Uraw Mavi Serum Saç Çıkartıyor İddiası Doğru Mu?

Uraw Mavi Serum Saç Çıkarır Mı?

Uraw mavi serum içerisinde bulunan keratin yardımıyla saçın güçlenmesine ve yeniden çıkmasına yardımcı olan bir organik bir bileşen olarak satışa sunulmuş bir üründür. Serum içerisinde bulunan beyaz fasulye saçın kuvvetlenmesine ve gelişime yardımcı olduğu iddia ederken, horsetail ismindeki bir bitki ve “Chentian Kök Ekstresi” sayesinde erkek tipi kellikleri hızlandıran sebum akıntısını azalttığı söylenmektedir. Uraw mavi serum kısaca erkeklerde kelliği engellediğini ileri sürüyor.

Mavi saç serumu, yeni saç gelişimine yardımcı olacağı gibi, ince ve zayıf saçları canlandırmak ve daha hızlı uzamasına yardımcı olmayı ve güçlü, kırılmaz saçların gelişimine yardımcı olmayı hedefler. Ancak reklamlarda ve resmi internet sitesinde saç çıkardığını iddia etse de henüz kalıcı ve kesin bir bulgu bulunmuyor. Üretici firma, uraw mavi serumu, gece ve gündüz olmak üzere günde iki kere uygulanmasını söylüyor. Saç gelişimini 1-2 ayda gözlemlenebilir seviyede toplamda 3-4 ay içinde yeni saçlara sahip olmanızı sağlamayı amaçlayan bitkisel bazlı bir serum olduğunu ileri sürüyor. Saç gelişimini destekleyen yapısının saç dökülmesini hızlandıracak etkileri yok etme ve daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayarak kellikleri önlemek için kullanılması amaçlanan ürün diğerlerine göre henüz piyasada yeni sayılır.

Ürün hakkında kesin bir sonuç olmasa da bazı uzmanlar etkili sonuçlar alınabilmesi için saç diplerine günde birkaç kez kullanılmasını tavsiye etmekte. Bir diğer deyişle, diğer ürünler gibi kullanımını kestiğiniz anda dökülme yaşama ihtimaliniz olabilir. Ayrıca sonuç olarak piyasaya para kazanmak için girmiş bir firma ürününü kötülemeyecektir. Ancak net olarak belirtebiliriz ki sandığınız gibi gür saçlara sahip olmak losyon veya şampuanla şu an için çok olur bir şey değil.

Uraw Mavi Serum Nedir?

Uraw Mavi Serum Nedir?

Mavi saç serumu, sağlıklı saçlara sahip olmak için düz ve kıvırcık saç tipleri için kullanılan saç serumu şeklinde piyasada bulunan bir üründür. Ayrıca saçların ihtiyaç duyduğu kalınlığa ulaşması için güçsüz saçlara da uygulanması amaçlanır. Bu ürün, saç foliküllerini düzeltmeye yardımcı olabileceğinden saçları hasar görmüş veya kuru olan insanlar için özellikle yararlı olabilir. Folikülleri yumuşatması, saçın gün boyunca şekillendirilmesi ve bakımı daha kolay hale getirebilir.

Saç foliküllerini düzleştirdiği için, daha düz bir görünüm elde etmek için dalgalı ve düz saçlarda kullanılabilir. Belki bu sayede saçınızı yaygın olarak kullanılan fön kurutucuların ısısından korumaya yardımcı olabilir. Ancak bu ürünün amacı saça şekil vermek, canlı görünmesini sağlamak veya fön makinasının etkisinden korumaktan çok, yeni saç oluşumunu sağlamak ve dökülmeyi engellemek olduğundan bu tip özellikleri ön plana çıkarmak pek mantıklı değil. Hali hazırda saç çıkarttığı da kanıtlanmamıştır.

Uraw Mavi Serumun İçerisindeki Maddeler Nelerdir?

Uraw Mavi Serumun İçerisindeki Maddeler Nelerdir?

Mavi serum içerisinde bulunan etkin maddeler su, gliserin, propilen glikol, pantenol, keratin, linoleik asit ve biyotin. İçerisinde bulunan etkin maddelerin saç çıkarmada yardımcı olan etkileri ve içeriklerinin bazıları aşağıdaki gibidir.

  • Gliserin: Gliserin ya da “gliserol” organik bir trihidroksi alkoldür ve sıvı halde bulunur. Zehirsiz ve özellikler cilde uygulanan merhemlerde tedavi amaçlı kullanılır.
  • Biyotin: H vitamini olarak da bilinen biyotin, vücudun gıdayı enerjiye dönüştürmesine yardımcı olan B kompleks vitaminlerinden biridir. B vitaminleri ve özellikle biyotin cildinizi, saçlarınızı, gözlerinizi, karaciğerinizi ve sinir sisteminizi sağlıklı tutmaya yardımcı olur.
  • Keratin: Saçın ışıltılı görünmesini destekleyen, saçları doyurucu kılan ve pürüzsüzlük kazandırmaya yardımcı olan keratin tedavisinin ötesinde, saçın sürdürülmesine, sabitlenmesine ve güçlendirilmesine yardımcı olur.
  • At kuyruğu bitkisi: At kuyruğunda bulunan silika, saçsızlığın geri çekilmesini ve yeni saç köklerinin gelişimini geliştirir. Kan akışını iyileştirir, saç köklerini besler ve saçın gelişmesini sağlar. At kuyruğu bitkisinde bulunan amino asitler ve fitosteroller, saç köklerinin güçlendirilmesine katkıda bulunurken kafa derisi üzerinde yağ birikmesini azaltmaya yardımcı olur.
  • Doğal Beyaz Lupin: Bitkisel Beyaz Lupin, saç gelişimini ilerletmek ve erkek tipi kelliklerin önlenmesine yardımcı olmak için tohumlardaki protein açısından zengin konsantrelerle güçlendirilir.
  • Chentian Kök Ekstresi: Saç diplerinin nefes almasına katkıda bulunan ve erkek tipi kellikleri hızlandıran sebum emisyonunu azaltmaya yardımcı olur.

Uraw Mavi Serum Kullanıcı Yorumları

Uraw Mavi Serum Kullanıcı Yorumları

Uraw Mavi serum piyasaya reklamlarla hızlı giriş yapmış bir ürün ve bu sayede birçok kişi tarafından kısa sürede kullanıldı. Ürünü kullanan kullanıcıların çoğunluğu beklenen sonucu alamamış.  Kullanıcıların bir kısmı zamanla bebek saçına benzer ince telli saçların çıktığını belirtmiş, bir kısmı kendilerinde gözle görülür bir etki yaratmadığını belirtmiş ve bir kısım kullanıcılar da kullanımı bıraktıktan sonra çıkan bazı saçlarının tekrar döküldüğünü vurgulamış. Genel itibariyle reklamlarda belirtildiği gibi bir ürün olsaydı, ürün aleyhine bu kadar olumsuz yorumun yer almazdı.

Uraw Mavi Serum Nasıl Kullanılır?

Uraw Mavi Serum Nasıl Kullanılır?

Çoğu marka sıvı veya jel olarak satılmakta.  Ambalaj genellikle uzun saçlar için bile sadece küçük bir miktarın kullanılacağını gösterir. Uraw mavi serum saçlara eşit olarak dağıtıldıktan sonra şekillendirme başlayabilir. Bazı serumlar saç üzerine püskürtülmesi amaçlanan ince bir sıvı şeklinde satılmaktadır. Bu tür saç şekillendirme çoğu tamamlandıktan sonra kullanılır.

Mavi serum sprey saça ve saç derisine direk uygulanır. Duştan sonra hafif nemli saçlara uygulanabilir ve saç derisine direk nüfuz etmesi sağlanmalıdır. Saça uygulandıktan sonra ovalama şeklinde hafif bir masaj ile saç derisine yedirmeli ve masaj şeklinde uygulanmalı. Kullanım etkileri için günde iki kez ve 2-3 ay boyunca kullanılması tavsiye edilmelidir.  Uygulanmaya başlanmasından itibaren ince telli çıkan saçlar uzun kullanımlar neticesinde yavaş yavaş kalınlaşmaya başlayacağı belirtilmiştir.

Uraw Mavi Serumun Yan Etkileri

Uraw mavi serum bakanlık tarafından onaylanmış (saç çıkardığı değil, içeriğinde yazan etkin maddelerin doğru olduğu onaylanmıştır) olması yan etkilerinin olmayacağı manasını aklınıza getirmesin. Özellikle saç dökülmesinin başında gelen sebeplerden biri olan testosteron hormunu baskı altına alarak saç çıkarmanıza yardımcı olmayı hedefleyen mavi serum içerisindeki bazı etken maddelerin çok alınması erkeklik hormonunun baskılanmasına sebep olabileceğinden kontrollü kullanılmalıdır.  Uzun vadeli kullanımda kullanıcılar üzerinde gözlemlenen diğer yan etkilerden bazıları erkeklerde meme büyümesine sebep olan jinekomasti, orta yaş üzerindeki erkeklerde kalp krizi riski, kalpte ritim bozuklukları, yağlanmaya bağlı kilo alma ve genç yaştaki erkeklerde prostat kanseri riski oluşturmaktadır.

Uraw Mavi Serum Fiyatı ve Nereden Temin Edilir?

Uraw mavi serum fiyatları tekli alımlarda 139 TL, ikili alımlarda tanesi 130 TL, 4 adet ve üzeri alımlarda 125 TL, 6 adet ve üzeri alımlarda 120 TL olabileceği gibi çeşitli mecralarda fiyat ve kampanya değişiklikleri olabilir. Uraw mavi serumlar eczanelerden, resmi internet sitelerinden, aktarlardan ve online satış sitelerinden temin edilebilir.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....