Traşsız Saç Ekimi ile İlgili Bilmeniz Gereken Tüm Bilgiler

Traşsız Saç Ekimi

Saç dökülmesi sorunun giderilmesinde kullanılan pek çok yöntemin olduğunu biliyorsunuzdur. Traşsız Saç Ekimi de bu yöntemlerden biridir. Zaten saçlarının azlığı veya kellik nedeniyle kendilerine güvenini kaybetmiş birçok insan, tedavi sırasında saçların bir bölümünün tıraş edileceğini öğrendiğinde hayal kırıklığına uğramakta, hatta ekim işleminden vazgeçmeye bile karar verebilmektedir. Sonrasındaki sonuç ne kadar başarılı olursa olsun saçları kazınmış bir şekilde hayatına devam etmek, dikkatleri üzerinde toplamak oldukça zordur. Hatta büyük travma sebebi bile olabilir. Tüm bu tepki gayet olağan ve insanidir. Traşsız Saç Ekimi bu sorunu ortadan kaldırmak ve iyileşme sürecini çabuklaştırmak için kullanılan bir yöntemdir.

Bu yeni teknik hem uzman hem de hasta için daha iyi operasyon şartları ve sonuçları doğurmaktadır. Öncelikle saç ekimine karar veren hastalardan saçlarını biraz uzatmaları talep edilir. Saç donör bölgesi belirlenerek ilk aşama tamamlanır. Saçların uzatılmasındaki amaç donör işlem görecek yerleri bunların arasında görünmez kılmaktır. Traşsız FUE de denilen bu yöntemle saçların kapatabileceği yerlerden saç kökleri alınarak izlerin dışarıdan görünmesi engellenmektedir.

Traşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Traşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Estetik operasyonların en çok araştırılıp, yaygın olarak uygulandığı yöntemlerinden en popüler olanıdır. Genellikle ensedeki saçlar daha kuvvetli ve gür olmaktadır. Saç seyrelmesi büyük çoğunlukla alından yukarı çıkan bölgede, yani saçın tepesinde daha yoğun olarak kendini göstermektedir. Bu sistemle 2-3 gün içerisinde doğal saçlara kavuşmak mümkün olabilmektedir. Bu sistemle 2 seansta hemen hemen 4000’e yakın kaliteli saç kökü (greft) ekilebilmektedir. Her birinden 1 ile 3 arasında saç çıkabileceğini düşünürsek sorunun kolay, doğal ve ağrısız bir şekilde sona ereceği aşikardır. Seanslar arası en az 6 aydır. Bu operasyonun diğerlerinden en büyük farkı saç kökü alım işlemlerinde açık uçlu silindir şeklinde 0.7-0.95 mm çapında iğneler kullanılıyor olmasıdır. Uzmanlar bu iğneleri 360 derece döndürerek küçük kesi ve ekim işlemini tamamlar.

Traşsız DHİ sistemi ise kesik yapılmaksızın uygulanan bir yöntemdir. Özel kalemlerle ekim işlemi tamamlanmaktadır. Daha fazla ekim yapıldığından tercih sebebidir. Tek seansta daha sık ve doğal görünüme sahip olunabilmektedir. Fakat bu konuda donanıma ve eğitime sahip ekiplerin olmayışı bu işlemin daha az yapılma sebebidir. Bu tekniğin fiyatı da diğerlerine göre pahalı olabilmektedir. Çok fazla saç kaybı yaşayan ve kel olanlara bu işlem uygulanamamaktadır.

Saç Ekiminde Traş Olmamanın Avantajları Neler?

Saç Ekiminde Traş Olmamanın Avantajları Neler?

Traşsız Saç Ekimi ile ilgili operasyonda izler belli olmadığından hastalar normal yaşantılarına daha çabuk ve öz güvenle başlarlar. Saçlar kesilmediğinden uzunluğu ve görüntüsü konusunda bir endişe duyulmamalıdır. Daha hızla iyileşme gerçekleşir. Ameliyat sonrasında oluşan kabuklanma ve izler saçların arasında kalacağından sorun yaratmayacaktır. Sadece uzun saçlı ve saç kaybı kısmen daha az olan hastalara uygulanabilmektedir. Çok tecrübeli ve konusunda teknolojik gelişmeleri yakından ilgilenen uzmanlar tarafından gerçekleştirilmezse istenilen sonuca ulaşmak zorlaşabilir. Ayrıca sağlıklı saç köklerine kalıcı zararlar verilebilir. Bu işlemin maliyeti biraz daha fazla olabilmektedir.

Operasyon tamamen hijyenik ameliyat ortamında lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Sonrasında bir miktar saç dökülmesi görülmesi olasıdır. Panik yapılmamalıdır. 3. günden itibaren saçlar yıkanmalıdır. Kan pıhtıları olacağından saçların arasında hafif bir çekilme hissi, ağrı duyulması çok doğaldır.

Traşsız Saç Ekimi fiyatları öncelikle ekim yapılacak saç kökü miktarına bağlıdır. Ancak bazı merkezlerde işlemi yapan doktora göre de değişmektedir. Estetik uzmanının muayenesinden sonra gerekli araştırmalar yapılır ve en uygun fiyat hastalara bildirilir. Klinikler arasında çok fazla bir fark olmamasına rağmen tecrübeli ve konusunda uzman doktorları seçin. Kurumumuz tarafından gerçekleştirilen traşsız saç ekim operasyonları hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....