yan etkisi yoktur. Çünkü saç mezoterapisi saç köklerinin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri içinde barındırır. Hastanın belirlenen alanına enjekte edilen saç mezoterapisi herhangi bir kötü etkiye sebep olmaz. Ancak bazı hastaların cilt hassasiyetinden ötürü enjekte edilen alanda hafif morarmalar görülebilir. Bu ufak morarmaların herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Aynı zamanda 1 ya da 2 gün içerisinde kayboldukları gözlemlenmiştir.

Saç mezoterapisi yaptırmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta tedavinin yapılacağı ortamdır. Belirttiğimiz gibi gerekli hijyen koşullarının sağlanmış olmalıdır. Aksi durumda enfeksiyon riski bulunmaktadır. Saç mezoterapisinin bu kadar yaygın ve revaçta olmasından ötürü yaptıracağınız sağlık merkezini iyi seçmelisiniz. Merdiven altı oluşumlardan uzak durmalısınız.

Saç Mezoterapisi Saç Çıkartır Mı?

Saç Mezoterapisi Saç Çıkartır Mı?

Saç köklerinin ihtiyacı olan maddelerin saça enjekte edilmesi saçlar için faydalıdır. Dolayısıyla saç mezoterapisi saç çıkarır mı sorusunun cevabı bu noktada evet olacaktır. Ancak hastanın sağlık durumuna, fiziksel ve anatomik özelliklerine göre etkileri değişmektedir. Saç mezoterapisi saç çıkarır ancak bu herkeste aynı hızla görülmez. Aynı zamanda saç mezoterapisi var olan saç dökülmesini yavaşlatır.

Saç mezoterapisi saç çıkarır mı ekseninde baktığımızda çok bilinen bir yanlış vardır. Tamamen kel olan ya da saç dökülmesi sorunu aşırı olan kişilerde mucizevi biçimde saç çıkışının beklenmemesi gerekir. Saç mezoterapisi zayıf ve güçsüz olan saç köklerin harekete geçirir. Daha doğrusu uyku döneminde olan saç köklerinin bu dönemi daha hızlı atlatmasına yardım eder.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....