Zigavus Şampuan Saç Çıkartıyor Mu?

Zigavus Şampuan Saç Çıkarır Mı?

Zigavus şampuan, bünyesinde birden fazla çeşidiyle kendisini kullanan kişilere farklı seçenekleri bir arada sunan saç diplerini güçlendiren bir şampuan olarak karşımıza çıkıyor. Zigavus şampuanı kullanmak isteyen kişiler iyi bir netice almak için önce markanın kendisine en uygun olan çeşidini seçmesi gerekiyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, şampuan ile yeni ve gür saçlara sahip olmak pek olası bir şey değil. Ancak ürün bu konuda biraz iddialı ve 7 ayrı türde piyasada bulunuyor. Ürünlerden hangisini seçerseniz seçin özel formülü sayesinde faydasını görme ihtimaliniz olabilir. Ürün için saç dökülmesini yavaşlattığı gibi şeyler söylenebiliyor.

Zigavus Şampuan Nedir?

Zigavus Şampuan Nedir?

Zigavus Extra Plus Sarımsaklı Şampuan, saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin sorunlarına çözüm olmak amacıyla üretilmiş, dökülmelere karşı etkili formülü ile geliştirildiği iddia edilerek piyasaya sürülmüş bir şampuandır. Zigavus ile saç bakımlarını doğru şekilde uygulamanız halinde, daha sağlıklı güçlü ve hacimli saçlara sahip olma ihtimaliniz yok değil. Şampuan saç dökülmelerine karşı özel olarak sarımsaklı bir formül ile güçlendirilmiş. Sarımsak özünün eski zamanlardan beri saçlara iyi geldiği bilinen bir gerçekti ve zamanla bilimsel anlamda da gerçekliği kanıtlandı.

İçeriğinde bulunan yoğun sarımsak özüne rağmen kokusuz bir şampuan olan Zigavus’un ülkemizde kullanımı oldukça yaygın. Zigavus saçınızın yağ ve nem dengesini orantılayarak, dökülmelere karşı etkili bir şampuandır. Sağlıklı saçın gelişimi etkilediği kanıtlamış olan şampuan bu yönden inkar edilemez bir başarı gösteriyor. Hem kokusuz hem sarımsaklı olması da bir başka tercih sebeplerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.  Yani en azından var olan saçının dökülmesini yavaşlatmak için tercih edebileceğiniz bir marka olabilir.

Zigavus Şampuan Çeşitleri

Zigavus Şampuan Çeşitleri

 • Sarımsaklı: Yüksek seviyeli saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için tavsiye edilen bir şampuan.
 • Narlı: Uzamayan ve sıkça saçları kırılan kişiler için öneriliyor.
 • Medicade: Problemli saç derisi ve saç derisi sorunu olan kişiler için öneriliyor.
 • Biberli ve At Kuyruklu: Ölü hücre yani daha yaygın adıyla bilinen kepek sorunu nedeniyle saç dökülmelerine maruz kalanlar için öneriliyor.
 • Jujube Ekstraktlı: Yıpranmış ve güçlü saçlar için öneriliyor.
 • Papatyalı: Hassas saç derisi sahip olan kişilerin ve aynı zamanda yağlı saçı olan kişiler için öneriliyor.
 • Pirinç Kepeği Ekstratlı: Sertleşmiş ve boyalı saça sahip kişiler için öneriliyor.
 • Rose Mary & Kekikli: Aşırı yağlı saçlara sahip kişiler için öneriliyor.
 • Zeytinyağlı: Nem konusunda fakir, mat ve kuru saça sahip kişiler için öneriliyor.
 • Arganlı: Herhangi bir saç dökülmesi sorunu olmayan ancak saç dökülmelerine karşı tedbir almak isteyen kişilerin saçlarını güçlendirmek için öneriliyor.
 • Zigavus Feminine: Güneş görmeyen, hava almayan, tesettürlü kadınlar için özel olarak üretilmiş bir şampuan çeşidi. Saç dökülmesinin önlenmesine ve saç derisinde meydana gelen kepeğin engellenmesine yardımcı olduğu söyleniyor.

Zigavus Şampuan Saç Bakım Ürünleri

 • Capixyl Sprey
 • Oniki Ayrı Bitki Özlü Saç Kremi
 • Saç Bakım ve Onarım Spreyi
 • Bitkisel Kür Ampul
 • Aleo Vera Saç Jölesi
 • Aleo Vera Saç Bakım Maskesi
 • Argan Oil Saç Bakım Spreyi

Zigavus Şampuanın İçerisindeki Maddeler Nelerdir?

Zigavus Şampuanı saç dökülmelerine karşı kendi geliştirmiş olduğu bir formül ile mücadele etmeyi hedefliyor. Aqua, sodyum lauril sülfat, betain, sarımsak exresi, glikol stearat, pantenol, provitamin B5, poliquteryum 10 metil paraben, gliserin, propil paraben E.D.T.A gibi birçok madde içermekte.

Tüm bu maddelerin her biri saçların dökülmesine karşı etkili birer faktördür. Sarımsak geleneksel saç çıkarma uygulamalarının başında geliyor. Üstelik Zigavus bu sarımsağın özü olan extresi yardımıyla bu formülü daha da güçlendirerek kişilerin hizmetine sunuyor. Ancak saç çıkartır mı diye soracak olursanız bu noktada kesin saç çıkartır demek doğru olmayacaktır.

Zigavus Şampuan Kullanıcı Yorumları

Zigavus Şampuan Kullanıcı Yorumları

Zigavus extra sarımsaklı şampuanı, markanın resmi sitesinde yer alan kullanıcı yorumlarına yer veriyor. Tamamen gerçek kullanıcılarının yapmış olduğu yorumlara göre, şampuanı ortalama birkaç hafta kullanan kişilerin oldukça iyi sonuçlar aldığı yazıyor. Birçok farklı yorumun yer aldığı alanda genel anlamda olumlu ve olumsuz yorumlar yer alıyor ama  şeffaf bir ortamda mı yapılıyor bu yorumlar emin olmak zor.

Kullanıcıların genel kaidesi şampuanın saçlarına vermiş olduğu zarar olarak görülse de bazı yorumlarda ise saç dökülmelerine karşı yüksek oranlı dökülmelerini engelliyor. Sonuç olarak zigavus şampuanı extra sarımsaklı özünden dolayı kullanan kişilerin çok da fazla olumlu sonuçlar aldığını söylemek bu durumda çok doğru olmayacaktır.

Zigavus Şampuan Nasıl Kullanıllır?

Zıgavus Şampuanı kullanmak oldukça basittir. Elinize döktüğünüz şampuanı ıslak saç derinize güzelce masaj yaparak uygulayın. Bu şekilde saçınızı birkaç dakika bekletin. Aynı yöntemi tekrar uygulayın ve yeniden birkaç dakika kafanızda şampuanın etki etmesini bekletin. Son olarak bolca su ile kafanızı durulayın. Şampuanın etkilerini görmeniz için birkaç sefer daha kullanın ve başka bir ürün dağa doğrusu başka bir şampuan kullanmayın. Aksi halde şampuanın etkisinin kaybolmasına neden olabilirsiniz. Zigavus şampuanı kullanmadan önce eczaneden ya da dermatoloji uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Zigavus şampuan içerisinde ağırlıklı öz olarak sarımsak kullandığı için herhangi bir sağlık sorunu teşkil etmiyor. Lakin diğer maddelere alerjik reaksiyon gösterebilme olasılığınız da mevcut.

Zigavus Yan Etkileri Nelerdir?

Zigavus Yan Etkileri Nelerdir?

Zigavus şampuanı tamamen bitkisel formüller ile üretilen bir şampuandır. Bu sebeple herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Ancak kişilerde görülebilecek alerjik reaksiyonlarına karşı ürünün içerisindeki maddeleri bir uzmana göstererek fikir danışmalarını öneriyoruz. Örneğin sarımsağa alerjisi olan kişilerin zigavus extra sarımsaklı şampuanı kullanmaları sakıncalı sonuçlar doğurabilir.

Fakat markanın resmi internet sitesindeki yorumlarda henüz bir yan etki ile ilgili bir yorum yapılmamış.  Gene de şampuan içerisinde yer alan paraben gibi kimyasalların uzun vadede kansere yol açtığını bilmelisiniz.

Zigavus Şampuan Fiyatı ve Nereden Temin Edilir?

Zigavus Şampuanları 7 farklı çeşidi bulunuyor. Zigavus sarımsaklının fiyatı gittigidiyor, n11, hepsiburada gibi kurumsal alışveriş sitelerinde en ucuz 31.90 TL, en yüksek 43.00 TL olarak karşımıza çıkıyor. Her bir şampuanın fiyatı genel olarak farklı olsa da birbirinden çok farklı sayılmazlar.

Zigavus extra plus sarımsaklının bazı sitelerde 3 al 2 öde 250 ml. şampuan boyutu olarak geçen dökülme karşıtının fiyatı 64,35 TL ile 59 TL arasında geçiyor. Yine Zigavus forte Ultra Clinical normal ve kuru saçlar için olan çeşidinde 3 al 2 öde kampanyasında 300 ml’lik yıpranmış ve kuru saçlar için olan şampuanın fiyatı 54,70 TL ile 92,33 TL arasında farklılık gösteriyor.

Papatyalı, Pirinçli, Medicane, şampuanların fiyatı internette ortalama 34 TL ile 60 TL arasında farklılık gösterebiliyor. Ancak eczanelerde Zigavus şampuanı fiyatında daha farklı fiyat aralıkları gözlemlenebiliyor. Ürünü satın almadan önce mutlaka karşılaştırma yapmanız tavsiye ediliyor. Satın almaya karar verdiğiniz sitelerin güvenilir sitelerde olmasına dikkat edin. Güvenilir olmayan sitelerden ucuz ürünleri almaya alarak vaktinizi ve paranızın boşa gitmemesine özen gösterin.

Zigavus şampuanı pttavm, gittigidiyor, n11.com, hepsiburada gibi kurumsal alış veriş web sitelerinin yanı sıra; happy, eczanebu, botanikecza, goderma, trendyol gibi güvenilir e ticaret sitelerinde yer alıyor. İnternet üzerinden alışveriş yapmak istemeyen kişiler ise en yakın eczaneden zigavus şampuanını temin edebilirler. Bunun yanı sıra yakınınızdaki eczanelerden temin edemediğiniz ürünü eczane depolarından temin etmesini rica edebilirsiniz.

Ürünü satın almaya karar verdikten sonra, satın almak istediğiniz şampuanı internetten alırken sitenin mutlaka güvenilir ve kurumsal e-ticaret sitelerini tercih etmelisiniz. Aksi halde paranızı çöpe atabilirsiniz. Ürünün en az 15 gün iade süreci bulunuyor.

Prozinc Şampuan incelememizi de okumadıysanız o yazımızı da okumanızı öneririz. Sizlere saç hakkında tüm bilgileri en doğru şekilde vermeye çalışıyoruz.

Related Articles

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....