Toppik Saç Tozu

Toppik Saç Tozu Zararları

Günümüzün en büyük problemlerinden biri saç dökülmesidir. Bu problem ekseriyetle genetik nedenler kaynaklıdır. Ancak stres, yanlış beslenme ve yanlış kozmetik ürün kullanımı da saç dökülmesinde etkilidir. İnsanlar saç problemlerini çözmek için birçok farklı methoda başvurmaktadır. Başvurulan bu methodların başında Toppik saç tozu gelmektedir. Saçı daha dolgun gösteren bu tozlar sayesinde geçici bir süre için saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Ancak bu noktada Toppik saç tozu zararları hakkında da yeterince bilgiye sahip olmalısınız.

Toppik saç tozunun avantajlarından faydalanırken daha fazla saç kaybına uğramak istemezsiniz. Söylediğimiz gibi geçici bir süre içinde olsa bu ürünleri kullanmak oldukça mantıklıdır. Ancak kelliğe karşı garanti bir çözüm için saç ekimi tercih etmelisiniz. Bizler yine de bu yazımızda toppik hakkında her detayı sizlere açıklayacağız.

Toppik Saç Tozu Nedir?

Toppik Saç Tozu Nedir?

Halk arasında genellikle saç tozu olarak ifade edildiği görülmektedir. Yapılan araştırmalara göre Toppik son yıllarda epey beğeni kazanmıştır. Ürünün içeriğine baktığımızda %97 oranla doğal keratin içerdiğini görüyoruz. Bu sayede seyrek saçlara dolgunluk vererek geçici bir süre için saçları hacimli göstermek planlanıyor. Dolayısıyla Toppik için kişisel bakım ürünüdür demek yanlış olmayacaktır.

Bütün bunlar göz önüne alındığında seyrek saçlara sahip olan erkekler tarafından tercih edilen bir ürün olduğu anlaşılıyor. Ancak bu noktada değinmemiz gereken bir husus var. Kafanızda kel olan bölge ne kadar açık olursa bu ürünü kullanmak o kadar imkansız olacaktır. Az olan seyrek bölgelerde daha fazla başarı oranı bulunmaktadır. Toppik kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Kullanım sonrası su ile temastan kaçınmanız gerekmektedir. Haliyle en basitinden yazın denize giderken kullanamayacağınız bir ürün ile karşı karşıyasınız.

Toppik Saç Tozu Kullanıcı Yorumları

Toppik Saç Tozu Kullanıcı Yorumları

Ürün için Türkiye’nin en büyük şikayet platformlarında herhangi 2 adet şikayet kaydı var. Aynı zamanda bazı forum sitelerinde, sözlüklerde ve facebook sayfalarında herhangi bir faydasını görmediğini, var olan saçlarının döküldüğünü, vücudunda kızarıklıklar oluştuğunu belirten kullanıcı yorumları da bulunmakta.

Bütün bu nedenden ötürü toppik alıp kullanmadan önce kullanıcı yorumları dikkatlice incelenmelidir. İnternette detaylı bir araştırma yapılmadan her ürün kullanılmamalıdır.

Toppik Saç Tozu Nasıl Kullanılmalıdır

Toppik Saç Tozu Nasıl Kullanılmadır?

Sizler de toppik saç tozu kullanmaya karar verdiyseniz, bu durumda şu noktalara dikkat etmelisiniz.

  • Öncelikle toppik saç tozunu bir başkasının size uygulaması daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
  • Toppik saç tozu kullanmadan önce saçlarınızı yıkamalısınız. Bunun ardından saçlarınızı bir havlu yardımı ile kurutmaya özen gösterin
  • Toppik saç tozunu sadece kuru saçlar üzerinde uygulayın. Aksi takdirde bu üründe herhangi bir verim almayacaksınız.
  • Saçınıza uygulayacağınız sırada kutuyu saçınızdan yaklaşık 10 ile 15 cm uzaklıkta tutmanız gerekiyor. Eğer daha bir alanda kullanmak isterseniz mesafeyi kısaltabilirsiniz.
  • Toppik saç tozu uygularken tozun yüzünüze ya da gözünüze gelmemesine özen gösterin.
  • Saçınızın seyrekliğinin kapandığını gördüğünüzde kullanımı bırakmalısınız. Ardından toppik saç tozunu sabitlemek için içerisindeki spreyi kullanabilirsiniz.

Toppik Saç Tozu Avantajları

Toppik Saç Tozu Avantajları

Saç dökülmesi ve kaybı ile ilgili sorun yaşayanların daha estetik görünmeleri açısından kullanabilecekleri bir ürün olma özelliği en büyük avantajı olmaktadır.  Her bütçeye göre temin edilebilir olması bir diğer avantajıdır. 3 gün süre ile kafanızda kalabilmektedir. Güvenilir markaların ürünleri %97 keratin içerdiğinden saçınız açısından faydalıdır. Temini çok kolay olup hem eczane hem de internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Toppik Saç Tozu Yan Etkileri

Toppik Saç Tozu Yan Etkileri

Öncelikle ucuz fiyatlı ürünlerin içeriğinde neler olduğunu bilmiyoruz. Buna bağlı olarak saçınıza zararlı kimyasal maddeler temas edebilir. Ayrıca bu saç tozu kullanıcılarının birçoğu ürünün bağımlılık etkisi olduğunu ileri sürmektedir. Ayrıca her şeyden önemlisi toppik ve diğer saç fiberi markaları tedavi amaçlı olmayıp sadece geçiçi çözümler sunmaktadır. Bu açıdan eğer imkan sahibi iseniz saç dökülmesi ve kellikle ilgili problemleriniz için kesin çözüm olan saç ekim işlemleri hakkında bilgi alıp uygulamanız en doğru tercih olacaktır. Orjinal toppik fiyatı günümüz şartlarında epey pahalıdır. Gün içerisinde dökülmese de yastığınızı karartır. Kafanızı kaşıdığınız zaman tırnak aralarınız saç fiberi olan toz ile dolar. Aynı zamanda saç diplerinizin hava almasını engeller. Dolayısıyla uzun süreli kullanım sonrası saç dökülmenizde artış gözlemleyebilirsiniz.

Toppik Saç Tozu Gün Boyu Durur Mu?

Toppik saç tozu kullanmak isteyen kişilerin en merak ettiği sorulardan biri de kalıcılığı hakkındadır. Saçlarınıza uyguladığınız bu fiber tozu gün boyu saçınızda kalabilir. Ancak öncesinde söylediğimiz gibi herhangi bir su ile temas durumunda anında kaybolmaktadır. Ancak uzun süre boyunca saçlarınızda duran toppik saçınıza zarar verebilmektedir.

Toppik Ürünlerinin Markaları

Toppik saç tozu ürün olarak bilinmesinin aksine bir saç fiber markası olamaktadır. Saç fiberinin adının genel olarak toppik olarak bu kadar yaygın olmasının sebebi ise piyasada ilk olarak yer alması ve daha çok satılması gelmektedir. Toppik markasının haricinde bugün piyasada birçok saç fiber markası satılmaktadır. Bu markalar; Toppik, Fixplant, Bunee, Dexe ve USA toppik olmaktadır.

Toppik

Toppik

Dünyada ilk olarak üretilmiş olan saç fiberi markasıdır. Fiyatı diğer saç tozlarına nazaran daha pahalıdır. Ancak kalitesi açısından verilen değeri hak ettiği kullanıcıları tarafından ifade edilmektedir. Ürün hakkında olumlu geri dönüşler olmaktadır. Ürün piyasada 3 gr, 5gr, 12gr, 27 gr ve 55 grlık halde satılmaktadır.

Fixplant

Fixplant

Bir ürünün piyasada rağbet görmesinin ardından muadilleri de piyasaya giriş yapmıştır. Fixplant ta bu şekillde toppik saç tozuna alternatif saç fiberi olma özelliği taşımaktadır. Fixplant toppik kadar kaliteli hatta bir tık daha doğal görünümü olan saç tozu markasıdır. Sadece 28 gram olarak piyasaya sürülen ve fiyatı toppik’e göre daha uygun olan bu ürünü internetten kolayca temin edebilirsiniz.

Bunee

Bunee

Fiyat olarak uygun olan ürün toppik ve fixplantla karşılaştırıldığında kalite olarak daha düşük seviyede olmaktadır. 12 Gr ve 27,5 Gr olarak mavi kutusunda satışa sunulan bu ürünü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Dexe

Dexe

Bu ürünün diğer markalardan farkı hem sprey hem de toz olarak kullanıma sunulmuş olmasıdır. Tek sefer kullandığım bu ürün istediğim performansı göstermese de ucuz saç fiberi arayanlar için vazgeçilemez bir üründür. Saç Ekimi Merkezleri yazımızı okuyabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Saç Ekim Merkezleri 2022

Saç Ekim Merkezleri sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Dünyanın birçok noktasında da yer alan kliniklerdir. Saç Ekim Merkezleri belirli standartlara sahip olmakla birlikte bazı...

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Liste (Tüm Merkezler)

Saç Ekimi Fiyatları Tüm Saç Ekim Merkezleri Saç ekimi fiyatları, Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu birçok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bir başka deyişle, yaşadığınız şehir,...

POPÜLER KONULAR

Minoxil Sprey Saç Çıkartıyor İddialarına Yanıt!

Minoxil Sprey Söylendiği Gibi Saç Çıkarır Mı? Minoxil Sprey, piyasaya kadın ve erkekler için ayrı ayrı üretilmiş, saç çıkarmaya yarayan ürünlerden biri olarak giriş yapmıştır....