Trichoplus Saç Çıkarır Mı? Trichoplus Tablet Tüm Detaylar

Trichoplus Saç Çıkarır Mı?

Trichoplus saç çıkarır mı sorusuna siz değerli okurlar için yanıt vermeye çalıştık. Trichoplus tablet saç çıkarmaktan çok dökülmesini engellemek ve güçlü saçlara sahip olmak için kullanılan hemen hemen etkili olduğu gözlemlenmiş bir ilaçtır ve kimi zaman yeni saç oluşumunu da desteklenebilir. Trichoplus bitki özleri, multivitamin, mineral ve aminoasitlerle takviye edici gıda ve DHT oluşumunun engellenmesini sağlar. Bu sayede saç folikülünden ayrılan saçın oluşum evresini hızlandırmayı amaçlar. Saç yapısının hacim kazanmasını ve uzayış hızını arttırır, dökülmenin önüne geçer. Çeşitli sitelerde klinik sonuçlar kullanıcıların erişebileceği yerlerde paylaşılmıştır.

Trichoplus Nedir?

Trichoplus Nedir?

Trichoplus uzun süredir piyasada yer alan ve sağlıklı saçlar için araştırma yapan ve bunun için bitkisel bazlı ilaçlar geliştiren bir firmadır. Trichoplus Tablet , saç dökülmesi, Alopesi, tıkanmış arterleri ve cilt yapılarını beslemek için kullanılır. Sağlıklı saç için vücudun gereksinim duyduğu vitamin karışımlarını bulundurur. Temel besinler arasında Demir, Biyotin, Bakır, C, B12 ve D3 Vitaminleri, Pantotenik Asit, Selenyum ve L-lizin bulunur.

Trichoplus Tablet kutusunun içerisinde prostatı azaltmak, mukoza salgı miktarını azaltmak, vücuttaki Hepatik konsantrasyonlarının korunması, diyet sırasında kaybettiğiniz besin eksikliğini gidermek, bağışıklık fonksiyonlarını güçlendirmek, kırmızı kan hücrelerinin ve sinir dokularının oluşumunun normalleştirilmesi gibi birçok etkiye sahiptir.

Trichoplus için söylenebilecek diğer etkiler:

 • Saç beslenme formülü
 • Saçların ihtiyaç duyduğu vitaminlerin ve minerallerin bulunduğu bir karışım içerir.
 • Philip Kingsley Trichological Clinics’te günlük olarak reçete edilen vitamin ve minerallerin birleşiminden esinlenmiştir.
 • Trichotherapy besin takviyeleri serisi saç sağlığını içeriden dışarıya destekler. Saçlara günlük ekstra beslenme desteği sağlamak amacıyla formüle edilmiş patentli bir üründür.
 • Vejetaryenler için uygundur.

Trichoplus İçerisindeki Maddeler Nelerdir?

Trichoplus takviye edici bir gıdadır ve sıkıştırılmış tablet halinde oral yollarla alınan kokusuz bir ilaçtır. Diğer ilaçlara ek olarak hem saçlara hem de cilde iyi gelen bir yapısı vardır. Saçların ve tırnakların keratin yapısını güçlendirir ve olması gerektiği kalınlığına ulaştırmayı sağlamak amacıyla üretilmiştir. Ürünün içeriği genel olarak doğal bitkilerin özlerinden ve faydalarından yararlanan bileşiklerden oluşmaktadır. Üretici firma içerisinde herhangi bir kimyasal bulunmadığını savunmaktadır. İçeriğinde aminoasit ve multivitamin bazlı ekstrelerin etkin bazlı bileşenlerinden yararlanarak iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Bu sayede saç köklerini besler ve saçların sağlıklı çıkmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Saçların yetersiz beslenmesi ve vitamin eksikliğinden doğacak olası rahatsızlıkların önüne geçmeyi ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı hedeflemektedir. Trichoplus içerisinde şu maddeler bulunmaktadır;

 • Saw Palmetto: Cüce palmiye ağacının meyvesinin bir ekstresidir. Özellikle iyi huylu prostat ve alternatif tıp tedavilerinde aktif olarak kullanılmaktadır.
 • Biyotin: Biyotin bir vitamindir. Yumurta, süt veya muz gibi gıdalar az miktarda biyotin içerir. Biyotin, biyotin eksikliği için kullanılır. Saç dökülmesi, kırılgan tırnaklar ve diğer durumlar için de yaygın olarak kullanılır, ancak bu kullanımları destekleyen iyi bir bilimsel kanıt yoktur.
 • Kalsiyum Pantotenat: Kalsiyum Pantotenat, suda çözünür B5 vitamininin, her yerde antioksidan özelliği olan bitkilerde ve hayvan dokularında bulunan kalsiyum tuzudur. Pentotenat, koenzim A’nın (CoA) bir bileşeni ve B2 vitamini kompleksinin bir parçasıdır.
 • N-Asetil L-Sistein: L-sistein: özellikle saçlar için kullanılan sülfürlü bir amino asittir. Sistein kolay oksitlenmesinden dolayı besinlerde takviye olarak da tercih edilir.
 • L-Selenometiyonin: L-Selenometiyonin, sülfür yarımı için selenyum ikameli amino asit metiyonindir. Metionin insanlarda esansiyel bir amino asit iken selenyum, çeşitli dokuların lipit peroksidasyonunun zararlarından korunması için gerekli olan serbest radikal temizleyici bir antioksidandır.
 • Çinko Monometiyonin: vücut tarafından kolayca emilebilen stabil, suda çözünür bir ürün oluşturmak için metal iyonlarıyla (çinko gibi) bağlanan kimyasal bileşiklerdir. Çinko takviyeleri, normal diyetlerinde yeterli çinko alamayan insanlar tarafından kullanılır. Çinko sağlığınız için hayati önem taşıyan bir mikro besin maddesidir .
 • Piridoksin: Piridoksin olarak da bilinen, B vitamini, bir tür B vitamini 6 gıda yaygın olarak bulunan ve olarak kullanılan besin takviyesi . Ek olarak piridoksin eksikliği , sideroblastik anemi , piridoksine bağımlı epilepsi , bazı metabolik bozukluklar , izoniazid sorunları ve belirli mantar zehirlenmesi türlerini tedavi etmek ve önlemek için kullanılır .

Trichoplus Kullanıcı Yorumları

Kullanıcıların genel yorumları olumludur. Ürünü kullanan müşteriler düzenli kullanımda istedikleri sonuçları elde ettiklerini bildirmektedir. Ürün satışının yapıldığı online satış mağazaları altında yapılan olumlu ve olumsuz değerlendirmeleri genel anlamda ürünün sahte olup olmadığını belirtir nitelikte olmaktadır.

Trichoplus Saç Çıkarır mı Nasıl Kullanılır?

Trichoplus Nasıl Kullanılır?

Günde iki kere yemek sonrası kullanılır. Günlük kullanım dozu aşmadan kullanılması ve tavsiye edilmektedir. Günlük almanız gereken besin değerlerinin gereksinimlerini karşılamadığı ve bununla karıştırılmaması gerekmektedir. Çocuklar için tavsiye edilmez ve besin yerine kullanılması uygun değildir.

Tabletle dökülme tedavisi kökten besleme mantığıyla düşünülmüş bir tedavi şeklidir ve uygun kombinasyonla ciddi olumlu sonuçlar alınabilmekte ayrıca bölgesel uygulanan spreyle tedaviye ek olarak alındığında cevap çok daha yüz güldürücü olabilmektedir. Bilhassa saç ekim tedavisi uygulatmış kişiler tarafından doktor onaylı olarak kullanılabilir. Trichoplus saç çıkarır mı sorusuna kesin saç çıkarır demek doğru olmasa da dökülmeyi önlediği gözlemlenebilmektedir. Nitekim saç dökülmelerinin sebepleri herkes için farklı olduğundan tek bir ilacın bu işlevi yapması beklenmemelidir.

Trichoplus Yan Etkileri

Kabızlık , ishal veya midede ekşimeye sebep oluşabilir. Bu etkiler genellikle kalıcı değildir ve vücudunuz bu ilaca uyum sağladıkça ortada kaybolabilir. Bu etkilerin uzun süreli devamlılıklarında ve daha kötüye giderse ilacı kesmeniz ve derhal doktorunuza başvurmanız tavsiye edilir.  Demir dışkılarınızın siyahlaşmasına neden olabilir, bu da zararlı değildir. Bu ilacı kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri gözlemlenmemiştir ancak bazı kullanıcılar vücutlarında sivilce benzeri kızarıklıklar görüldüğünü belirtmişlerdir.  Bitkisel bileşenlerinden ötürü ciddi alerjik reaksiyon riskleri diğer ilaçlara oranla daha düşük denebilir. Ancak döküntü, kızarıklık, kaşıntı, şişme gibi cilt reaksiyonları görülürse ilacın derhal kesilmesi ve tıbbi yardım alınması tavsiye edilir.

Bunlar olası yan etkilerdir, bu etkiler dışarısındaki etkileri de göz ardı edilmemelidir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Birçok vitamin, büyük dozlarda alındığında ciddi veya hayatı tehdit eden yan etkilere neden olabilir. Bu ilacı etikette belirtilenden veya doktorunuz tarafından reçete edilenlerden daha fazla almayın.
 • Multivitaminleri kullanmadan önce, doktorunuza tüm tıbbi durumlarınız ve alerjileriniz hakkında bilgi verin.
 • Hamilelik sırasında doz ihtiyaçlarınız farklı olabilir. Bazı vitaminler ve mineraller büyük dozlarda alınırsa doğmamış bir bebeğe zarar verebilir. Hamileler için özel olarak formüle edilmiş doğum öncesi bir vitamin kullanmanız gerekebilir.

Trichoplus Fiyatı ve Nereden Temin Edilir?

Trichoplus ortalama fiyatı 100 TL’dir ancak bazı satıcı firmalar kendi inisiyatifi ile indirim uygulamakta veya 4 alana 1 bedava gibi kampanyalar sunmaktadır. Her ürünün olduğu gibi bu ürünün de sahtelerinin olduğu hakkında birtakım iddialar olduğundan, güvenilir siteden almanızı veya resmi web sitesinden talep etmenizi tavsiye ederiz. Trichoplus online satış yapan birçok mağazada, resmi mecralarda satılmaktadır.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....